Avalon » Serie komiksowe » Dark X-Men: The Beginning » Dark X-Men: The Beginning #1

Dark X-Men: The Beginning #1

Postacie
Zapowiedź

Utopia tie-in.
Kim są członkowie Dark X-Men i jak się nimi stali - przekonaj się tu!
Każdy zeszyt to trzy jedenastostronicowe historie. Pierwsze skupią się na takich postaciach jak Emma Frost, Mimic, Cloak & Dagger, Daken, Weapon X i Dark Beast!

Cytat

Dark Beast: "But don't worry, Norman, I'll be sure to remind you of what you're missing. Remember... I'm your biggest fan."

Streszczenie

Alcatraz, siedziba H.A.M.M.E.R.. Osborn idzie na spotkanie z Namorem. Rozmawia z Victorią Hand o zachowaniu władcy głębin. Pyta, czy wspominał o atlantydzkich terrorystach, których zabił Sentry. Kobieta mówi, że Namor wyglądał na spokojnego. Norman wchodzi do pokoju Sub-Marinera, pamiętając ich ostatnią kłótnię [Dark Avengers#6]. Książę Atlantydy pyta, co stało się z terrorystami. Osborn mówi, że skoro Namor odmówił pomocy w ich schwytaniu, to zabił wszystkich. Dziwi go również obecność Sub-Marinera. Spodziewał się, że po ich kłótni władca głębin najedzie Nowy Jork, a on dołączył do Dark X-Men. Głośno zastanawia się czy wpływ na to miała Emma Frost, czy Namor przechodzi kryzys osobowości. W końcu, co mogło skłonić go do przyjmowania rozkazów od niego. Słysząc te słowa Sub-Mariner rzuca Osbornem o ścianę. Krzyczy, że nie przyjmuje rozkazów od Normana. Uspokaja się i puszcza dyrektora H.A.M.M.E.R.. Green Goblin mówi, że teraz rozumie zachowanie Namora. Wie jak to jest być dwiema rzeczami jednocześnie: złoczyńcą i bohaterem. Dodaje, że obaj przeszli podobną drogę. Jednak jest jeszcze coś. Sub-Mariner zaczyna mieć wątpliwości czy jest bardziej mutantem, czy Atlantydą. Przez te wszystkie lata bronił swojego ludu, nie dopuszczając myśli, że jest kimś innym, ale jego starania przyniosły niewielkie efekty na przestrzeni lat. Teraz ma szansę znaleźć nowych ludzi, których mógłby bronić i reprezentować. Osborn pyta, czy będzie wykonywał jego rozkazy. Namor odpowiada, że wszystkie jego prośby poważnie rozważy.

 

Później, w swoim gabinecie Norman cieszy się z wyjaśnienia sytuacji z Sub-Marinerem. Dodaje, że dobrze jest mieć księcia w drużynie.

 

„Mimic”

 

Scenariusz: James Asmus

Rysunki Jesse Delperdang

 

* Mimic [Calvin Rankin]

* Iron Patriot [Norman Osborn]

* we wspomnieniach: Moira MacTaggert, Wolverine, Professor X, Hulk,

 

Calvin wspomina swoje życie. Przypomina sobie moment swojego powrotu do życia, kiedy wygrzebał się z własnego grobu. Podobne uczucie przytłoczenia towarzyszyło mu przez całe życie. Zupełnie jakby nigdy nie wiedział kim naprawdę jest. Pamięta swoje spotkanie z Moirą MacTaggaert, która wyjaśniła mu na czym polegają problemy z jego psychiką i próbowała mu pomóc. Terapia przyniosła skutek, jednak te chwile spokoju również się skończył, jak wszystkie inne w jego życiu. Wspomina czasy, kiedy próbował uciekać od swojego życia, od tego, kim jest. Tak było, kiedy X-Force Cable’a znalazło go na Syberii i znów musiał walczyć o swoje życie. Skrzywdził wielu ludzi, niekiedy z własnej woli często, dlatego że tracił kontrolę nad mocami, które posiadał. Norman podchodzi do Mimica. Przyznaje mu rację. Wyrządził krzywdę wielu ludziom, ale uważa, że Calvin jest doskonały.

 

„Dark Beast”

 

Scenariusz: Shame McCarthy

Rysunki: Ibrahim Robertson

 

* Dark Beast [Henry Philip McCoy]

* Iron Patriot [Norman Osborn]

Przed opuszczonym dworcem kolejowym ląduje Iron Patriot. Wchodzi do zrujnowanego budynku. Wewnątrz znajduje leżące na stole zwłoki dziewczyny. Pyta głośno, czy teraz Dark Beast zajmuje się porwaniami. Zapytany zeskakuje z sufitu i mówi, że nastolatka to prezent od bogatego ekscentryka, którym zapłacił za swoje życie. Nie zamierzał jej zabić, lecz zaindukować mutację. Osborn mówi, że potrzebuje pomocy McCoy'a. Całemu narodowi zagrażają niekontrolowani mutanci. Dark Beast lekceważąco odnosi się do tego faktu, zmienia jednak zdanie słysząc, że Norman chce, aby eksperymentował na mutancie. McCoy mówi, że eksperymenty na genomie ludzkim zawsze wzbudzały w nim dreszcz emocji. Dodaje, że obaj znają to uczucie. Pyta Osborna, kiedy ostatni raz pokazał swoja prawdziwą twarz, mówi, aby pozwolił opanować się dla drzemiącej w nim bestii. Przez moment oblicze Normana wykrzywia dziwny grymas, jednak zachowuje panowanie nad sobą i pyta wprost, czy McCoy mu pomoże czy nie. Dark Beast zgadza się. Dodaje jednak, że będzie cały czas przypominał Osbornowi czego mu brakuje. W końcu jest jego największym fanem.

Autor: Selwa

Galeria numeru

Dark X-Men: The Beginning #1 Dark X-Men: The Beginning #1 Dark X-Men: The Beginning #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.