Avalon » Serie komiksowe » Invincible Iron Man » Invincible Iron Man #15

Invincible Iron Man #15

Invincible Iron Man #15

"World's Most Wanted" - part 8: "The Danger We're All In"

Postacie
Zapowiedź

Tony nadal ucieka i zwraca się po pomoc do swojego starego wroga. Maria Hill odchodzi od zmysłów i poluje na ulicach Nowego Jorku, a Pepper Potts zwraca się otwarcie przeciwko Normanowi Osbornowi i wszystkim okropnym rzeczom, które ten sobą reprezentuje. Jednak nie bójcie się o Normana, drodzy czytelnicy. Ma on w zanadrzu takie plany, o których nawet nie śniło się Tony'emu i ludziom z nim związanym.

Cytat

Rescue: "Tony! Tony don't you dare! I've gone through way too much of your crap to die by you shooting me in the face in the middle of the damn tundra!"

Streszczenie

Kireńsk, Rosja. Tony Stark, ubrany w pancerz Crimson Dynamo, w ostatniej chwili powstrzymuje się przed strzeleniem do Rescue. Przeprasza ją, ponieważ w wyniku czyszczenia swojego umysłu zapomniał, że dał jej zbroję. Para całuje się, wstaje z ziemi i razem idzie do podziemnego laboratorium, trzymając się za ręce. Obserwująca ich Madame Masque nie strzela do nich, postanawiając zakończyć sprawę w inny sposób.

Garment District na Manhattanie. Black Widow spotyka się z Marią Hill na dachu budynku. Była dyrektor S.H.I.E.L.D. mówi jej, że potrzebuje kogoś, kto jej zaufa. Wyjaśnia, że wysadzenie fabryki w Austin nie jest winą, ponieważ walczyła tam z Controllerem. Maria pokazuje torbę, w której ma przesyłkę od Tony'ego Starka dla Kapitana Ameryki, którą ten musi dostać. Black Widow uważa, że Hill mówi od rzeczy i radzi jej, żeby najpierw odpoczęła sobie, bo nie wygląda za dobrze, a potem może porozmawiają. Natasha przeskakuje na sąsiedni budynek, ale Maria rusza za nią, rzuca się na nią i obie spadają na ulicę. Black Widow wstaje i dalej ucieka, chociaż Hill prosi ją, aby tego nie robiła. Nagle pojawiają się agenci H.A.M.M.E.R. i otaczają Marię w zaułku. Kobieta woła Natashę, która zdążyła uciec na dach, aby strzeliła do jej torby i zniszczyła ją, ponieważ jej zawartość nie może wpaść w ręce Osborna. Black Widow wystrzeliwuje kotwicę i pomaga Hill wejść na dach. Mówi jej, że zaczyna jej wierzyć w ważność przesyłki i razem uciekają przed agentami.

Podziemne laboratorium w Kireńsku. Pepper budzi się i znajduje Tony'ego przy pracy. Mężczyzna mówi, że zostawia sobie notatki z pożytecznymi informacjami typu jak używać śrubokręta na wypadek, gdyby zapomniał. Potts pyta się, czy naprawdę będzie tak źle, a Stark potwierdza. Już teraz nie pamięta wielu rzeczy, jak to, jakiej marki są jego samochody. Mówi, że w środowisku super-bohaterów zdarzają się przypadki utraty mocy przez niektórych z nich, ale skoro on był zawsze zwykłym człowiekiem w pancerzu, nigdy nie spodziewał się, że jemu grozi coś podobnego. Teraz jednak zaczyna się czuć jak zwykły, przeciętny człowiek. Pepper mówi mu, że dopóki może ją zrozumieć, chce mu podziękować za wszystko, co zrobił dla niej, Jima Rhodesa i Happy'ego Hogana, nawet jeżeli Tony czasem sprowadzał na nich kłopoty.

Na zewnątrz. Madame Masque zmierza do laboratorium dziwiąc się, że Stark stał się nieostrożny i zastanawia się, czy to miłość do Pepper to sprawiła. Osborn wzywa ją przez radio chcąc dowiedzieć się, co się dzieje i mówi jej, że Hood się o nią pyta. Frost wyrzuca odbiornik i idzie dalej.

Później. Tony rąbie drewno na opał i po raz pierwszy w swoim życiu myśli, że zwykłe życie niekoniecznie musi być koszmarnie nudne. Wraca do laboratorium i zauważa, że drzwi zostały zniszczone. Biegnie na pomoc Pepper, ale jest za późno: znajduje ją przywiązaną do krzesła i oplecioną przewodami przez Madame Masque. Frost mówi Starkowi, że czytała jego notatki i domyśla się, co się z nim dzieje, więc zastanawia się, czy jeszcze ją pamięta. Tony mówi, że tak i prosi, aby Whitney wypuściła Pepper. Ona jednak poraża więźnia prądem i mówi, że będzie torturować ją, aż ją zabije w rewanżu za to, co Stark jej zrobił. Tony pada przed nią na kolana i błaga ją, żeby wypuściła Potts i wzięła jego na jej miejsce, jeżeli kiedykolwiek on coś dla niej znaczył. Whitney mówi, że przekonywała się, że Stark nigdy jej nie kochał i tylko ją wykorzystywał, na co ona mu pozwalała. Teraz, kiedy zapewne nie może już kłamać, chce się dowiedzieć, czy miała rację. Zdejmuje maskę, po czym każe mu spojrzeć na jej twarz i powiedzieć, co naprawdę o niej myśli i co do niej czuje. Chce usłyszeć prawdę, która wyzwoli albo jego, albo Pepper.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Invincible Iron Man #15 Invincible Iron Man #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.