Avalon » Serie komiksowe » Marvel Comics Presents » Marvel Comics Presents #76

Marvel Comics Presents #76

Postacie
Streszczenie

Logan leży podłączony do kolejnej machiny – w związku z tym, że w obecnym stanie nie da się go "zaprogramować", naukowcy zamierzają przyjrzeć się działaniu jego umysłu. Cornelius wręcza Profesorowi mikrofon tłumacząc, że dzięki niemu może wpływać na pacjenta, a jego myśli będą pojawiały się na ekranie. Gdy tylko rozpoczynają zabieg, powala ich sprzężenie zwrotne, a na ekranie pojawia się koszmarna karykatura Logana (patrz obrazek). Hines jakoś radzi sobie z piskiem, ale nie może zatrzymać przekazu. Nagle zostaje złapana przez przytomnego Logana, który zaczyna ją przyduszać. Kiedy Profesor krzyczy, że mężczyzna jest tylko bezmózgim zwierzęciem, a on – jego panem, zostawia kobietę i rzuca się na okularnika. W tej chwili do pomieszczenia wpadają strażnicy i faszerują mutanta środkami usypiającymi.

Zdenerwowany Profesor stwierdza, że Logana nie da się kontrolować i każe go zabić, ale Cornelius odpiera, że mówi pod wpływem emocji i prosi o sprowadzenie medyka. Hines zauważa, że nieprzytomny pacjent wysuwa swoje pazury, ale doktor każe jej się tym nie przejmować – przynajmniej do czasu, gdy na ekranie widzą obraz Profesora z trzema dziurami w głowie...


"The Bush Of Ghosts" – part 9: "The Living And The Dead"

Postacie:
* Shanna the She-Devil, DuBose Wilson
* Guy Cross-Wallace, Mlima

Cytat numeru:
DuBose do Mlimy: "Woman, how long you gonna let the white man lead you around with what he supposed to know? He want what he want, not what you want."

Widząc zabitych wojowników Cross-Wallace stwierdza, że ich krew pożywi spragnioną ziemię Afryki, a gdy Mlima protestuje pyta, czy chce pójść w ślady siostry i go zdradzić. Wieszczka pokornieje i obiecuje znaleźć Shannę, która nadal znajduje się nad rzeką, klęcząc nad zabitą panterą. Kolejni żołnierze Wallace'a ruszają jej tropem, a sam Guy stwierdza, że chciałby posiąść odwagę kobiety i rozkazuje swojemu wspólnikowi przekazać, by po jej zabiciu przynieśli mu jej krew. Gdy mężczyzna mówi, żeby darował sobie te głodne kawałki, Guy nazywa go ignorantem i stwierdza, że jest mu potrzebny tylko do finansowania ruchu i odchodzi, by przygotować rytuał. Podczas niego zastanawia się, co się stanie, gdy jego podwładni odkryją, że moc Afryki nadal nie jest w jego władaniu, a dzieci, które porwał, jeszcze nie będą gotowe, by ich zastąpić.

Tymczasem Shanna przeprowadza własny "rytuał", wbijając nóż w szyję pantery, pijąc jej krew i używając jej do pomalowania twarzy. Gdy wojownicy Wallace'a przybywają na miejsce, ona jest już daleko.

Tymczasem wspólnik Guya próbuje połączyć się z wojownikami, ale zostaje obezwładniony przez zachodzącego go od tyłu Wilsona. Gdy Mlima ich odnajduje, DuBose mówi jej, co naprawdę stało się z jej siostrą [Guy zabił ją za pomocą naszyjnika-pułapki w Marvel Comics Presents #71 – przyp. S_O], a gdy kobieta nie chce w to uwierzyć mówiąc, że Guy przywrócił im ich religię, mężczyzna prosi, żeby nie dawała się wodzić za nos przez białego człowieka. W tej samej chwili jednak zostaje otoczony przez oddział wojowników.

Tymczasem Shanna zachodzi od tyłu i zabija tropiących ją żołnierzy, a resztę prowadzi prosto na ruchome piaski. Przekradając się po drzewach do cytadeli oznajmia Guyowi, że do niego wraca.


"The Deadliest Game"

Postacie:
* Death's Head, Thaddeus Soul

Rok 8162, planeta Yel-Jek. Death's Head ucieka przed stadem szarżujących stakków – stworzeń nieco mniejszych od ziemskiego słonia. Gdy udaje mu się uniknąć zwierząt, dzięki odrzutowym butom, zza zarośli wychodzi jego cel – Thaddeus Soul, znany myśliwy, który próbował zabić łowcę nagród od momentu, w którym pojawił się on na planecie. Unika on salwy wystrzelonej przez cyborga i odpowiada ogniem, zmuszając Heada do ucieczki.

