Avalon » Serie komiksowe » Avengers: The Initiative » Avengers: The Initiative #25

Avengers: The Initiative #25

Avengers: The Initiative #25

"Disassembled" - conclusion

Postacie
Zapowiedź

Norman Osborn zmienia Initiative w miejsce, w którym może szkolić Dark Avengers jutra. I poczekaj tylko aż zobaczysz, kto teraz zarządza tym miejscem (zwróć uwagę na okładkę!). Co sie jednak stanie z Gauntletem, Tigrą, Traumą i innymi bohaterami, którzy tworzyli wcześniejszą Initiative? Och, Norman już wie, co z nimi zrobić...

Cytat

Miss Marvel: "Stupid costume. Your friend 'Carol' actually made this? Isn't she supposed to be a feminist? This thing's a paparazzi magnet. It rides up like crazy. And don't even get me started on how often I hale to wax..."

Streszczenie

New Warriors przybywają do Rural w Missisipi, by zwrócić panu Van Patrickowi ciało jego syna. Gdy ten rozpacza, ostatni Scarlet Spider wykorzystuje okazję, by zaproponować pierwszemu klonowi Michaela zajęcie miejsca jego poległych braci, lecz ten stwierdza, że to nie pora na takie rozmowy. Gdy Justice próbuje się wytłumaczyć, nieoczekiwanie, ojciec MVP oświadcza, że wszyscy mają się wynosić. Po chwili przeprasza, bo nie chciał, żeby tak to zabrzmiało, ale obecność ich wszystkich nie pozwala mu zapomnieć o tym, co się stało, chociaż już im wybaczył udział. Dotyczy to również Patricka, który głośno protestuje tym bardziej, że ich genetyczny ojciec zamierza zostawić przy sobie tylko pierwszego z klonów. W odpowiedzi słyszy, że pozostali mają w sobie geny von Blitzschlaga i tylko on jest najbliższą oryginału kopią. Chociaż obaj życzą mu powodzenia, Patrick zdaje sobie sprawę, że po raz pierwszy w życiu zostanie sam. New Warriors zbierają się do drogi, pocieszając go, a Night Thrasher obiecuje znaleźć wszystkim jakieś lokum.

San Francisco. Na dachu znanej kliniki psychiatrycznej ląduje śmigłowiec, z którego wysiadają Osborn i Taskmaster. Ten drugi jest nieco skołowany, bo nie wie, czego się od niego oczekuje, więc Norman wyjaśnia, że chce, by nadal robił to, co wychodzi mu najlepiej, czyli trenował złoczyńców. Tym razem jednak ma ich trenować na potrzeby Inicjatywy i uczyć, jak udawać bohaterów. Taskmaster od razu docenia ten pomysł, ale zauważa, że aby go sprzedać, będą potrzebowali kilku prawdziwych bohaterów w tle. Osborn doskonale wie o tym i między innymi dlatego jest tu dzisiaj. Gdy dołącza do nich właścicielka kliniki, zostają zaprowadzeni na oddział zamknięty, gdzie w pokoju bez klamek tkwi Penance. Jest w tak kiepskim stanie, że ledwie rozpoznaje Normana, ten zaś najpierw ośmiela go wspominając, że po wojnie ze Skrullami jest postrzegany jako bohater, by zaraz potem przypomnieć o Stamford i wywlec na powierzchnię jego poczucie winy. Gdy Baldwin zaczyna tracić grunt pod nogami, Osborn proponuje mu szansę zadośćuczynienia i przedstawia mu Taskmastera jako jego nowego nauczyciela. Penance na kolanach dziękuje za szansę, ale Taskmaster nie wygląda na zachwyconego nową znajomością.

