Avalon » Serie komiksowe » X-Force vol. 3 » X-Force vol. 3 #17

X-Force vol. 3 #17

X-Force vol. 3 #17

"Not Forgotten" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Kiedy X-Force wciągnięto w przyszłośc, co zostało zapomniane w teraźniejszości? Zabójstwa Leper Queen? Atak Sapien League na budynek ONZ, używając byłych studentów X-Men? Spotkanie Wolfsbane i Wolf Prince'a? Pogoń H.A.M.M.E.R. za X-23?

Streszczenie

Magazyn Sapien League, niewiele ponad sekundę po zniknięciu X-Force [X-Force vol. 3 #13]. Leper Queen mówi, że miała nadzieję, iż mutanci ją zabiją, ponieważ Bastion nie pozwala jej zrobić tego samej. Kobieta celuje do Boom Boom, kiedy nagle X-23 powraca z przyszłości i pakuje w nią trzy kule. Laura mówi, że musi dotrzeć do siedziby ONZ, aby uratować Helliona, ale jest zbyt wykończona i pada na podłogę. Chwilę później do magazynu wpada oddział H.A.M.M.E.R. pod dowództwem agentów Morales i Younga. Tabitha próbuje im powiedzieć o Julianie i Noriko, ale wciąż jest pod wpływem narkotyków i ma problemy z porozumiewaniem się. Żołnierze zabierają ją do szpitala, uznają Leper Queen za martwą i aresztują X-23.

Dom Angela w Colorado. Wolfsbane i Hrimhari leżą przy kominku, kiedy rozlega się hałas. Oboje przybierają wilcze postacie, przygotowując się do obrony. Po chwili dach budynku zostaje zniszczony przez Lodowych Olbrzymów, którzy przybyli zabić księcia.

Siedziba ONZ, Nowy Jork. Kontrolowani przez Bastiona Bolivar Trask i Stephen Lang przemawiają do delegatów. Mówią o tym, iż po zniszczeniu Genoshy [New X-Men #115] i Dniu M [House Of M #8] wydawało się, że mutanci nie stanowią już dużego zagrożenia dla ludzi, ale masakra w Cooperstown [X-Men: Messiah CompleX] i ostatnie zamachy [X-Force vol. 3 #12-13] pokazują, że jednak tak nie jest. Lang uważa, że należy stworzyć międzynarodową jednostkę, której celem będzie walka z homo superior. Gabrielle Haller przeczuwa, że mówcy mają na myśli reaktywowanie Sentineli, i uważa, że to zły pomysł, ponieważ w przeszłości roboty stanowiły również zagrożenie dla zwykłych ludzi. Trask mówi, że nie chodzi tu o Sentinele, lecz o Mutant Reponse Division: armię wspieraną i sponsorowaną przez ONZ wykorzystującą nowoczesną technologię. Jej zadaniem będą działania ofensywne przeciwko mutantom, ponieważ oczekiwanie na ich nieuchronny atak jest złym rozwiązaniem.

Tymczasem na zewnątrz ludzie Sapien League przywożą zarażonych wirusem Legacy Helliona i Surge. Julian telekinetycznie odrzuca od siebie strażników i uwalnia się. Kiedy chce pomóc Noriko, okazuje się, że jest już za późno i dziewczyna straciła kontrolę nad swoimi zdolnościami. Sapien League próbują ją schwytać, ale nie mogą się nawet do niej zbliżyć. Z pomocą młodym mutantom przychodzą Wolverine i Archangel, którzy zaczynają wybijać przeciwników. Elixir dotykiem przywraca Helliona do normalnego stanu i chce w ten sam sposób pomóc Surge, ale dziewczyna ucieka nie panując nad sobą. Logan krzyczy do Warrena, aby ją złapał, ale ten go nie słucha siekając kolejnych członków Sapien League. Wolverine wbija mu więc pazury w ciało, dzięki czemu Archangel przytomnieje i leci w pogoń za Noriko. Udaje mu się ją złapać i sprowadza ją do Elixira, który sięga jej ręki, mówiąc, że wszystko będzie dobrze.

Kilka mil na północ, Domino odzyskuje przytomność na ulicy. Przypomina sobie o Boom Boom i próbuje skontaktować się z X-23, a kiedy ta nie odpowiada, wzywa wszystkich członków X-Force. Odpowiada jej Warpath, a chwilę później Neena zauważa eksplozję w okolicach siedziby ONZ.

Autor: Ozz

Galeria numeru

X-Force vol. 3 #17 X-Force vol. 3 #17 X-Force vol. 3 #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.