Cyborg zatrzymuje się w środku lasu, gdy nagle słyszy słabe wołanie o pomoc. Szarżuje w stronę, z której dochodzi głos myśląc, że to kolejna pułapka Soula, ale okazuje się, że to tak naprawdę ranny kosmita. Z trudem tłumaczy, że przybył na tę planetę, by chronić zwierzęta, ale myśliwy doprowadził go do tego stanu i zostawił na pewną śmierć. Prosi Death's Heada, by pozwolił mu się zemścić, a gdy cyborg odpowiada, że nie interesują go prośby niepoparte zapłatą, kosmita pyta, ile jest dla niego warta wiedza, jak zabić Thaddeusa Soula.

Później. Soul podąża tropem Heada, a gdy zauważa, że ślady stały się głębsze, zastanawia się, co przyszło do głowy jego zwierzynie. Dochodzi w końcu do wodopoju stakków, gdzie wzywa najemnika do ujawnienia się. Ten wyskakuje spod powierzchni wody i zaczyna walczyć z myśliwym. Gdy po chwili myśliwy osiąga przewagę i przygotowuje się do zadania ostatecznego ciosu (właściwie "strzału"), cyborg stwierdza, że dzięki ich wspólnemu znajomemu dowiedział się kilku ciekawych rzeczy o stakkach – jak choćby tego, że mają niezwykle czuje narządy słuchu i dźwięki o danej częstotliwości mogą nawet wywołać zgon. W tej samej chwili uratowany przez Heada kosmita wydaje odpowiedni dźwięk, przez co jedno ze zwierząt dostaje szału, a po chwili pada na zaskoczonego Soula. Head podchodzi do martwego już kosmity i stwierdza, że nigdy nie zrozumie sensu zemsty, po czym zaczyna się zastanawiać, jak się dostać do głowy Thaddeusa, której wymaga jego zleceniodawca.


"Lonely At The Top"

Postacie:
* Woodgod i Changelingi
* Leoninus, dr Malachi Oz i pracownicy Roxxon

Dolina gdzieś w Górach Skalistych, gdzie znajduje się osada Changelingów. W domu Woodgoda Dovinia nie może się pogodzić z tym, że ten ją odrzucił, gdy stali się sobie zbyt bliscy. Żadne z nich nie wie, że są podsłuchiwani przez Leoninusa, który jest zazdrosny o powodzenie Woodgoda. Podchodzi do jednej z Changelinek i wmawia jej, że przysłał go po nią ich przywódca, ale tak naprawdę prowadzi ją prosto w pułapkę. Tak samo chwyta pozostałe samice, kończąc na Dovinii. Wszystkie je dostarcza naukowcowi na usługach Roxxonu, Doktorowi Malachiemu Ozowi.

Niedługo później Changelingi wpadają do kwatery Woodgoda, jeden przez drugiego mówiąc, że zniknęły wszystkie samice w wiosce. Gdy wszystko zostaje wytłumaczone, a ktoś zauważa, że oprócz samic zniknął też Leoninus, Woodgod wyrusza na poszukiwania. Mimo jego naturalnych zdolności tropienia gubi ślad samic, więc wraca do swojego laboratorium i konstruuje urządzenie wykrywające radioaktywną aurę wytwarzaną przez Changelingi.

Później, laboratorium Roxxonu. Doktor Oz, nie wiedząc, że jest obserwowany przez Woodgoda, po wstępnym przebadaniu okazów stwierdza, że będzie mógł skrzyżować Changelingi ze zwierzętami pociągowymi, by uzyskać rasę robotników na tyle inteligentnych, by wykonywać rozkazy, ale nie na tyle, by się buntować. Dodaje też, że samice są na pewien sposób atrakcyjne, a gdy Leoninus proponuje, by sam trochę "pokrzyżował geny", przepełnia to czarę goryczy i Woodgod wpada do pomieszczenia. Rzucając zgromadzonym w nim sprzętem pokonuje strażników, podczas gdy Leoninus się ulatnia. Następnie zabija doktora i uwalnia samice, a gdy Dovinia dziękuje, że ją uratował stwierdza, że wykonywał tylko swoje obowiązki wobec ich społeczności i że jeśli coś, to wydarzenie tylko potwierdza, że miał rację – nie może ryzykować życia jej ani żadnego innego Changelinga, który by się do niego zbliżył. Zawsze musi pozostać sam, obserwując i strzegąc ich wszystkich z daleka.

Autor: S_O

Galeria numeru

Marvel Comics Presents #76 Marvel Comics Presents #76

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.