Avalon » Serie komiksowe » Wolverine: Origins » Wolverine: Origins #38

Wolverine: Origins #38

Wolverine: Origins #38

"Romulus" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Po latach poszukiwań Wolverine w końcu wie, gdzie będzie mógł znaleźć Romulusa. Ale zanim do niego dotrze, będzie musiał pokonać Omegę Red.

Streszczenie

Lotnisko Pułkowo w Sankt Petersburgu, dziewięć godzin temu. Dwóch agentów Federalnej Służby Bezpieczeństwa zgłasza się po mężczyznę poszukiwanego przez wiele międzynarodowych agencji w samolocie przybyłym ze Stanów. Dyrektor lotniska mówi agentom, że muszą czekać na swoją kolej, aby go przesłuchać, ale oni dają mu do zrozumienia, że wcale go nie proszą, tylko stwierdzają, co się za chwilę stanie. Zapytani o osobę, której rozkazy wykonują, odpowiadają, że dyrektor woli nie wiedzieć.

Dworzec kolejowy, sześć godzin temu. Agenci FSB zostają odnalezieni martwi przez żołnierzy, którzy zastanawiają się, jak ktoś mógł to zrobić i nie zostać zauważonym. Wkrótce pociąg rusza, ale w trakcie trasy zatrzymuje się na kilka minut w pobliżu więzienia Vutluga, gdzie ktoś z niego wysiada.

Vutluga, teraz. Wolverine rozumie, że wpadł w pułapkę i jest zupełnie nieprzygotowany do walki z Omegą Red, któremu na dodatek dostarczono syntezator karbonadium. Arkady rani Logana macką w oczy, tymczasowo go oślepiając i sięga po urządzenie. Mówi, że jego tortury nareszcie dobiegły końca, ale ma zamiar pokazać Wolverine’owi, jaki ból spowodowany karbonadium czuł przez te wszystkie lata. Atakując go, pyta, czy inni X-Men przyjdą mu z pomocą. Logan odpowiada, że sam sobie poradzi z Omegą, ale ten chwyta go macką i rzuca o ścianę. Wolverine widzi, że Arkady jest silniejszy niż kiedykolwiek i zdaje sobie sprawę, że wysysa on życie z zamkniętych tu więźniów. Rozumie, że to najgorsze miejsce, w którym może walczyć Rossovichem, więc chce się stąd jak najszybciej wydostać i odciągnąć Rosjanina, zanim zabije wszystkich tu obecnych. Wzrok Logana zaczyna wracać, ale nie przyznaje się do tego, więc kiedy rzuca się w kierunku syntezatora, Omega Red myśli, że po prostu go nie trafił. Wolverine chwyta urządzenie i mówi Arkady’emu, żeby mu je zabrał, jeżeli chce je mieć. Rossovich atakuje Logana, który otrzymuje kilka ciosów, ale udaje mu się przerzucić przeciwnika przez siebie i uciec. Znajduje łańcuchy i używa ich do walki z Omegą Red. Obaj wymieniają uderzenia, aż wreszcie Arkady zauważa, że Logan nie ma syntezatora, który leży w jednej z cel. Rosjanin biegnie po urządzenie i wtedy Wolverine opuszcza kraty, które przebijają Rossovicha i przyszpilają go do podłogi. Logan chce go dobić, ale wie, że zanim Omega Red by umarł, wyssałby życie ze wszystkich więźniów. Postanawia więc zabrać syntezator, wiedząc, że Arkady będzie go ścigał i w końcu Wolverine znajdzie dobrą okazję, aby go zabić.

Logan wydostaje się z więzienia podziemnym tunelem, ale wycieńczony walką pada na śniegu. Tam znajduje go kolejny agent Romulusa: Wild Child.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Wolverine: Origins #38 Wolverine: Origins #38 Wolverine: Origins #38

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.