Avalon » Serie komiksowe » Marvel Comics Presents » Marvel Comics Presents #79

Marvel Comics Presents #79

Postacie
Cytat

Professor: "What is the most dangerous game of all?"
Hines: "Bengal tiger... With a stick up its..."
Professor: "Man, of course! Man!"

Streszczenie

Logan, obładowany akumulatorami i z hełmem na głowie, kroczy po pokrytym śniegiem pustkowiu w poszukiwaniu swojego celu. Jednak to on odnajduje mutanta – i wielki niedźwiedź grizzly atakuje. Experiment X jednak w kilka chwil odcina łeb bestii – cztery minuty i dwadzieścia jeden sekund od chwili jego wypuszczenia, jak oznajmia obserwująca akcję razem z Corneliusem i Profesorem Hines.

Gdy pracownicy ośrodka sprowadzają mutanta z powrotem, doktor stwierdza, że powinni popracować nad niedociągnięciami, jednak jego przełożony stanowczo się sprzeciwia i decyduje, że ich eksperyment jest gotowy na ostateczny test – człowieka. Po tych sławach wychodzi, a Cornelius zaczyna zwierzać się Hines ze swych wątpliwości. W tym samym czasie Logan, któremu na polecenie Profesora nie zdjęto zasilania, budzi się i atakuje oporządzających go pracowników. Gdy Cornelius i Hines słyszą alarm, uruchamiają widok z kamer w celi Logana, a widząc masakrę, obwiniają o nią Profesora. Ten jednak w pokoju kontrolnym obserwuje wydostającego się z celi Logana i krzyczy, że nie ma nad nim kontroli...


"Rumanian Rumble" – Part 3: "The Wages Of Sin"

Postacie:
* Dracula
* Sierżant Nick Fury, "Dum Dum" Dugan, Gabe Jones, "Rebel" Ralston, Dino Minelli, "Izzy" Cohen, "Pinky" Pinkerton, Eric Koenig
* Naziści, Cyganie

Dino i Pinky budzą Fury'ego i prowadzą go do komnaty z trumną. Później sierżant przekazuje złą wiadomość pozostałym Howlerom. Podczas gdy Reb struga w kawałka drewna krzyż, pozostali zastanawiają się, czy i jak powinni zabić hrabiego. Sprzeciwia się temu jednak Gabe, który przypomina, co naziści robią zamkniętym w obozie Cyganom i sugeruje, żeby wykorzystać wampira jako broń.

W nocy, Dracula odwiedza żołnierzy, którzy od razu ujawniają, że znają jego prawdziwą tożsamość. Fury jednak powstrzymuje zamierzającego się z krzyżem na wampira Reba i stwierdzając, że to dziwna wojna, ściska dłoń Draculi. Dodaje też, że czeka ich cała noc planowania ataku.

Następnej nocy Fury, Dracula, Eric i Dino, udając niezapowiedzianą kontrolę, dostają się na teren obozu. Dostrzegając wśród nich swojego pana, Cyganie wzniecają bunt, a widząc to, Howlerzy zrzucają niemieckie mundury i przyłączają się do walki. Dracula zauważa ukrywającego się komendanta obozu, ale na razie zajmuje się szeregowymi żołnierzami. Gdy obóz zostaje zdobyty, Eric wysyła w niebo racę, która jest sygnałem dla drugiej grupy Howlerów. Wysadzają oni ładunki umieszczone w rafinerii, a wybuch przyciąga uwagę amerykańskich bombowców, które rozpoczynają nalot.

Chwilę później obie grupy spotykają się w lesie, gdzie ląduje ich samolot. Na odchodnym Pinky ostrzega Draculę, że poinformuje o nim doktora Van Helsinga. Hrabia cieszy się na myśl o spotkaniu z dawnym wrogiem, ale na razie wraca do płonącego obozu, gdzie ma zamiar dopełnić zemsty na komendancie...


