Avalon » Serie komiksowe » Dark Reign: Zodiac » Dark Reign: Zodiac #2

Dark Reign: Zodiac #2

Dark Reign: Zodiac #2

"Ill-Gotten Gains"

Postacie
Zapowiedź

Misterny plan Zodiaca mierzy wysoko. Po pierwsze: Okropny akt terroryzmu, w który zamieszana jest legendarna grupa bohaterów Marvela! Następnie: Zagrożenie na skalę światową, które przetestuje umiejętności dowódcze Normana Osborna. I jak z tym wszystkim powiązany jest Galactus? Nowa fala złoczyńców Marvela w końcu się pojawiła!

Streszczenie

W podziemiach pewnego budynku Clown dyskutuje z nowym członkiem gangu Zodiaca, Trapsterem. Pyta, czy ich zespoły kiedykolwiek współpracowały, Petruski odpiera więc, że nie, bo Wizard uważał przywódcę Circus of Crime za idiotę. Rozmowę ucina Marsdale, przypominając im, że mają jeszcze kilka bomb do podłożenia.

Powyżej, w budynku szpitala w Norwalk, Sue Richards dyskutuje nad łóżkiem brata z Waspem i Roninem. Stwierdzają, że Johnny nie powinien pozostawać w zwykłym szpitalu i dochodzą do wniosku, że atak na niego nie był przypadkiem. Zastanawiają się, kto mógł czegoś takiego dokonać.

Tymczasem, w swojej kryjówce, Zodiac zabawia się z Death Reaper. Zapewnia dziewczynę, że nie wysłał jej do Japonii z resztą zespołu, bo to tylko szybka akcja z ograbieniem pewnego magazynu, dodaje jednak, że wie, jak jej to wynagrodzić. Robiąc swoje, wyciąga miniaturowy nadajnik i w chwili uniesienia uruchamia go. W następnej chwili ładunki podłożone w podziemiach szpitala eksplodują.

Kilka godzin później. Ekipy ratunkowe przetrząsają gruzy i, ku swemu zdziwieniu, odnajdują grupkę ocalałych, ochronionych przez pole siłowe Sue. Po wyciągnięciu Ronin oświadcza, że atak był sprawką Osborna, Wasp nie jest jednak do końca przekonany. Dyskusję przerywa agent Murphy, który chce zadać im parę pytań. Widząc ich reakcję dodaje, że wcześniej był agentem S.H.I.E.L.D., Susan oświadcza jednak, że pracuje on dla Osborna, więc doskonale zna ich odpowiedź. Agent sporządza więc raport samodzielnie. Odkrywa śladowe ilości związków wykorzystywanych przez terrorystów w materiałach wybuchowych i łączy atak z faktem, że w tym czasie w szpitalu znajdował się ranny superheros.

Następnego dnia Murphy staje na dywaniku u Osborna, który przeczytał jego raport. Norman przytacza jego hipotezę, jakoby atak bombowy miał związek z masakrą w Hempstead [patrz poprzedni numer – przyp. S_O] i pyta, w jaki sposób do tego doszedł. Gdy Al przyznaje, że to tylko jego przeczucie, dyrektor przechodzi do kolejnego punktu, sugerującego połączenie sił z Fantastic Four. Osborn zapewnia, że nic takiego nie będzie miało miejsca, po czym odsyła agenta. Po chwili sam wychodzi ze swego gabinetu w towarzystwie Dave'a Cannona, gdy nagle na całym helicarrierze rozlega się alarm najwyższego stopnia. Jeden z monitorujących sytuację agentów wyjaśnia dyrektorowi, że ich satelity wykryły sygnał energetyczny o niespotykanej mocy, a ich stacja na orbicie Plutona właśnie to potwierdziła – w ich stronę zbliża się Galactus. Słysząc to, Osborn, z trudem próbując zachować spokój, każe się połączyć ze wszystkimi placówkami i wzywa wszystkich agentów – piechotę, lotnictwo, a nawet astronautów – do walki z Pożeraczem Światów.

Tymczasem, w swej tajnej kryjówce, Zodiac rozpoczyna pierwsze zebranie gangu. Gratuluje wszystkim akcji w szpitalu, a gdy Clown zauważa, że żaden z bohaterów nie zginął, jego szef oświadcza, że to nieistotne. Następnie wyjaśnia, że w tej właśnie chwili Osborn i jego H.A.M.M.E.R. próbują zwalczyć niebezpieczeństwo tak poważne, że umyka wszelkim klasyfikacjom – atak Galactusa. Gdy pozostali nie mogą uwierzyć, że Zodiacowi udało się namówić do współpracy kosmiczne bóstwo, ten wyjaśnia, że włamał się do systemów helicarriera za pomocą starego komputera S.H.I.E.L.D. i uruchomił wiekową symulację. Teraz wszystkie siły H.A.M.M.E.R. zostały wysłane przeciw nieistniejącemu problemowi, a oni mogą bez przeszkód robić to, co im się żywnie podoba. A zdając sobie sprawę, że zwykli nowojorczycy spokojnie żyją, nieświadomi, że znajdują się o krok od "apokalipsy", Zodiac postanowił wprowadzić jeszcze trochę chaosu. W tej samej chwili na Times Square ląduje wykradziony Red Ronin.

Autor: S_O

Galeria numeru

Dark Reign: Zodiac #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.