Avalon » Serie komiksowe » New Avengers » New Avengers #54

New Avengers #54

Postacie
Zapowiedź

Najwyższy Mag zostaje wybrany! Bądź świadkiem bardzo ważnego wydarzenia w historii Avengers i magicznego świata Marvela. Dodatkowo, Avengers w końcu maja wielkie starcie z Hoodem i nie wszyscy wrócą nieuszkodzeni.

Cytat

Spider-Man: "Anyone want a coke or something? I think I saw a 7-11."

Streszczenie

Nowy Orlean, dziesięć minut wcześniej. Siedząc na łóżku w swojej sypialni Jericho Drumm zastanawia się nad ostatnimi wydarzeniami. Nie pomaga też polemizujący z Jericho duch brata. Nagle na środku pokoju pojawia się Eye of Agamotto z informacją, że Drumm został wybrany nowym Sorcererem Supreme. Opowiada też o jego poprzedniku i o tym, że nie chce już zmuszać Stephena do działania przeciw sobie, dlatego też przyszedł czas na zmianę, a najbardziej odpowiednim kandydatem jest oczywiście Brother Voodoo. Dlatego teraz antyczny artefakt pyta Jericho o jego ostateczną decyzję. Pomimo licznych wątpliwości i trochę za namową brata Jericho przyjmuje na siebie rolę nowego Sorcerera Supreme. Oko po zmaterializowaniu ląduje w jego dłoni, a jego samego czeka teraz pierwszy test.

Chwila obecna. New Avengers, Sorcerer Supreme, Dr Strange i Hellstrom wspólnie stawiają czoła demonowi Dormammu. Trójce demonologów udaje się uwięzić gościa z innego wymiaru, a Jericho odprawia nad nim egzorcyzm. W efekcie udaje się oddzielić demona od Parkera Robbinsa, który teraz nagi i nieprzytomny leży na ulicy. Dobre samopoczucie po zwycięskiej walce psuje Hellstorm, który stwierdza, że to dopiero początek. Granica między Ziemią, a ojczyzną demonów znacznie osłabła i w każdej chwili mogą się spodziewać ataku z innego wymiaru. New Avengers mają dodatkowo problem z Robbinsem i Madame Masque, z którymi nie bardzo wiedzą, co zrobić. Oddać władzom ich nie mogą, gdyż wiadomo, kto ją sprawuje. Sami zresztą też są z prawem na bakier. W tej sytuacji Clint decyduje się wystąpić w telewizji z oświadczeniem. Woła stojącego nieopodal operatora, któremu każe nagrać i rozpowszechnić swoje słowa. Do wystąpienia zdejmuje maskę Ronina i podaje swoje personalia. Dalej objaśnia, gdzie są i co się tu wydarzyło. Prezentuje też nowego Sorcerera Supreme. Obiecuje także zdemaskować przestępczą działalność Normana Osborna. Na koniec zapewnia, że Avengers zawsze będą bronić obywateli.

Dwadzieścia cztery godziny później. Parker Robbins leży na szpitalnym łóżku, zabandażowany z góry na dół. W takim stanie odwiedza go Loki, który jest rozczarowany porażką Hooda. Spoglądając teraz na błagalny wzrok Parkera nordycki bóg pyta go, czy chciałby dostać drugą szansę. Ten ze łzami w oczach prosi Lokiego o litość.

Brooklyn, północ. Clint i Bobbi oglądają w telewizji wystąpienie Normana Osborna, które jest odpowiedzią na niedawne przemówienie Ronina. Osborn w nawiązaniu do oskarżeń własnej osoby przypomina, że na Clintonie również ciążyły poważne oskarżenia, a do Avengers dołączył wraz z dwójką terrorystów: Scarlet Witch i Quicksilverem. I mimo to dostał drugą szansę. Najwidoczniej jednak obciążenia, z którymi żyje przerastają go, a jego obecne zachowanie jest tak naprawdę błagalnym krzykiem zdesperowanego i załamanego człowieka o ratunek. Norman Osborn rozumie to doskonale i publicznie zobowiązuje się pomóc Bartonowi. Oglądając wystąpienie w domu Clint nie może wprost uwierzyć w to, co usłyszał. Liczył, że teraz Norman na pewno popełni jakiś błąd, a media rzucą się na niego niczym hieny. Nic takiego się jednak nie stało, dlatego też Bartonowi pozostała już tylko jednak rzecz do zrobienia. Musi zabić Normana Osborna.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers #54 New Avengers #54 New Avengers #54 New Avengers #54 New Avengers #54 New Avengers #54 New Avengers #54 New Avengers #54 New Avengers #54 New Avengers #54

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.