"The Tender And The Vulgar"

Postacie:
* Sunspot, rodzina Aguilarów
* oprychy

Brazylia, las deszczowy. Sunspot podtrzymuje ścięte drzewo, by nie spadło ono na Christinę Aguilar, jednak z powodu gęstej roślinności nie może on absorbować światła słonecznego i traci moce. Dziewczyna odczołguje się, ale zauważa, że zgubiła pierścionek zaręczynowy. Po długim czasie spędzonym na poszukiwaniach muszą jednak zrezygnować z obrączki, jednak Roberto pociesza dziewczynę mówiąc, że jej narzeczony będzie ją kochał nawet bez pierścionka. Stwierdza też, że drzewo zostało ścięte celowo, ale to on – jako mutant – miał zostać przez nie zmiażdżony.

Niedługo później spożywa kolację razem z rodziną Christiny. Nagle jednak do willi wpada banda oprychów, chcących przerwać "imprezę dla miłośników mutantów". Roberto próbuje użyć swoich mocy, jednak nie naładował się po przygodzie w lesie i po chwili wraca do ludzkiej postaci. Zostaje sprowadzony do parteru, jednak gdy leży przyciśnięty do podłogi, zauważa na palcu jednego z chuliganów pierścionek Christiny. Domyślając się, że to oni ścięli drzewo w lesie, w gniewie uruchamia swoje moce i w kilka chwil pokonuje całą bandę.

Gdy jakiś czas później zostają zabrani przez policję, kolacja może rozpocząć się na nowo – w bardziej ponurej atmosferze, gdyż Roberto nie może przestać przepraszać za to, że sama jego obecność sprowadza na znajomą rodzinę problemy. Po chwili uwaga wszystkich skupia się na młodszej siostrze Christiny, Euphy, która, rozkojarzona, nie może utrzymać tacy z jedzeniem. Spytana, opowiada o tym, jak w związku ze ślubem siostry nikt nie zwraca na nią uwagi, że została zdegradowana do noszenia jedzenia i że czasem nie czuje się, jakby należała do tej rodziny. Sunspot mówi, że powinna się cieszyć – on urodził się mutantem i całe życie będzie ścigany i nienawidzony, a wtedy dziewczyna odpiera, że to nie jej wina, że nie jest superbohaterką z superbohaterskimi problemami. Roberto wstaje i odchodzi, stwierdzając, że nie rozumie już "zwykłych" "ludzkich" problemów i nie powinien narażać ich na niebezpieczeństwo.


"A Nightmare On Bleeker Street"

Postacie:
* Dr. Strange, Sara Wolff, Wong
* "Eddy"

Stephen wybrał się z Sarą Wolff do kina na najnowszy horror - "Bezsenną Noc z Ulicy Sekwoi" [Bada-bum-pshhh – przyp. S_O]. Po seansie wsiadają do taksówki i dyskutując o filmie dojeżdżają do Sanctum Sanctorum. Witają się z Wongiem i, życząc sobie dobrej nocy, idą do swoich sypialni.

Kilka godzin później Strange'a budzi przeraźliwy krzyk. Gdy idzie to zbadać, odkrywa, że Wong i Sara mają poderżnięte gardła. Nie może uwierzyć, że ktoś przebił się przez magiczne zabezpieczenia chroniące jego sanktuarium, ale nagle zostaje zaatakowany przez Eddy'ego – czarny charakter z obejrzanego w kinie filmu. Doktor próbuje uwięzić go Szkarłatnymi Więzami Cyttoraka, jednak potwór przedziera się przez nie. Bariera ochronna, którą rozpostarł Strange, też nie na wiele się zdaje, a nawet kula magicznego ognia nie robi wrażenia na demonie, który unieruchamia Stephena jego własną peleryną. Doktor stwierdza, że to starcie przypomina jakiś koszmarny sen i w tym momencie domyśla się, kim jest jego przeciwnik. Ten natychmiast traci swoje moce, a Strange ujawnia jego prawdziwe oblicze – Nightmare'a. Książe koszmarów odgraża się, że zaatakuje znowu, gdy tylko czarnoksiężnik przestanie się pilnować, po czym znika. Po jego odejściu Doktor sprawdza, czy Sara i Wong są bezpieczni, po czym wraca do snu.

Autor: S_O

Galeria numeru

Marvel Comics Presents #79 Marvel Comics Presents #79

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.