Avalon » Serie komiksowe » Marvel Comics Presents » Marvel Comics Presents #72

Marvel Comics Presents #72

Postacie
Streszczenie

Dawno temu. Łysy mężczyzna w okularach przegląda papiery opatrzone napisem "Experiment X". Tymczasem w zupełnie innym miejscu Logan, wsiadając do samochodu, stwierdza, że nadchodzi burza, po czym jedzie się napić. Gdy siedzi już w barze, widzi jak łysy mężczyzna zbiera wycinki gazetowe o doktorze Abrahamie Corneliusie, a wkrótce potem się z nim kontaktuje. Niedługo później dołącza do nich doktor Carol Hines.

Podczas gdy trójka naukowców przygotowuje sprzęt i eksperymentuje na zwierzętach, Logan spędza dni wyrównując rachunki, łamiąc szczęki i myśląc o wyruszeniu do Jukonu, a noce – w hotelu socjalnym, Prophecy. Tam nawiedzają go koszmarne sny – o śmierci, bólu, ciemnych pokojach, kościach i kolcach. Słysząc grzmot stwierdza ponownie, że zbliża się burza. Zbliża się piekło.


"The Bush Of Ghosts" – part 5: "Ant Hills Of The Savannah"

Postacie:
* Shanna the She-Devil
* Eric Heller, Jeremy Mchele, DuBose Wilson

Gdy czwórka mimowolnych kompanów płynie rzeką, Shanna wyjaśnia, jak działa Guy Cross-Wallace – zwierzęta w rezerwacie są łapane przez jego ludzi, a następnie zmuszane do połykania kradzionych diamentów. Następnie importuje się je do ogrodów zoologicznych, gdzie są zabijane, a z ich żołądków wyciąga się klejnoty. Heller uważa, że nie może chodzić tylko o przemyt, więc kobieta stwierdza, że razem z Cross-Wallacem podróżuje spora grupa wpływowych Afrykanów, a poza tym, Guy zawsze miał obsesję na punkcie afrykańskiego mistycyzmu. Eric zgaduje, że Shanna zna ich "przeciwnika" i powątpiewa w jej lojalność, ale Jeremy staje w jej obronie i wspomina, że kobieta pomogła zwalczać kłusowników w Katavi i jeśli ktokolwiek krzywdzi zwierzęta, jedynym celem Shanny jest ich powstrzymanie. Na tym rozmowa się kończy.

Wkrótce na brzegu dostrzegają martwych przedstawicieli straży granicznej z Tanzanii ze śladami po kulach na ciele. Mijają jezioro (najprawdopodobniej Tanganikę) i płyną dalej, mijając wioski. Wioski, w których rzadko kiedy widać żywego ducha – jedyni tubylcy, których dostrzegają albo przed nimi uciekają, albo nie żyją. Shanna jednak zauważa, że wśród martwych nie ma dzieci.

Nocą rozbijają obóz na brzegu. Przy ognisku próbują omówić plan działania, jednak Jeremy nie może się powstrzymać od komentarzy, że Eric, jak każdy biały, interesuje się tą sytuacją tylko z powodu "brzemienia białego człowieka". Gdy później idą spać, pantera Shanny reaguje na coś warczeniem, a sama kobieta informuje Hellera, że usłyszała dźwięk metalu. Skradając się po drzewach, znajduje krzyczącego w niebogłosy afroamerykanina w tradycyjnym "pióropuszu", zakopanego po szyję w ziemi i obleganego przez mrówki.


"Redemption Song" – part 4: "A Momentary Taste Of Being"

Postacie:
* Daredevil
* Ella Pinkwater

Mimo fali gorąca, mieszkańcy Nowego Jorku wyczekują świtu, by dowiedzieć się, co zaplanował DJ radiowy, Travis T. Hipp. Tymczasem Daredevil domyślił się, że aby uniknąć zamknięcia działalności swojego radia, Ellington musiał nadawać z łodzi-laboratorium Octagonu, jednak gdy wrócił do portu, statku już tam nie było. Śmiałek odnajduje jednak trzy martwe psy i domyśla się, że były one jednymi z ofiar eksperymentu Ellingtona. Zaczyna rozumieć, dlaczego doktorowi tak bardzo zależało na czasie – te same eksperymentalne chemikalia wstrzyknął sobie samemu.

