Avalon » Serie komiksowe » GeNext: United » GeNext: United #3

GeNext: United #3

GeNext: United #3

"Passege to India" Part 3 of 5

Postacie
Zapowiedź

Młodzi bohaterowie z GeNext próbują wyjaśnić tajemnicę ataku na Mumbaia. Co łączy złe maszyny z Rico? I co im zagrozi, gdy odkryją prawdę?

Cytat

Sati do Kalimy: "Before this gameis done. Monster mark my words we will win"

Streszczenie

Bombaj, kwatera główna służb bezpieczeństwa Indii. Sophie von Doom domaga się, by ją wypuszczono, ponieważ jej zatrzymanie łamie prawo międzynarodowe. Nagle w bazie pojawia się człowiek, który przedstawia się jako Skanda i informuje ją, iż zabiera ją na przesłuchanie, a jej ojciec nie wyraził przeciwko temu sprzeciwu. Beast mówi mu, że chce być obecny przy przesłuchaniu, lecz wpierw z młodymi mutantami pójdzie sprawdzić jak czuje się Megan. Panna Frost czuje się już dobrze i martwi się, że Kalima przełamała jej obronę psychiczną, jakby jej tam nie było. Hank mówi jej, żeby się tym nie przejmowała gdyż i tak spisała się bardzo dobrze. Po wyjściu od Megan, Rico na prośbę Oliviera opowiada grupie o swojej znajomości z Sophie von Doom. Pierwszy raz spotkali się w wieku trzynastu lat, oboje dostali się wtedy na uniwersytet i szybko się zaprzyjaźnili. Rico interesował się głównie muzyką, natomiast Sophie ciągle eksperymentowała. Jeden z jej eksperymentów zakończył się wybuchem, który zniszczył budynek uniwersytecki, wówczas zostali z niego wyrzuceni. Wtedy ojciec przeniósł Rico do Szkoły Xaviera, a Sophie wróciła do Latverii. Młodzi mutanci dochodzą do wniosku, że potrzebują niezbitych dowodów, a nie poszlak na powiązanie panny von Doom z atakiem robotów i udają się do miasta w miejsca, które odwiedzała. Megan informuje ich telepatycznie, że jeżeli któreś z nich będzie miało kłopoty, niech zacznie wzywać ją telepatycznie, a ona zajmie się resztą.

 

W mieście, Rico próbuje się czegoś dowiedzieć od podejrzanego właściciela sklepu, kiedy reszta grupy czeka na zewnątrz. Wraca wściekły do drużyny, ponieważ nie udało mu się niczego dowiedzieć. Wtedy No-Name mówi, że sama pójdzie porozmawiać ze sprzedawcą, po chwili wraca z adresem. Drużyna udaje się do danego budynku. Na miejscu okazuje się, że budynek jest zamknięty, lecz Olivier bez trudu otwiera zamknięte drzwi. W środku znajdują części potrzebne do stworzenia robotów, z którymi walczyli.

 

Pokój przesłuchań Sophie von Doom, gdy sytuacja robi się coraz bardziej napięta przed Skandą i Hankiem pojawia się wizja młodych mutantów, którzy przeszukują budynek z częściami robotów. Panna von Doom informuje ich, że teraz studenci Beasta w padli w jej pułapkę. Zmienia się również w Kalimę. Skanda stwierdza, że Bogini musiała jakoś połączyć się z córką Doktora Dooma. Bóstwo rzuca na obu przesłuchujących czar, który powoduje, że zaczynają ze sobą walczyć. Megan próbuje ich powstrzymać, lecz również ulega czarowi. Kalima pojawia się przed grupą młodych mutantów i na nich także rzuca ten czar. Jedynym, który nie ulega mu od razu jest Olivier. Całuje on Sati i przejmuje jej moce, po czym używa ich i rozprasza drużynę po obszarze całego miasta. Kalima mówi, że i tak jej nie uciekną i wysyła za nimi swoje bestie. Sati informuje ją, że i tak przegra.

Autor: Selwa

Galeria numeru

GeNext: United #3 GeNext: United #3 GeNext: United #3 GeNext: United #3 GeNext: United #3 GeNext: United #3 GeNext: United #3 GeNext: United #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.