Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #600

Amazing Spider-Man #600

Postacie
Zapowiedź

Powrót Dr. Octopusa, Daredevil, wesele, którego nigdy byście nie przewidzieli oraz powrót jednej z najważniejszych osób w życiu Petera Parkera - to wszystko zobaczymy na 60-ciu stronach głównej historii, którą stworzą Dan Slott i John Romita Jr. To jednak nie koniec atrakcji tego jubileuszowego numeru, bowiem znajdą się w nim jeszcze inne, zupełnie nowe opowieści autorstwa różnych pajęczych twórców. Da to w sumie 104 strony, w dodatku bez reprintów. Uwaga - numer ten nie będzie miał dodruków.

Streszczenie

Dr Octopus siedzi w gabinecie lekarskim. Lekarka mówi mu, że pozostał mu najwyżej rok życia. Wściekły naukowiec atakuje lekarkę.

The Bar With No Name. Daredevil i Spider-Man biją zgromadzonych przestępców. Słysząc zbliżające się radiowozy, bohaterowie uciekają. Z dachu pobliskiego budynku obserwują, jak policja aresztuje kryminalistów. Peter mówi Mattowi, że to nieuczciwe, że on widział twarz Daredevila, a on nie wie, jak wygląda Spider-Man. Murdock stwierdza, że tak jest lepiej.

Peter spóźnia się na kolację z kuzynami cioci May, Reilly'ami. Wyjaśnia, że miał problemy w pracy. Gdy Parker i May zostają sami, ciocia prosi Petera, aby nie spóźnił się na ślub. Chłopak zapewnia, że to nigdy się nie zdarzy.

W swojej kryjówce Octavius widzi ogłoszenie o ślubie May Parker i Jamesona Seniora. Na chwilę przypomina sobie swoją dawną ukochaną, po czym wraca do przygotowywania swojego planu.

Dom Parkerów. Trwają przygotowania do ślubu, kiedy May odbiera telefon. Okazuje się, że sala została podwójnie zarezerwowana, zniknęła licencja na ślub, firma cateringowa ma problem z sanepidem, a ksiądz nie ma prawa udzielać ślubów. May jest załamana, jednak Peter mówi, że wszystko się ułoży. Zdenerwowany JJJ Senior wychodzi.

Bryant Park. Trwa konferencja prasowa burmistrza Jamesona. Nagle zostaje ono przerwane przez jego ojca. Każe mu on przestać wykorzystywać swoją pozycję do dręczenia jego i May, w przeciwnym wypadku pożałuje tego. W swoim mieszkaniu JJJ Senior przygotowuje się do partyjki golfa. Nagle zostaje zaatakowany przez dziesiątki małych, pająkowatych robotów.

Peter próbuje telefonicznie umówić się z Carlie, aby poszła z nim na ślub cioci May. Rozmowę przerywa im telefon May, która martwi się o narzeczonego. Parker obiecuje, że przyjrzy się temu. Prosi Carlie, aby spotkali się w mieszkaniu Jamesona.

Spider-Man porusza się między wieżowcami. Gdy chwyta uliczną lampę, ta eksploduje. Chwilę później dochodzi do wypadku samochodowego, w którym o mało nie ginie. Zdezorientowany Peter nie wie, czemu miasto zwróciło się przeciw niemu.

Mieszkanie Jamesona. Carlie widzi kobietę próbującą dostać się do środka. Kiedy chce ją aresztować okazuje się, że to Norah Winters. Dziewczęta wchodzą do środka. Znajdują tam ślady walki i szczątki dziwnego robota.

W całym mieście rozlega się głos Octopusa, który oświadcza, że zamieni Nowy York w utopię, miasto, które będzie spełniało zachcianki swoich obywateli. Spider-Man zaczyna rozumieć, skąd te nagłe ataki na jego osobę. Nagle w centrum pojawiają się Avengers. Wolverine mówi Peterowi, aby pomógł im zapanować nad chaosem, ten jednak odpowiada, że nie ma czasu. Parker odbiera telefon od Carlie. Dziewczyna opowiada mu, co znalazła w mieszkaniu Jamesona i że są w miejscu, z którego sterowano robotem. Nagle rozmowa zostaje przerwana. Spider-Man postanawia udać się do jedynego miejsca, którego nie mógł opanować Octopus.