Tigra i Gauntlet siedzą w poczekalni przed biurem Osborna w Avengers Tower. Oboje zdają sobie sprawę, że czeka ich przeniesienie albo zwolnienie i zastanawiają się, co jest lepsze. Ona ma nadzieję na przeniesienie w jakieś odludne miejsce, gdzie będzie z daleka od Osborna, więc gdy zostaje wezwana, wchodzi do biura z mocnym postanowieniem, by poprosić o przydział do Arkansas. Normanowi towarzyszą Ares i Miss Marvel, więc od początku rozmowa nie przebiega przyjaźnie. Po kilku uwagach na temat jej służby, Osborn przechodzi do sprawy ciąży, w którą zaszła ze Skrullem podszywającym się pod Pyma. Dowiedział się o tym, czytając poufne akta Traumy, więc wie także, że chciała usunąć ciążę i zamierza jej to ułatwić, jeśli zgodzi się oddać mu płód, by jego naukowcy mogli zbadać tę unikatową hybrydę człowieka i Skrulla, a później zmienić ją w broń biologiczną. Słuchając tego, Tigra traci panowanie nad sobą i zamierza się na niego rzucić, więc Ares musi ją przytrzymać, a tymczasem Norman dalej przedstawia swoją ofertę sugerując, że w zamian będzie mogła wybrać sobie dowolny teren działalności, bo pewnie nie zechce pozostać w Inicjatywie pod nowym kierownictwem. W tym momencie tuż obok pojawia się Hood, uśmiechając się szyderczo. Greer puszczają nerwy - wykrzykuje, co zrobił jej Hood [w New Avengers #35 - Gil] i zaklina Osborna, by mu nie ufał, ale gdy zauważa, że panowie są w dobrej komitywie, opuszczają ją siły. Norman pozwala jej odejść proponując, by przemyślała jego propozycję, ona zaś wychodzi w ciszy, pod eskortą Miss Marvel, nie zauważając nawet, że w drzwiach mija Gauntleta. Sierżant zostaje poinformowany, że po ostatnich wydarzeniach nie może dłużej kierować Inicjatywą i zostaje przeniesiony na dawne stanowisko w Iraku. Jest nawet zadowolony z takiego obrotu sprawy, póki nie słyszy, że będzie musiał oddać rękawicę. Gdy próbuje wyjaśnić, że to niemożliwe, bo jest zrośnięta z jego ciałem, zauważa uśmiech Osborna i błysk topora Aresa. Chwilę później będące już na ulicy Greer i Karla widzą, jak Ares zostaje wyrzucony przez okno. Ponieważ Miss Marvel nie zamierza spuścić jej z oka, Tigra rozrywa jej kostium na piersi i korzystając z faktu, że natychmiast otaczają ją paparazzi, daje nogę. Wściekła Sofen natychmiast udaje się do swojej kwatery, ignorując uciekającego po ścianie budynku Gauntleta. Osborn zamierza wezwać pozostałych Avengers, ale Hood stwierdza, że to doskonała szansa dla niego i wzywa swoich ludzi, by zajęli się uciekinierami.

Później, już w innym biurze, Osborn i Hood przyjmują kolejnych członków Inicjatywy. Diamondback jest oportunistką, więc bez większych oporów przyjmuje nowe wytyczne. Trauma dla odmiany pojawia się z pisemną rezygnacją w ręku i przemową na temat, dlaczego nie zamierza pracować dla Osborna. W zamian otrzymuje kilka zawoalowanych pogróżek pod adresem matki, a gdy próbuje skorzystać ze swojego daru odkrywa, że nie potrafi wyczuć ich lęków. To sprawka magii Hooda, dzięki której nie tylko może zneutralizować umiejętności Traumy, ale także rozpoznaje ich źródło i odgaduje, kto jest jego prawdziwym ojcem. Ta szokująca rewelacja i obietnica, że dzięki magii można uleczyć jego matkę sprawiają, że Terrence poddaje się i zgadza na wszystko. Następny w kolejce jest Prodigy, który zostaje skuszony propozycją zajęcia należnej mu roli pierwszoplanowego bohatera i szansą zmazania wstydu, jakim okrył się walcząc z Iron Manem po ogłoszeniu Aktu Rejestracyjnego. Zgadza się natychmiast i zanim zdąży się obejrzeć, jest już razem z Osbornem w Nevadzie, gdzie dowiaduje się, że zastąpi Gravity jako dowódca grupy Heavy Hitters. Dotychczasowy przywódca ma mniej szczęścia, bo zostaje przeniesiony do Great Lakes Initiative.

Tymczasem Tigra i Gauntlet razem próbują opuścić Manhattan, skradając się kanałami. Gdy najmniej się tego spodziewają, zaskakują ich Scorcher, Griffin, Living Laser i Razorfist. Zamierzają podjąć walkę, ale zanim dochodzi do starcia, strop zapada się, oddzielając ich od napastników. To sprawka New Warriors, którzy odnaleźli ich w samą porę i proponują, by przyłączyli się do nich, by razem stawić czoła Osbornowi i jego nowym porządkom. Gauntlet zauważa ironię w fakcie, że miałby zostać członkiem New Warriors, jednak Tigra oświadcza, że jeśli chcą osiągnąć cel, muszą mieć nazwę, która więcej znaczy. Tak rodzi się Avengers Resistance.

W tym samym czasie, Norman Osborn wita nowych rekrutów w swoim Camp H.A.M.M.E.R..

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Avengers: The Initiative #25 Avengers: The Initiative #25

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.