Avalon » Serie komiksowe » Cable vol. 2 » Cable vol. 2 #16

Cable vol. 2 #16

Cable vol. 2 #16

"Too late for tears"

Postacie
Zapowiedź

Historia zaczyna się dosłownie sekundę po zakończeniu Messiah War. Misja Cable'a - chronić mutantów - stała się jeszcze bardziej posępna. Właściwie trudno ją nazywać jeszcze misją. Po wszystkim, co Cable przeżył, po wszystkich rzeczach, które przetrwał teraz pozostaje mu jedynie modlić się, że zabójcy, którzy włóczą się w przyszłości, nie będą od niego lepsi.

Streszczenie

Cytadela Stryfe'a. Cable chce skoczyć z Hope w przyszłość. Dziewczyna jednak szamocze się, chce odejść z X-Force i Nate traci ją z rąk. Hope ląduje dwa lata w przeszłość w stosunku do czasu, do którego trafia jej opiekun.

 

Teraz. Nate domyśla się, co się stało i oblicza, jak daleko w przeszłości jest Hope. Nie może jej pomóc, bo jego urządzenie ma awarię - może poruszać się tylko w przyszłość. Cable-żołnierz rusza na poszukiwanie Hope lub jej szczątków, Nate-rodzic ma ochotę krzyczeć.

 

Dwa lata w przeszłości. Hope pamięta rady Nate'a, chce wykorzystać otoczenie, by się bronić, dlatego udaje się do pobliskiego miasta, bo wie, że będzie tam dużo kryjówek, które można wykorzystać. Liczy, że jej opiekun będzie jej tam szukać.

 

Teraz. Nate widzi w oddali dwa miasta. Liczy, że Hope nie udała się do nich, bo to zbyt ryzykowne. Cable ma też inny problem - reszta telekinezy, którą zużył na walkę ze swoim klonem, byłą jedyną siłą, która powstrzymywała rozwój technowirusa. Po chwili X-Men pada, a jego serce i płuca przechodzą transformację.

 

127 lat wcześniej. Bishop demontuje część swojej bionicznej ręki i opatruje także swoje rany. Dalej chce zabić Hope.

 

Hope udaje się do miasta - jest ono zamieszkane prze potomków straży Stryfe'a. Ze szczątków miasta byłego pana tuż obok zbudowali swoje własne. Nagle do dziewczyny podchodzi młody chłopak, Emil. Hope wyciąga wielki gwóźdź i przyjmuje postawę obronną. Chłopak nie atakuje jej jednak, daje jej za to kosz z jedzeniem. Hope łapie go i ucieka.

 

Cable zmaga się z wirusem. Przegrywa. Na dodatek pojawia się Bishop. Strzela kilkukrotnie do Nate'a, lecz ten niemal opanowany przez technowirus nie odnosi ran i kontratakuje. Powala Lucasa. Technowirus uczynił go niezwyciężonym, ale pokrył całe ciało Summersa, co oznacza, że nie pozostało mu wiele życia.

 

Dwa lata w przeszłości. Emil zakochał się w Hope i co dzień próbuje ją odnaleźć, chodząc po mieście. Czasem mu się to udaje.

 

Bishop widząc, że nie pokona Nate'a włącza swoje urządzenie do podróży w czasie i ucieka. Cofa się o dwa lata. Jednocześnie po przybyciu jego urządzenie definitywnie psuje się. Widząc to były X-Men postanawia udać się do pobliskiego miasta.

 

Emil opowiada Hope o statku, jaki zbudowali mieszkańcy, dzięki niemu odlecą z planety. W tym momencie spacerująca para trafia na ojca Emila i jego ludzi. Wraz z nimi jest Bishop.

Autor: redevil

Galeria numeru

Cable vol. 2 #16 Cable vol. 2 #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.