Baxter Building. Fantastic Four przygotowują się do odzyskania kontroli nad miastem. Peter prosi ich o pomoc, oni jednak odmawiają. Johnny próbuje uspokoić zdenerwowanego Parkera. Ten mówi, że w niebezpieczeństwie są jego przyjaciółki. Słysząc to, Human Torch zgadza się mu pomóc.

Na przedmieściach Parker i Storm znajdują telefon Carlie. Znajdują wejście do podziemnej części pobliskiego budynku. We wnętrzu ciemnego korytarza zostają zaatakowani przez mechaniczne macki. Okazuje się, że są one przymocowane do skrępowanych więźniów Octopusa. Po chwili Human Torch i Parker uwalniają Jamesona i obie dziewczyny. Peter prosi Johnny'ego, aby zabrał ich na zewnątrz, a on zajmie się Octopusem.

Podążając dalej korytarzem Spider-Man zostaje zaatakowany przez dziesiątki małych robotów. Nagle mechaniczne macki powalają go na ziemię. Peter dostrzega Octopusa i jego nowy, groteskowy wygląd: ciało zamknięte w metalowym kokonie, z przymocowanymi do niego ośmioma mackami. W trakcie walki Parker zabiera jego wzmacniacz fal umysłowych i ucieka. Wykorzystuje urządzenie, aby przywrócić miasto do normalnego stanu. Kiedy kończy, zostaje przygnieciony przez setki robotów. Przed śmiercią ratuje go Human Torch. Widząc swoją porażkę, Octopus ucieka.

Baxter Building. Parker, w towarzystwie Fantastic Four i Avengers, ogląda zachód słońca. Uznaje, że Murdock miał rację radząc mu, aby nie pokazywał swojej twarzy wszystkim innym bohaterom. Później on i Johnny ruszają, aby przygotować się do ślubu cioci May. Okazuje się, że Carlie zaprosiła Storma.

Mieszkanie Parkera. Michelle pomaga Peterowi ukryć siniaki na twarzy. Pyta go, z kim idzie na wesele. Chłopak wyznaje, że nie ma pary. Dziewczyna proponuje, że pójdzie z nim.

Ceremonia ślubu May Parker i JJJ Seniora odbywa się bez żadnych gwałtownych wypadków. Peter jest szczęśliwy, że jego ciocia związała się z takim właśnie człowiekiem. Wychodząc z sali May rzuca bukiet. Ten przelatuje nad głowami dziewcząt i zostaje złapany przez... spóźnioną MJ Watson."Identity Crisis"

* Spider-Man ( w różnych wersjach)
* psycholog dr Gray Madder

Do gabinetu psychologa wchodzi Spider-Man i oświadcza, że przechodzi kryzys osobowości. Lekarz pyta, dlaczego tak myśli. Ten pokazuje swoje ręce. Pyta, ile ich ma. Lekarz odpowiada, że dwie. Nagle staje przed nim sześcioręki Spider-Man. Parker mówi, że spotkały go dziwniejsze rzeczy i pokazuje się przed nim w czarnym kostiumie. Zdezorientowany lekarz mówi, że to dziwna zmiana kolorów. Zły Spider-Hulk stwierdza, że nie potrzebuje znawcy mody. Lekarz odwraca się, ale przed nim staje Spider-Lizard. Przerażony psychiatra blednie, wtedy pojawia się przed nim ubrany w kostium Spider-Mana pająk. Lekarz wybiega z gabinetu. Później idzie do psychiatry na terapię."My brother's son"

* nastoletni Peter Parker
* wujek Ben, ciocia May

Peter siedzi zamknięty w swoim pokoju. Ben wchodzi do środka. Od lat opiekował się Peterem i czuł, że zaczynają się od siebie oddalać, ale nie wie, co może być przyczyną. Widząc wujka chłopak pyta, czy pan Sanders dostał dość pieniędzy za zniszczony aparat. Wujek zapewnia, że dostał wystarczającą zapłatę za zniszczony sprzęt i na pewno wie, że Peter nie chciał zniszczyć aparatu. Jego ojciec byłby z niego dumny widząc, że Peter zapłacił za szkodę. Chłopak wzdycha. Ben, pyta co się stało. Parker odpowiada, że chce, aby to on był z niego dumny. Benjamin mówi mu, że jest z niego bardzo dumny i nigdy nie mógłby być bardziej dumny z Petera. Przytula chłopca i razem oglądają skrzydełka owadów pod mikroskopem."If I was Spider-Man..."

