Avalon » Serie komiksowe » X-Men Forever vol. 2 » X-Men Forever vol. 2 #3

X-Men Forever vol. 2 #3

X-Men Forever vol. 2 #3

“Love and loss part 2 of 5: The Cruelest Cut”

Zapowiedź

W posiadłości wciąż odczuwane są skutki wydarzeń z poprzedniego numeru. Wyczerpani po misji przeciw Cortezowi X-Men nie byli przygotowani na psychiczny wybuch Jean, który pozbawił ich przytomności. Jakby tego było mało, posiadłość atakuje Sabretooth. Nie wszystko jest jednak tym, na co wygląda. Plus - jaki sekret ukrywa Kitty?

Streszczenie

Tajemnicza grupa ludzi podsumowuje obecną sytuację. Wciąż zbierają informacje o zdarzeniach w Central Parku. Na razie wiadomo, że ich agent walczył z Wolverinem w apartamencie przy 5-ej alei. Ich agent ma się w tym momencie dobrze, ale postanawiają wydać go na pastwę mutantów.

W sali ćwiczeń mutanci z przerażeniem patrzą na oślepionego Sabretoth’a. Cyclops chce zabrać go do ambulatorium, zwłaszcza że Creed mdleje. Sprzeciwia się temu Storm twierdząc, że jest zbyt niebezpieczny. Trzeba go zamknąć i przesłuchać. Dochodzi do sprzeczki, w której Storm nie okazuje żadnego  współczucia dla ich przeciwnika.

W tym samym czasie w ambulatorium Hank i Profesor badają Jean. Kobieta jest wciąż nieprzytomna, choć jej mózg jest bardzo aktywny. Charles nie wyczuwa, aby opanowała ją jakaś obca siła. Postanawia zebrać wszystkie swoje siły i przebić się do umysłu Marvel Girl, aby poznać przyczyny tej sytuacji. Po wejściu do jej umysłu widzi jej fantazje na temat Logana. Jest on zdumiony, że ukrywali przed nim swoje uczucia. Następnie widzi jej wspomnienia z ostatniej misji, jej rozmowę z Wolverinem. Dzięki jej połączeniu telepatycznym z Rosomakiem ogląda także akcję bohatera w apartamencie. Widzi także napastnika, którym okazuje się być Storm. Szok spowodowany ponownym przeżyciem śmierci ukochanego Jean powoduje, że Profesor zostaje wyrzucony z jej umysłu, a kobieta budzi się.

W innej części bazy mutanci zastanawiają się, co zrobić z więźniem. Creed odzyskał przytomność i wyjawia, że przybył tu tropem zabójcy jego syna. Jako sprawcę wskazuje Ororo. Ta gwałtownie zaprzecza i chce tę zniewagę zmyć krwią. Do Scotta przemawia Charles, każąc mu nie spuszczać z oczu Storm. Nie może teraz wszystkiego wyjaśnić, ale to bardzo ważne. Bogini jest wściekła i chce uciszyć więźnia, ale mutanci chcą wysłuchać jego wersji wydarzeń. W tym momencie wszyscy mają wizję Jean, która wśród płomieni chce dostać Storm, która zabiła jej ukochanego. Wiza kończy się, kiedy kobieta ponownie mdleje w ambulatorium. Widząc, że nikt jej nie wierzy, Ororo podrywa się do lotu. Rozpętuje potężną wichurę, która obezwładnia większość grupy. Jedynie Rogue przebija się do władczyni pogody. Ta jednak poraża ją zimnem i ucieka. Zamyka drzwi od drugiej strony, przez co mutanci nie mogą jej zagrozić. Bez chwili wahania Shadowcat przechodzi przez przeszkodę. Po drugiej stronie w ciemnościach widzi zniszczony panel sterujący drzwiami oraz Storm. Ta drwi z dziewczyny. Jedynie Logan potrafił ja przejrzeć, reszta była na to za głupia. Z tego powodu musiał umrzeć, a teraz to samo czeka ją. Kitty wysuwa z nadgarstka brakujący szpon Wolverine'a i rani nim Ororo w twarz. Staje nad okaleczoną przeciwniczką, krzycząc, że nikt nie będzie zadzierał z jej rodziną.

Autor: Spell

Galeria numeru

X-Men Forever vol. 2 #3 X-Men Forever vol. 2 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.