Avalon » Serie komiksowe » Deadpool vol. 2 » Deadpool vol. 2 #12

Deadpool vol. 2 #12

Deadpool vol. 2 #12

"Bullseye" - part 3: "Knocking Over The Candy Store"

Postacie
Zapowiedź

Kiedy walka Deadpoola i Bullseye'a osiąga kulminację obaj dochodzą do tego samego wniosku - nie chcą, by potyczka zakończyła się.

Cytat

Deadpool: "You know what? &@#$ tacos. And waiting."
głos wewnętrzny: "Wait what did you just say? &@#$ tacos? Sure, you're frustrated, but... Step back from the edge, man!"

Streszczenie

Hawkeye budzi się w szpitalu, gdzie lekarka mówi mu, że gdyby hak, którym przebił go Deadpool, trafił go odrobinę inaczej, już by nie żył. Norman Osborn odwiedza Lestera i mówi mu, że to Wilson przyniósł go do szpitala, po czym narzeka, że za pieniądze, które mu płaci, zabójca już dawno powinien był wykonać zlecenie. Hawkeye wyjaśnia, że nie zabija dla forsy, tylko dla zabawy, ale Norman nie rozumie, co jest przyjemnego w tym, że Wade robi z niego głupka. Lester obiecuje, że go zabije, jak tyko wyzdrowieje.

Wieża Avengers, trzy dni później. Hawkeye jest już gotowy do akcji i Osborn mówi mu, że Deadpool ostatnio ciągle kręci się przy budce z tacos w New Jersey. Lester stwierdza, że to pułapka i nie chce wziąć teleportera od Normana, bo wie, że Wilson tego się spodziewa. Postanawia nic nie robić, ponieważ rozumie, o co tu chodzi: Wilson chce kontynuować grę między nimi – dlatego zabrał go do szpitala – i czeka, aż Hawkeye znów spróbuje go zabić. Lester zamierza więc przetrzymać Wade’a, któremu w końcu znudzi się czekanie, sam ruszy do akcji i sytuacja się odwróci.

Jakiś czas później, znudzony Deadpool jedzie wielkim wozem terenowym na poszukiwanie Hawkeye’a. Ten czeka na niego na drodze z Jersey do Nowego Jorku z wyrzutnią rakiet, i kiedy zauważa zbliżającego się Wilsona, strzela. Wade odwraca samochód bokiem i pocisk przelatuje przez boczne okna. Zirytowany Lester przyznaje, że to był świetny ruch i nie zauważa zbliżającego się pojazdu. Po chwili zostaje potrącony przez kobietę, której uwagę odwróciła terenówka Deadpoola. Hawkeye zaczyna ją dusić, ale wtedy Wilson najeżdża na niego swoim samochodem i przygniata mu kołem nogę. Widząc, co się stało, oferuje Lesterowi swoją pomoc w uwolnieniu i sięga po piłę łańcuchową. Zabójca zdaje sobie sprawę, że ma kłopoty i wpada na pomysł: mówi Wilsonowi, że Norman Osborn zdecydował się jednak zapłacić mu za milczenie. Hawkeye chce, aby Wade uwolnił go, to dokona przelewu. Deadpool nie wierzy mu, ale Lester przekonuje go, że propozycja jest prawdziwa, a jeżeli jej nie przyjmie, to kolejnym wysłannikiem Osborna przeciw niemu będzie Sentry. Wilsonowi nie uśmiecha się starcie z takim przeciwnikiem, więc zgadza się.

Później. Hawkeye przelewa na konto Deadpoola swoje pieniądze, które otrzymywał za różne zlecenia, a których nie wydawał, ponieważ mu na nich nie zależało. Przypomina Wilsonowi, że musi się ukrywać aż do upadku Osborna, co zapewne zdarzy się niedługo, biorąc pod uwagę jego coraz bardziej widoczne szaleństwo. Obaj najemnicy przyznają, że dobrze im się ze sobą walczyło, chwalą się nawzajem za różne posunięcia i w końcu rozchodzą się.

Miesiąc później. Po długim czasie ukrywania się i bezczynności Wade ma dosyć, więc strzela sobie w głowę.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Deadpool vol. 2 #12 Deadpool vol. 2 #12 Deadpool vol. 2 #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.