Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #27

Uncanny X-Men #27

Uncanny X-Men #27

"Re-enter the Mimic"

Postacie
Streszczenie

Szkoła Xaviera, Westchester. Mimic toczy walkę z X-Men. Wykorzystując moce Icemana zamraża ścianę, do której przyczepiony jest Beast. Ten spada i zostaje wyeliminowany z walki. Następnie pokonuje Cyclopsa zrzucając na niego posąg. Bobby zrzuca mu na głowę wazon. Calvin niszczy go używając promienia Scotta i nokautuje Drake’a. Przeciwko Marvel Girl stosuje jeden z telepatycznych ataków Xaviera. To kończy sesję treningową, która miała sprawdzić możliwości Mimica.

 

Parę dni wcześniej. X-Men przenoszą rannego w czasie misji w San Rico Angela do ambulatorium, gdzie profesor poddaje go badaniom. Następnie informuje pozostałych członków grupy, że Warren musi odpoczywać, aby szybciej wyzdrowieć. Dodaje również, że nie wie, czy będzie on mógł jeszcze kiedyś latać.

 

Metro College, Ohio. W tym samym czasie Jean dopinguje Teda w zawodach sportowych. Po turnieju stara się dowiedzieć, dlaczego tak bardzo chce być cały czas najlepszy. Nim chłopak zdążył jej odpowiedzieć, dochodzi do eksplozji w laboratorium. Zostaje stamtąd wyniesiony Calvin Rankin. Kiedy Jean i Ted podchodzą, by mu pomóc, Mimic jest dla nich nieuprzejmy i odchodzi, Marvel Girl ma wrażenie, że przypomniał on sobie spotkanie z X-Men i kto należy do drużyny.

 

Tymczasem w swojej kryjówce Puppet Master tworzy marionetkę Xaviera, by wykorzystać go do walki przeciwko Fantastic Four. Jednak marionetka od razu się rozpada z powodu silnej bariery psychicznej otaczającej umysł Profesora X.

 

X-Men razem z Xavierem instalują w Cerebro urządzenie, które ma pomóc w dokładniejszej lokalizacji nowych mutantów. Po zakończeniu modernizacji Profesor X daje uczniom wolne popołudnie. Sam natomiast w astralnej formie zjawia się przed Quicksilverem i Scarlet Witch z propozycją przyłączenia się do X-Men, ale ci odrzucają jego ofertę i informują go, że zostali członkami Avengers.

Tymczasem Hank i Bobby, którzy spacerują ze swoimi dziewczynami po mieście, są świadkami napadu na bank. Nim młodzi X–Men doganiają rabusiów, zostają oni złapani przez Spidermana. Beast proponuje mu dołączenie do drużyny, lecz on także odrzuca ich propozycję. Później cała drużyna, poza rannym Warrenem, zjawia się w Metro College po Jean. Wychodzi do nich Calvin Rankin, oświadczając im, że chce się do nich przyłączyć. Xavier przyjmuje jego propozycję. Puppet Master obserwuje X-Men i stwierdza, że może wykorzystać Mimica w swoich planach. Kiedy wszyscy docierają do Szkoły Xaviera, Calowi wyrastają skrzydła i w ten sposób ponownie ma on moce wszystkich członków drużyny.

 

Kilka minut później, sala treningowa. Xavier informuje uczniów, że Scott zrezygnował z bycia liderem X-Men i na jego miejsce mianuje on Mimica. W tym samym momencie Puppet Master kończy swoją marionetkę i nowy student atakuje młodych mutantów, po czym odlatuje. Profesor X informuje uczniów, że jest on jest pod kontrolą Philipa Mastersa. Następnie wysyła ich do jego kryjówki. Ci nie wiedzą, że podąża za nimi Calvin. Natomiast chwilę później spod szkoły odjeżdża samochód z Warrenem, który chce pomóc przyjaciołom. X-Men docierają do kryjówki kryminalisty, gdzie zostają zaatakowani przez gigantycznego robota, który wykorzystuje ich moce przeciwko nim. Ostatecznie Cyclops niszczy podłogę pod nim, co powoduje, że maszyna spada do podziemi. Chwilę później stają przed Puppet Masterem, jednak drogę zagradza im Mimic. Masters każe mu zabić młodych mutantów, lecz ten nie chce tego zrobić i stara się walczyć z kontrolująca go siłą. Nim Rankin całkowicie ulega złoczyńcy, Angel zabiera mu figurkę Calvina i nokautuje go jednym ciosem. Mimic budzi się z transu i jest załamany, gdy dociera do niego, że tak naprawdę cała jego siła i umiejętności to siła i umiejętności innych osób.

 

Autor: Selwa

Galeria numeru

Uncanny X-Men #27

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.