Avalon » Serie komiksowe » X-Men Forever vol. 2 » X-Men Forever vol. 2 #4

X-Men Forever vol. 2 #4

X-Men Forever vol. 2 #4

“Love and loss” part 4 of 5: “Strike-Back”

Zapowiedź

W posiadłości wciąż odczuwane są skutki wydarzeń z poprzedniego numeru. Wyczerpani po misji z Fabianem Cortezem, X-Men nie byli przygotowani na psychiczny wybuch Jean, który pozbawił ich przytomności. Jakby tego było mało posiadłość atakuje Sabretooth. Nie wszystko jest jednak tym, na co wygląda. Plus - jaki sekret ukrywa Kitty?

Streszczenie

Tajemnicza grupa ludzi podsumowuje obecną sytuację. To Kitty Pryde, która potrafi fazować przez obiekty, zaatakowała ich agenta. Dziwi ich to zdarzenie, ponieważ z ich danych wynika, że ta mutantka nie posiada mocy ofensywnych. Na podstawie danych przechwyconych od S.H.I.E.L.D. powstała teoria, że posiada one zaginiony pazur Wolverinea, co czyni ją jedną z najbardziej niebezpiecznych osób na ziemi.  Z tego powodu będą musieli odciąć się od Storm.

Podziemia szkoły. Storm jest zszokowana tym, jak zraniła ją Kitty. Ta jest również jest zaskoczona, ale postanawia rozwiązać zagadkę pazura, kiedy opanuje już sytuację. Przyparta do muru Ororo salwuje się ucieczką. Rozpuszcza mgłę, aby ukryć swój odwrót. Shadowcat traci trop przy zejściu do tuneli Morlocków. Postanawia, że potrzebuje wsparcia, i wraca po kolegów uwięzionych w Sali ćwiczeń. Tam X-Mani próbują sforsować drzwi, które opierają się promieniom Cyclopsa i sile Rogue. Telepatycznie Profesor przekazuje im, że Storm uszkodziła wszystkie systemy i nie są w stanie ani jej śledzić, ani ich uwolnić. Dodatkowo uruchomiła pole zakłócające, które nie pozwala teleportować się Kurtowi na zewnątrz. Na szczęście z pomocą przychodzi im Kitty, która pazurem uszkadza zamek. Wszyscy są zszokowani widokiem jej ręki. Nick, Hank i Charles śledzą całe zdarzenie na monitorach. Są równie mocno zaskoczeni. Beast bez dalszych badań nie jest w stanie powiedzieć, co się dzieje, ale ma pewną teorię. Kiedy walczyli z Cortezem, Kitty fazowała, aby uratować Logana. To w połączeniu z wpływem ich przeciwnika musiało spowodować przeładowanie. W sali ćwiczeń Creed jednym szarpnięciem rozrywa kajdanki i chce samemu ruszyć na poszukiwanie zbiega. Scott zatrzymuje go. Wygłasza długą przemowę na temat działania w zespole i tego, że oni także poszukują zemsty, także na mocodawcach Storm. Sabretooth czuje szacunek do lidera X-men i do jego stanowczości. Postanawia współpracować w walce ze wspólnym wrogiem. Cyclopsa dzieli kolegów na dwa oddziały. Kurt, Rogue i Gambit polecą górą, zaś reszta pójdzie do tuneli Morlocków. Do Sali wchodzi nagle Jean, która chce się przyłączyć do poszukiwań. Podczas gdy Profesor próbuje ją od tego odwieść, Beast prosi Kitty o możliwość pobrania próbki. Pobiera próbkę krwi Ororo z pazura. Następnie wszyscy ruszają do akcji. Hank leci do laboratorium aby zbadać próbkę. Dodatkowo dzięki wykorzystaniu satelity do śledzenia pogody ustala gdzie jest zdrajczyni. Nicka zastanawia jednak, dlaczego na ekranie widać dwa obiekty. Przekazuje Rogue jej tą informację i prosi, aby to zbadała.

Tymczasem w tunelu drugi oddział zostaje zaskoczony przez błyskawice. Jean łapie Cyclopsa w pole TK, zaś Kitty fazuje przez ścianę. Najbardziej wkurzony jest Creed, który przywykł do bycia agresorem, a nie ofiarą. To właśnie na niego rzuca się najpierw Storm. Obwinia go, że przez niego wydała się tajemnica. Przeszkadza jej jednak Shadowcat. Silny podmuch wiatru strąca ją i Kitty ląduje w ramionach Sabretooth’a. W odpowiedzi na ataki Ororo tworzy trąbę powietrzną z wody i spłukuje atakujących, po czym odlatuje. Kiedy wychodzi na powierzchnię, spotyka oddział żołnierzy z konsorcjum. Ci jednak, zamiast jej pomóc, mają rozkaz pozbyć się niewygodnego agenta.

Nad most Brooklyński dociera oddział Rogue. Kurt się teleportuje, zaś Gambit zostaje postawiony na jednym z przęśl. Kiedy rozgląda się za przeciwnikiem, słyszy za sobą znajomy głos. Okazuje się, że to Storm w młodszej postaci. Mówi, że Wolverine pomógł jej uciec, ale potem wszystko się zepsuło. Remy przytula ją do siebie, nieświadomy że ktoś do nich celuje.

Autor: Spell

Galeria numeru

X-Men Forever vol. 2 #4 X-Men Forever vol. 2 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.