Avalon » Serie komiksowe » Exiles vol. 2 » Exiles vol. 2 #4

Exiles vol. 2 #4

Exiles vol. 2 #4

"Ok Computer"

Postacie
Zapowiedź

Najnowsza drużyna Exiles zmierzy się z nowymi władcami Ameryki - Machine Manem, Visionem i Ultronem.

Cytat

Polaris: "Dance, puppets!"

Streszczenie

 

Zmęczeni Exiles przemierzają pustynię. Na tej Ziemi, Tallus każe im po prostu "obalić maszyny". Nagle, pojawia się ogromna, metalowa stonoga. Blink od razu trafia ją swym pociskiem, a Beast dopełnia reszty i niszczy monstrum. To nie koniec walki, gdyż nadlatują cztery Sentinele. Wszystkie naraz wystrzeliwują laser, który zostaje jednak zniwelowany mocą Wandy. Następnie do akcji wkracza Polaris, ratując siostrę swą magnetyczną mocą. Roboty są bezbronne, gdyż ta manipuluje nimi jak marionetkami. Wszystko to obserwuje skądś Vision, Machine Man, Ultron, oraz obecne tylko w postaci monitorów, cerebro. To ostatnie stwierdza, iż jak najszybciej powinni ujednolicić się i scalić w jeden system. Ultron stwierdza jednak, że powinni zaczekać. Cerebro zgadza się i nakazuje pojmanie Exiles.

 

Drużyna pędzi na robocie skonstruowanym z metalowej stonogi i Sentinela. Forge dobrał się już do bazy danych tego świata i wie, co się wydarzyło. Otóż wszystko zaczęło się od niewinnego spotkania Hanka Pyma i Xaviera. Charles pokazał Pymowi jak działa cerebro i oboje wpadli na pomysł, by rozszerzyć działanie tego urządzenia na wszystkie organizmy obdarzone supermocą, by móc zlokalizować herosów w potrzebie lub ukrywających się złoczyńców.

 

Wszystko działało jak należy, lecz nikt nie wiedział, iż Ultron podstępem połączył się z cerebro i czekał na odpowiedni moment, by zaatakować. Ów chwila nadeszła, gdy rząd wysłał armię Sentineli przeciw X-Men. Wówczas to Ultron i cerebro przeprogramowały je, by zniszczyły Homo Sapiens. Przejęły również rządowy projekt zwany Machine Man, czyli masową produkcję robotów. Rozpętała się wielka wojna, a cerebro, do którego dołączyli Vision i pojedynczy Machine Man, skonstruowali bombę, wysyłającą śmiertelne dla żywych organizmów promieniowanie. Nikt nie przeżył. Exiles zastanawiają się na czym tak w ogóle polega ich misja tutaj. Polaris wpada szybko na plan obalenia robotów, lecz najpierw wszyscy postanawiają się przespać.

 

Nad ranem Blink wstaje pierwsza i teleportując się, wyrusza na poszukiwanie jedzenia. Tymczasem, ktoś wystrzeliwuje strzałkę w Polaris. To budzi Beasta, który rzuca się na czekającego już Ultrona. Panther skacze na Machine Mana, a Witch atakuje Visiona. Dziwnym jest fakt, iż roboty prawie nie atakują, lecz tylko się bronią, krzycząc, iż nie przybyli tu, by walczyć. Po paru urwanych, robocich kończynach, Machine Man wypuszcza gaz powalający całą drużynę. Maszyny zabierają pokonanych i odlatują. Na miejsce bitwy wraca Blink z jedzeniem, lecz nikogo nie zastaje. Wyrusza więc do mechanicznego miasta.

 

Dwie godziny później dziewczyna zwiedziła już każdą ulicę pełną robotów, jednak nic nie znalazła. Zdenerwowana krzyczy na Tallusa, na co ten zdradza jej miejsce uwięzienia jej kompanów. W mgnieniu oka udaje się do wieżyczki, gdzie znajduje drużynę w dziwnych komorach. Doznaje jednak szoku, gdy zauważa Polaris rozłożoną na "części" i podłączoną do setek kabli, a przy niej Jocastę ze skalpelem w ręku.

Autor: Jim J

Galeria numeru

Exiles vol. 2 #4 Exiles vol. 2 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.