Avalon » Serie komiksowe » Thunderbolts » Thunderbolts #134

Thunderbolts #134

Thunderbolts #134

"Widowmaker" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Black Widow i jej drużyna poluje na Songbird. Jeden z Thunderboltów kryje jednak tajemnicę, która może zmienić układ sił w grupie, jeżeli wyjdzie ona na jaw.

Streszczenie

Cube. Headsman przygląda się, jak Mister X trenuje i mówi mu, że jest pod wrażeniem jego ruchów. Ten odpowiada, że zna już wszystkie ziemskie sztuki walki i teraz pracuje nad połączeniem technik używanych przez Kree i Shi'Ar. Twain, zapytany przez nowego Thunderbolta, gdzie on uczył się walczyć, odpowiada, że razem z bratem rozbijali się po barach. Mister X proponuje, aby mu pokazał, a kiedy Headsman się waha, mówi, że nie będzie używać rąk i zaczyna go obrażać. Twain próbuje zaatakować zabójcę, ale ten z łatwością powala go na ziemię i nadeptuje mu na gardło. W tym momencie na monitorze pojawia się Black Widow, która każe X-owi przestać i każe się wszystkim zebrać mówiąc, że mają nową misję i ich celem jest były Thunderbolt. Headsman podnosi się i rzuca nożem w X-a, ale ten łapie go i mówi, że odda mu go, kiedy będzie się najmniej tego spodziewać.

Ośrodek badawczy w Portland. Abner Jenkins i Norbert Ebersol przygotowują się do testów najnowszego modelu pancerza MACH, kiedy nagle na radarze pojawia się intruz, który zbliża się w ich kierunku tak szybko, że nie mają czasu na reakcję. Po chwili do środka wpada Songbird, która przeprasza dawnych partnerów za to wejście, ale ponieważ jest ścigana przez ludzi Normana Osborna nie miała innego wyboru. Abe mówi, że agenci H.A.M.M.E.R. pytali się o nią kilka dni temu, więc się o nią martwił. Melissa opowiada, co się stało z drużyną po tym, jak Osborn zastąpił Tony'ego Starka, i mówi, że zamierza go powstrzymać. Norbert nie jest taki skory do pomocy i przypomina Jenkinsowi, że długo pokutowali za swoje dawne przestępstwa, więc nie powinni współpracować ze zbiegiem. Songbird mówi, że nie będzie ich do niczego nakłaniać i na razie tylko szuka ewentualnych partnerów. Abe radzi jej skontaktować się z Radioactive Manem, który obecnie przebywa w Korei Północnej i prosi, aby była ostrożna. Melissa całuje go na pożegnanie i odlatuje.

Thunderstrike, gdzieś nad Oregonem. Black Widow kontaktuje się z Furym i mówi mu, że Osborn kazał Thunderboltom zabić Songbird. Nick odpowiada, że Melissa jest mu potrzebna, więc Yelena ma ją znaleźć i sprowadzić do niego, co będzie jej ostatnim zadaniem pod przykrywką, ponieważ dalsza gra byłaby dla niej niebezpieczna. Fury mówi Belovej, że wie, gdzie go znaleźć, po czym rozłącza się. Chwilę później Black Widow dostaje wiadomość od Normana, który mówi jej, że Scourge będzie dowodził Thunderboltami w akcji, a ona ma pozostać na pokładzie Thunderstrike'a i sprawdzać, czy Songbird z kimś się kontaktuje.

Trochę później. Melissa zostaje zaatakowana przez pojazd Thunderboltów, ale udaje jej się uniknąć pocisków. Black Widow mówi pozostałym, że znalazła Songbird, a Scourge oznajmia im, że kiedy kobieta zostanie zestrzelona, on poprowadzi drużynę do akcji. Na zewnątrz, Yelena znów strzela do Melissy, której udaje się złapać jedną z rakiet i rzucić nią Thunderstrike'a, ale sama zostaje trafiona drugim pociskiem. Black Widow katapultuje się, a uszkodzony pojazd rozbija się w lesie poniżej. Songbird, która zdołała się osłonić barierą z twardego dźwięku, dochodzi do siebie, ale kiedy się podnosi, zauważa celującą do niej Yelenę, która mówi jej, że jeżeli Melissa chce żyć, musi jej słuchać, ponieważ reszta Thunderboltów szybko ich znajdzie. Songbird nie chce jej zaufać, więc Black Widow wyłącza kamuflaż genetyczny, który był jej potrzebny do udawania Belovej i ujawnia, że tak naprawdę jest Natashą Romanovą.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Thunderbolts #134 Thunderbolts #134 Thunderbolts #134 Thunderbolts #134 Thunderbolts #134 Thunderbolts #134 Thunderbolts #134 Thunderbolts #134

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.