Avalon » Serie komiksowe » Dark Reign: The Hood » Dark Reign: The Hood #2

Dark Reign: The Hood #2

Dark Reign: The Hood #2

"Haunted"

Postacie
Zapowiedź

Spotkanie z Doomem, zarządzanie swoją własną kryminalną rodziną - nieważne jak się z tym nie zgadzasz, Parker Robbins rośnie w siłę coraz bardziej. Trzeba jednak pamiętać, że zawsze znajdzie się ktoś silniejszy. Rządzić w Nowym Jorku to jedno, ale próbować takich sztuczek w Latverii, Oceanie Alantyckim czy Asgardzie to już inna rzecz. Najgorsze, że nawet płotki chcą wygryźć Parkera z jego stanowiska. Są jednak powody, dla których tylko jeden z nich nos Kaptur.

Cytat

Satana: "It's not every day the servant of Dormammu walks through my door."

Streszczenie

White Fang ma zdecydowaną przewagę nad Hoodem. Demolując nim cały budynek wypomina mu, jak zabił jej męża z zimną krwią. To wydarzenie wprowadza dziewczynę w coraz większą furię. Nie daje swojemu rywalowi ani chwili wytchnienia. Parker przelatuje przez kolejną ścianę. Chce wykorzystać ten moment i ulotnić się. White Fang udoskonaliła swoją technologię, więc mimo, że zdematerializował się, przez specjalne gogle kobieta widzi każdy ruch przeciwnika. Nokautuje go po raz kolejny. Bondi ciągnie Hooda, po czym opiera go o ścianę, wymierzając następnie kolejną porcję ciosów. W umyśle Parkera odzywa się głos Dormammu, który oferuje mu swoją pomoc, ten jednak początkowo się nie zgadza, ale uświadamiając sobie, że za chwilę straci życie, przyjmuje pomoc. Role się odwracają, rewanżuje się, atakując dziewczynę. Wybija nią jedno z okien. Mocnym uściskiem chwyta dziewczynę za szyję i trzyma w powietrzu nad jedną z przecznic Nowego Jorku. Toczy wewnętrzną walkę z Dormammu, który każe mu upuścić dziewczynę, argumentując, że jeśli tego nie zrobi, przeciwniczka może wrócić, ale już bardziej przygotowana. W ostateczności Parker zostawia Bondi przy życiu i odchodzi. Dziewczyna wykrzykując oznajmia mu, że nigdy nie zaprzestanie jego poszukiwań.

Kryjówka Hooda. Montana, Daniel Brito i Ox siedzą przy jednym ze stolików. Ich głównym tematem rozmów jest Madame Masque. Plotkowanie przerywa im sam Hood. Parker podchodzi do baru, po czym prosi Johna Kinga na rozmowę. Obaj udają się do pokoju na piętrze. Hood opowiada kuzynowi o spotkaniu z White Fang oraz pełnej kontroli Dormammu nad jego ciałem, dopiero teraz docenia powagę sytuacji. Każe mu się zorientować, czy Scarecrow wie cokolwiek o doświadczeniach z demonami. Po skończonej rozmowie Hood wychodzi.

Następnego ranka. Parker obmywa twarz, gdy w pewnej chwili kontaktuje się z nim Emma Frost, przypominając mu o spotkaniu z grupą Cabal. Frost przenosi jego umysł do wulkanu, gdzie na miejscu czekają na niego Dr Doom, Loki, Namor i Emma. Powstaje napięcie pomiędzy Hoodem a Namorem, który nie widzi sobie współpracy kryminalisty z władcą. Na miejsce dociera Osborn, który przeprasza za swoje spóźnienie. Śledził całą rozmowę i podtrzymuje stronę Hooda. W pewnym momencie spotkanie się kończy, wszystko dookoła ogarnia białe światło.

Parker budzi się w swojej kryjówce. Wyczuwa ogień. Cały budynek pochłaniają płomienie. Hood wyskakuje przez okno, wypytując następnie Johna, co się stało. Nie ma podejrzanych, wszyscy uciekli. Scorcher uprzedza, że nie miał nic z tym wspólnego, Parker mu wierzy i każe mu doszczętnie spalić cały budynek, aby nie zostawić żadnych śladów. Przed odejściem Hooda, John daje mu wizytówkę sklepu, którą dostał od Scarecrowa. Dziewczyna tam pracująca podobno wie wszystko o demonach.

Następnego dnia. Parker wraz z żoną i córką odwiedza swoja chorą matkę w zakładzie opieki. Robbins ciężko znosi spotkanie z matką, która go nie pamięta. Sara stara się go pocieszać.

Kilka minut później. Parker odwiedza adres, który był podany na wizytówce. W sklepie spotyka Satanę, która wie, kim jest nowo przybyły.

Autor: Kisiel

Galeria numeru

Dark Reign: The Hood #2 Dark Reign: The Hood #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.