Avalon » Serie komiksowe » New Mutants vol. 3 » New Mutants vol. 3 #3

New Mutants vol. 3 #3

New Mutants vol. 3 #3

"Return Of The Legion" - part 3: "Cognitive Therapy"

Postacie
Zapowiedź

Legion powrócił i nigdy nie był tak groźny. Każda z jego osobowości ma moc i wygląda na to, jakby co dzień pojawiała się inna. Walczą o kontrolę i chcą śmierci New Mutants. Dani Moonstar jest w środku wszystkiego. Co może zrobić osoba bez mocy wrogowi, który może zabić ja na milion sposobów?

Cytat

Legion: "Nobody loves me..."
Sunspot: "I have no idea what to say to that."

Streszczenie

Areszt miejski w Westcliffe. Legion kontrolowany przez Jacka Wayne’a znajduje Dani Moonstar w celi i cieszy się, że wreszcie będzie mógł zabić jedną z tych, którzy kiedyś naprawili jego umysł. Czejenka każe mu się zastanowić, czy naprawdę chce z nią walczyć, ale Wayne odpowiada, że w umyśle Davida znajduje się obecnie Karma i od niej wie, że Moonstar straciła swoją moc w Dniu M. Jack zaczyna przebijać się przez kraty, ale wtedy do aresztu wpadają Cannonball i Sunspot, a ten drugi silnym ciosem pięści wyrzuca Legiona na zewnątrz. Sam sprawdza, czy z Dani wszystko jest w porządku i opowiada jej, co się stało od czasu jej uwięzienia. Moonstar chce pomóc w walce z Legionem, ale Guthrie uważa, że w celi będzie bezpieczna i pomimo głośnych protestów, zostawia ją w środku, a sam z Roberto udaje się za Legionem. Jack Wayne tymczasem oddaje lalkę sterującej ciałem Davida kobiecie o imieniu Sally, której zdolnością jest nadludzka siła. Sunspot daje się zaskoczyć, ale Cannonball taranuje Legiona, nad którym kontrolę przejmuje Hugh Davidson. Ten próbuje dogadać się z dwoma mutantami, ale oni nie zamierzają zostawić go w spokoju i pragną go oddać w ręce Emmy Frost. Słysząc to Legion wysuwa bardzo długi język, oplata nim szyję Roberto i zaczyna go dusić. Sam uderza przeciwnika raz za razem, aż ten uwalnia da Costę. Kolejna z osobowości Legiona prosi New Mutants, aby nie robili mu krzywdy. Opowiada, że po tym, jak Bishop zabił Davida [X-Men: Omega], trafił on do miejsca znajdującego się poza czasem. Tam Wayne i jego sojusznicy chwytali inne uwięzione tam istoty, przez co liczba osobowości w umyśle Legiona rozrosła się do tysięcy. Haller postanowił odnaleźć „naprawiaczy”, aby złożyli go ponownie w całość. Jack jednak nie chce do tego dopuścić i właśnie dlatego w tej chwili mutant obecnie kontrolujący ciało Davida zabija Dani. W celi, Moonstar zauważa, że z podłogi wyłania się duplikat Legiona, który zaczyna ją dusić, a po chwili zmienia jedną z dłoni w ostrze. Mówi jej, że Cannonball i Sunspot lecą jej z pomocą, ale nie zdążą na czas. Na szczęście dla Dani, w Westcliffe przebywają jeszcze dwie jej przyjaciółki i po chwili napastnik zostaje spalony przez Magmę. Magik upewnia się, że Moonstar nic nie jest, kiedy Sam i Roberto wpadają do celi. Guthrie przeprasza Dani, że ją tu zostawił, a ona w odpowiedzi uderza go pięścią w twarz i idzie na poszukiwanie broni. Kiedy Magik dowiaduje się, że ciało Karmy znajduje się w pubie i ktokolwiek go dotknie, trafia do umysłu Legiona, stwierdza, że to jest sposób na powstrzymanie go. Cannonball uważa, że to zbyt niebezpieczne, ale Illyana mówi, że Shan jest zbyt ważna, aby ją stracić, po czym teleportuje się. Magma uważa, że sytuacja ich przerosła i potrzebują X-Men. Sam zgadza się, ale przypomina, że nie mogą tu zostać, ponieważ Legion dalej będzie ścigać Dani. Moonstar wraca uzbrojona po zęby i mówi, że tym razem to oni zapolują na niego.

Pub. Magik znajduje ciało Karmy na zapleczu. Cannonball kontaktuje się z nią, mówi, że będą walczyć z Legionem i ostrzega ją, że jeżeli on zginie, a ona będzie znajdować się w środku, to umrze. Ponieważ Dani podejrzewa, że śmierć jednej z osobowości może zabić Davida, Sam zabrania Illyanie robić krzywdy którejkolwiek z nich. Magik dotyka Shan i pojawia się w umyśle Legiona otoczona przez Wayne’a i innych. Wyciąga Miecz Duszy i mówi, że przybyła uwolnić Karmę. Jack śmieje się z niej, ponieważ słyszał rozkaz Cannonballa i wie, że Illyana nie może mu nic zrobić. Magik odpowiada, że nie zwracała uwagi na to, co mówił Sam, po czym zabija kilka stojących jej na drodze postaci, a następnie odcina Wayne’owi głowę.

Autor: Ozz

Galeria numeru

New Mutants vol. 3 #3 New Mutants vol. 3 #3 New Mutants vol. 3 #3 New Mutants vol. 3 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.