W tym samym czasie Ella Pinkwater znajduje się na wynajętym statku i narzeka, że kapitan nie może znaleźć łodzi Ellingtona. Nie przyjmuje do wiadomości faktu, że smog jest zbyt gęsty, by cokolwiek dostrzec. Nagle jednak przelatuje nad nimi śmigłowiec, z którego zeskakuje Daredevil. Ucisza on Pinkwater i sugeruje, żeby zachowywali się jak dorośli i współpracowali. Następnie, dzięki swojemu radarowemu zmysłowi, naprowadza kapitana statku na łódź Ellingtona. W tym samym czasie – o 5:10 rano – słuchacze pirackiego radia Travisa T. Hippa wychodzą za namową swojego DJ'a na zewnątrz. Gdy stają na brzegu wyspy Manhattan i łapią się za ręce, Daredevil wskakuje na pokład i wyważa drzwi do prowizorycznego studia radiowego. Znajduje tam jednak tylko odtwarzane nagranie i list zaadresowany do siebie. W nim Ellington prosi, by nie zatrzymywał nagrania, gdyż na chwilę stał się dyrygentem chóru aniołów. Nagle, słyszy od brzegu głos stu tysięcy nowojorczyków śpiewających unisono. Śpiew ten słyszą także inni mieszkańcy, bogaci i biedni, samotni, zmęczeni, słabi i brutalni i u nich wszystkich wywołuje on radość – radość z bycia żywym. Co więcej, po raz pierwszy od wielu dni spada deszcz. Daredevil jest zły na siebie, że popełnił tyle pomyłek, ale mimo to cieszy się razem z innymi. Cieszy się z bycia żywym.


"Flesh Of My Flesh"

Postacie:
* Red Wolf
* W retrospekcji: Bengal, Lobo

Red Wolf siedzi przed ogniskiem i medytuje. Wspomina wszystkie czasy, gdy Indianie byli krzywdzeni przez białych i łączy się w ich cierpieniu. Przypomina sobie, jak zawiódł swoich ludzi, siebie i swego kompana, Lobo. Gdy został zaatakowany przez szukającego zemsty Bengala [Marvel Comics Presents #15], wilk próbował go obronić i zapłacił za to najwyższą cenę. Tymczasem, niedaleko, grupka podpitych mężczyzn jedzie pick-upem i strzela do rzucanych puszek.

Red Wolf bierze swój nóż i podchodzi do martwego ciała Lobo. W tym samym czasie mężczyźni zauważają karmiącą młode wilczycę. Mimo sprzeciwów jednego z nich, zaczynają strzelać do zwierząt. Tymczasem Red Wolf jak w transie zadaje kolejne ciosy nożem, łącząc się ze zwierzęciem w cierpieniu i gniewie, aż stają się jednym - tak w przenośni, jak i dosłownie, gdyż Talltrees ubiera skórę swojego dawnego wilczego kompana i miesza swoją krew z jego krwią. Rytuał jest zakończony.

Mężczyźni z pick-upa zabijają kolejne szczenięta, ale gdy zostaje tylko jedno, nagle strzała przebija się przez lunetę karabinu i powala strzelca na ziemię. Jego znajomi próbują zaatakować Red Wolfa, ale ich też pokonuje. Ranny w oko zdążył jednak wstać i celuje do niego z karabinu, jednak w ochronie Indianina staje czwarty mężczyzna, który od początku był przeciwny polowaniu na zwierzęta, i grozi, że zastrzeli kolegę, jeśli nie rzuci broni.

Gdy ranni mężczyźni odchodzą, Talltrees bierze szczeniaczka na ręce i stwierdza, że zamiast gniewem i zemstą, powinien kierować się nadzieją i że Lobo na pewno chciałby mieć młodszego brata.

Autor: S_O

Galeria numeru

Marvel Comics Presents #72 Marvel Comics Presents #72

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.