Avalon » Serie komiksowe » Deadpool: Merc With A Mouth » Deadpool: Merc With A Mouth #1

Deadpool: Merc With A Mouth #1

Postacie
Zapowiedź

Deadpool udaje się do Savage landu, by odzyskać broń, która może okazać się najbardziej zabójczą bronią biologiczną w uniwersum. A czymże jest ta broń? Tak! Zgadliście - to głowa Zombie Deadpoola. Aby wygrać Deadpool i Deadpool będą musieli pokonać agentów Hydry, dinozaury, jaskiniowców, a nawet zombie jaskiniowców. Wszystko to, by odesłać zombie głowę do jej świata.
Dodatkowym bonusem jest reprint New Mutants #98 - debiut Wade'a.

Cytat

Deadpool:"Bring me more Pop Rocks and Dr. Pepper. Prepare to bathe my monkeys."

Streszczenie

Agenci A.I.M. umieszczają Wade’a w kapsule. Z braku czasu agenci z pośpiechem zamykają szczelnie kapsułę, po czym wystrzeliwują go w atmosferę. Wilson z przerażeniem w oczach leci w kierunku Savage Land. W skutek szybkiego przemieszczania się pomiędzy warstwami atmosfery środek transportu jak i samego Deadpoola pochłaniają płomienie. Po czasie jednak ląduje z głośnym hukiem na wyspie.

Zainteresowanie przybyłego obiektu wzbudziło Ka-Zara wraz z Zabu. Wade wydostaje się na powierzchnie, po czym wita towarzyszy. Ka-Zar pyta się przybysza czy wie, kim jest. Deadpool nie omieszka rzucić paroma dowcipami w jego stronę, lecz u rozmówcy nie pojawił się ani trochę uśmiech na twarzy. Oznajmia mu, kim jest i oczekuje od niego tego samego. Chce dowiedzieć się, kim jest Wade i po co przybył na Savage Island. Deadpool bez zastanowienia zabiera się do opowiadania.

Sześć godzin temu. Deadpool dyskutuje z jednym z dowódców oddziału A.I.M. na temat płacy za wykonanie zadania. Nie ma pojęcia, jaka misja go czeka, lecz na wstępie informuje, że milion jest minimalną kwotą. Komandor Blake naświetla mu informacje. Jego zadaniem jest schwytanie tajnej broni, być może jednej z najpotężniejszych. Agenci Hydry także wiedzą o jej istnieniu, więc nie ma czasu na żadne poprawki i Deadpool musi od razu przystąpić do działania, aby nie dać przejąć broni wrogom.

Wade tłumaczy Ka-zarowi, że weźmie to, po co przybył i wyniesie się z dżungli. Drugi natomiast zamierza mu coś pokazać i każe mu podążać za nim. Deadpool zakłada nowy kostium i rusza drogą towarzysza. Miał spore problemy z nadążeniem, po czasie dociera jednak na szczyt, na którym czekał już na niego Ka-Zar. Podchodzi bliżej i nie wierzy w to, co widzi. Ku jego zdziwieniu przed sobą widzi własny olbrzymi posąg. Ka-Zar żegna się ze szokowanym Wadem i odchodzi.

Deadpool samotnie przemierza dżunglę rozmyślając przy tym, co ostatnio ujrzał. Może jest dla nich bogiem. Od razu wyobraża sobie siebie na tronie i masę ludzi oddanych się do jego usług. W pewnym momencie poczuł coś na swoim ramienia, zareagował nerwowo nokautując bezbronną dziewczynę. Gdy tylko emocje opadły, przedstawia się. Betty Swanson kontaktuje go z A.I.M. Przybyła na wyspę wraz z oddziałem Hydry. Jej zadaniem jest przechwycenie pakunku (poszukiwanej broni) i udanie się do Wilsona.

Betty wraz z Deadpoolem, czym prędzej udają się na drzewo, gdzie znajduje się obserwatorium dziewczyny. Niedaleko znajduje się obóz Łowców Głów, więc muszą być niezwykle ostrożni. Dr Betty pyta o plan przejęcia pakunku, jest pewna, że najemnik ma coś przygotowanego. Deadpool, po chwili namysłu, stwierdza, iż oczywiście ma znakomity plan. Najemnik bierze broń i zeskakując z bazy rzuca się na grupę mieszkańców wyspy. Deadpool z grupką radzi sobie bez większego problemu. Dumny z siebie pozuje przed dziewczyną. Ona jednak jest przerażona. Za plecami Wilsona stoi ogromna grupa Jaskiniowców, po czym rzucają się na nich.

Wilson wraz z Betty zostali uprowadzeni. Strażnicy kierują ich w głąb jaskini. Przez cała drogę trwa dyskusja pomiędzy osobami i wytykanie sobie nawzajem błędów. Deadpool jednak obiecuje, że wyciągnie ich z tego. Oboje zostają postawieni przed przywódcą jaskiniowców. Wade próbuje wybrnąć z sytuacji i oznajmia, że przybył w pokoju. Drugi zaś odpowiada niezrozumiale dla niego, w swoim języku. Po tym strażnicy prowadzą go w pewne miejsce. Wade po raz kolejny nie może uwierzyć w to, co widzi. Widzi przed sobą głowę Deadpoola Zombie, który dziękuje za dostarczenie nowego ciała.

Autor: Kisiel

Galeria numeru

Deadpool: Merc With A Mouth #1 Deadpool: Merc With A Mouth #1 Deadpool: Merc With A Mouth #1 Deadpool: Merc With A Mouth #1 Deadpool: Merc With A Mouth #1 Deadpool: Merc With A Mouth #1 Deadpool: Merc With A Mouth #1 Deadpool: Merc With A Mouth #1 Deadpool: Merc With A Mouth #1 Deadpool: Merc With A Mouth #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.