Avalon » Serie komiksowe » Ms. Marvel vol. 2 » Ms. Marvel vol. 2 #40

Ms. Marvel vol. 2 #40

Postacie
Zapowiedź

Czym jest sekretny projekt A.I.M. na który natrafiła Karla Sofen i w jaki sposób jest związany z Carol Danvers? Wystąpi gościnne Spider-Man, Wolverine, Luk Cage i Deadpool.

Cytat

Karla: "My energy hurts that thing... whatever the hell it is. Nobody else can touch it, so it's up to me to save the day. Amusing."

Streszczenie

Deadpool zostaje znienacka teleportowany do tajnej bazy AIM. Ponieważ uznaje, że nie było to odpowiednie wejście, sam teleportuje się z powrotem, by po chwili wrócić, strzelając odpowiednią pozę. Od razu rozpoznaje Monicę Rappaccini i pyta, o co chodzi, a ona również prosto z mostu oświadcza, że chcą, by coś dla nich odzyskał. Jako przykład pokazuje mu jednego z małych MODOCów i mówi, że będzie musiał odzyskać pozostałych dwadzieścia cztery. Wade zgadza się, gdy tylko słyszy, że są na tyle wartościowe, by zaakceptować jego stawkę.

Karla odzyskuje przytomność i odkrywa, że została wbita w chodnik przed Wieżą Avengers. Widząc w górze żółtą świetlistą postać, przypomina sobie o dzieciach i natychmiast startuje, w drodze aktywując swój Moonstone i przywołując kostium. Tymczasem, w jej pokoju, Iron Patriot i część jego ekipy stają naprzeciwko świetlistej kobiety, żądając wyjaśnień. Przybyszka nie reaguje na groźby, a gdy zostaje zaatakowana, wykorzystuje energię Osborna, by powalić Noh-Varra i zmusza symbiont Gargana do ukrycia się w głębi nosiciela. W tym momencie pojawia się Miss Marvel i atakuje ją z zaskoczenia. Potraktowana wyładowaniem energii, absorbuje ją i kieruje przeciwko właścicielce, ale gdy obie zderzają się, towarzyszy temu eksplozja, która wbija Karlę i Normana w sąsiedni budynek. Gdy Sofen wraca na miejsce, zastaje przybyszkę czule obejmującą jeden z pojemników. Tamta próbuje coś jej powiedzieć, ale ona nie zwraca na to uwagi i atakuje, wyrzucając ją w końcu z budynku. Iron Patriot wtrąca się, próbując pochwycić nieznajomą w pole negatywnej energii. Udaje mu się, ale tylko na chwilę, bo sprzężenie zwrotne rozsadza jego zbroję. Karla zmuszona jest ratować go przed upadkiem, a tymczasem świetlista kobieta wraca do jej pokoju i próbuje otworzyć jeden z pojemników. Miss Marvel nie zamierza na to pozwolić i rzuca w nią Osbornem. Przeciwne energie niwelują się i nieznajoma znika.

Gdy wszystko się uspokaja i bałagan zostaje uprzątnięty, Karla zostaje zmuszona do wyjaśnień. Nie potrafi jednak powiedzieć, co nią kierowało poza tym, że słyszała rozpaczliwe wołanie o pomoc, skierowane do Miss Marvel. Bullseye sugeruje, żeby zniszczyć pojemniki, ale Osborn nie zgadza się i poleca, by Sentry zabrał je w bezpieczne miejsce.

Deadpool pojawia się w jednym z korytarzy Góry Thunderbolts - tym razem od razu w odpowiedniej pozie - i natychmiast kieruje się do magazynu w poszukiwaniu swojego celu. Znajduje jednak tylko jedną matrycę z dwunastoma pojemnikami, a gdy zastanawia się, gdzie podziała się reszta, zostaje po cichu otoczony przez ochronę kompleksu.

Spider-Man beztrosko huśta się między wieżowcami Manhattanu, gdy nagle coś chwyta za jego sieć i przyciąga do siebie. Widząc przed sobą kobiecą postać z zielonego światła, Peter przygotowuje się do walki, ale ona jest wyraźnie pokojowo nastawiona i chce mu pokazać coś, co robi na nim spore wrażenie.

W kryjówce nielegalnych Avengers Wolverine, w sposób, o jaki nigdy byśmy go nie podejrzewali, bawi się z córeczką Cage'a. Gdy Luke dołącza do niego, pokój rozjaśnia różowe światło, a po chwili pojawia się kobieca postać. Logan atakuje instynktownie, ale zostaje odrzucony, zaś nieznajoma tworzy na podłodze znak przypominający symbol prawdziwej Miss Marvel.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Ms. Marvel vol. 2 #40 Ms. Marvel vol. 2 #40

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.