* Peter Parker
* chłopcy na placu zabaw

Przechodząc przez park Peter słyszy rozmowę kilku bawiących się na placu zabaw dzieci. Jeden z nich mówi, że gdyby był Spider-Manem, nie ukrywałby swojej tożsamości. Byłby równie znany, co Fantastic Four, a jego rodzice byliby bogaci. Jeden z kolegów pyta go, co by zrobił, jeśli rodzice zabronili by mu bycia Spider-Manem? Ten odpowiada, że to nie miałoby znaczenia. Inny dodaje, że rodzice wiedząc o tym martwiliby się o niego, a co gorsza, byliby celem dla jego wrogów, tak jak jego przyjaciele. Nawet gdyby ukrywał swoją tożsamość, to niewiele by pomogło. Musiałby opuszczać lekcje, a gdyby miał problemy z nauką, trafiłby do szkoły dla trudnej młodzieży. Tam musiałby dawać się codziennie zbić, żeby jego tożsamość nie została odkryta. Chłopcy dochodzą do wniosku, że Spider-Man jest spoko, ale bycie nim wcale nie jest fajne. Peter myśli, że nawet nie mają pojęcia, ile w tym racji."The Blessing"

*ciocia May

Kilka tygodni temu. Ciocia May odwiedza grób Bena. Przeprasza, że nie było jej tu tak długo, ale nie miała czasu. Mówi mu o swoim ślubie z Jamesonem. Zapewnia Bena, że to dobry człowiek, bardzo przypomina jej jego. Boi się, że w głębi duszy próbuje zastąpić Benjamina kimś innym. Mówi, że od jego śmierci Peter jest cały czas rozkojarzony. Zupełnie jakby dźwigał ciężar ratowania świata na swoich barkach. Przeprasza Bena za to, jak się zachowuje. Jest po prostu pełna obaw przed swoim ślubem. Czuje, że powinna poprosić go o błogosławieństwo, chociaż wie, że nie może go otrzymać. W tym momencie z nieba spada delikatny deszcz. May szepcze tylko "dziękuję"."Fight at the museum"

* Peter Parker, Norah Winters
* wycieczka szkolna, rodzice

Peter i Norah oglądają wystawę technologii superbohaterów w Muzeum Projektów. Nagle słyszą głośny śmiech grupy dzieci. Okazuje się, że oglądają one Spider-Mobile. Pojazd wzbudza salwy śmiechu. Peter próbuje bronić Spider-Mana, mówi, że narażał swoje życie wielokrotnie, aby ratować niewinnych ludzi. Wtedy przewodnik zapala Spider-signal. Norah jest wstrząśnięta, a Peter zaniemawia. Jeden z chłopców głośno komentuje decyzje Spider-Mana i jego gusta. Nagle przerywa mu wściekły krzyk jego matki. Mówi ona, że nie pozwoli mu obrażać człowieka, który wyciągnął jego ojca z płonącego budynku. Przeprasza wszystkich za zachowanie syna i zabiera go. Norah patrzy na płaczącego Parkera i pyta, co się stało. Ten odpowiada, że już dawno nie widział takiej dobrej opieki rodzicielskiej.

Autor: Selwa

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #600 Amazing Spider-Man #600 Amazing Spider-Man #600 Amazing Spider-Man #600 Amazing Spider-Man #600 Amazing Spider-Man #600 Amazing Spider-Man #600 Amazing Spider-Man #600 Amazing Spider-Man #600 Amazing Spider-Man #600 Amazing Spider-Man #600 Amazing Spider-Man #600 Amazing Spider-Man #600 Amazing Spider-Man #600

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.