Avalon » Serie komiksowe » Mighty Avengers » Mighty Avengers #26

Mighty Avengers #26

Mighty Avengers #26

"Mighty/Fantastic" - part 2 of 2 - "You Can't Get There From Here"

Postacie
Zapowiedź

Starcie Mighty Avengers i Fantastic Four trwa. Od umysłowej walki Pyma i Mr. Fantastica do wymiany ciosów Herculesa z Thingiem. Kiedy to sie skończy oczekuj dużych zmian dla Avengers, wliczając w to nową kwaterę główną i bardzo niepokojące przymierze.

Cytat

Wasp i Mr. Fantastic: "What have you done?!"

Streszczenie

Pym Pocket, 30 minut temu. Hercules i Vision przygotowują swoje induktory holograficzne. Olimpijczyk przyjmuje postać Red Hulka, a syntezoid Red Ghosta, po czym udają się do Nowego Jorku. Jocasta bierze na stronę Starture, która cały czas ma obiekcje co do zadania, i tłumaczy jej, że wie o tym, iż Wasp była dla niej wzorem. Ona posiada jej schemat umysłu w głowie i może jej z całym przekonaniem powiedzieć że, jeżeli Janet byłaby teraz tutaj, to powiedziałby Cassie, że ta zachowuje się jak gówniarz.

Jocasta odwiedza też Hanka, który pracuje właśnie przy Salvation Two i opuścił zebranie przed misją. Android mówi Waspowi, że w niego wierzy, po czym oboje zaczynają się całować, co widzi wchodzący do pomieszczenia, zaskoczony Jarvis.

Baxter Building, 20 minut temu. Zespół wybiera się właśnie na piknik. Nagle rozlega się alarm i Reed informuje żonę, że to jego nowe zabezpieczenia wykryły ponad czterystu Skrullów, którzy włamali się do budynku. Susan zabiera dzieci i biegnie do Pogo Plane. Reed tłumaczy Invisible Woman, że musi zostać, ponieważ prowadzi wiele eksperymentów, na których Skrullowie nie mogą położyć swoich łap. Rodzina odlatuje do Wakandy, a Richards wystrzeliwuje flarę sygnałową, aby sprowadzić Johnny'ego i Bena.

Mr. Fantastic biegnie przez korytarze, natykając się nagle na całkowicie zdewastowane roboty obronne, z których wyłażą setki mrówek. Podnosi jedną z nich i widząc przyczepione do niej urządzenie imitujące sygnał Skrullów wykrzykuje nazwisko Pyma.

Gdzieś na mieście, 10 minut temu. Human Torch znajduje się właśnie na konkursie modelek i zabawia się w swoim stylu. Nagle zostaje powiadomiony o tym, że na niebie pojawiła się flara sygnałowa Fantastic Four. Johnny rusza do domu, gdy zostaje zaatakowany przez Red Ghosta. Vision zastanawia się, czy Hercules radzi sobie równie dobrze. W innej części miasta wspomniany Lew Olimpu wymienia kolejne ciosy z Thingiem.

Baxter Building. Wściekły Reed rusza do swojego laboratorium, a Hank używający hologramu i występujący jako jedna z mrówek podąża za nim, nie mogąc nawiązać kontaktu z Cassie. Amadeus informuje go, Stature znajduje się w Pogo Plane. Obok Jocasta próbuje porozmawiać z Jarvisem o tym, co zobaczył wcześniej, ale ten odpowiada, że teraz nie ma na to czasu.

We wnętrzu Pogo Plane Cassie ujawnia się Susan i tłumaczy jej, że Fantastic Four jest dla niej jak rodzina i chce ją poinformować o tym, że Avengers próbują w tej chwili odbić z rąk Reeda Induktor Fal Wymiarowych.

W Baxter Building Hank wpada właśnie za Reedem do jednego z pomieszczeń. Ujawnia swoją obecność i tłumaczy Richardsowi, że jest przygotowany na wszystko. Mr. Fantastic siedzi właśnie za biurkiem w normalnie urządzonym gabinecie i tłumaczy mu, że urządzenie leży na biurku i nie jest w żaden sposób specjalnie zabezpieczone, ale Hank i tak go nie dostanie. Wasp rzuca się w stronę biurka, lecz to cały czas znajduje się od niego w takiej samej odległości. Nie pomagają nawet zmiany wielkości. Reed tłumaczy, że pomieszczenie, w którym się znajdują, nazywa się Zeno Room. Zostało stworzone przez Reeda po tym, jak badał paradoksy opisane przez greckiego filozofa Zenona z Elei, a konkretnie dzięki jego dychotomii [o której więcej tutaj, naprawdę warto przeczytać - dop. Gamart z Avalonu]. Richards mówi, że stworzenie tego było całkiem proste. Poleca Hankowi, aby ten zamiast tracić wieczność na nieudane próby zdobycia urządzenia, udał się do swojego laboratorium i uratował co się da przed jego zniszczeniem.

Kilka bloków dalej. Human Torch atakujący Red Ghosta wpada prosto na miejsce walki Thinga z Red Hulkiem. Ben wbija przeciwnika w ziemię i ze zdumieniem pyta Johnny'ego, od kiedy Kragoff potrafi latać. Vision stwierdza, że już wystarczy maskarady i wyłącza hologram. To samo robi Hercules. Storm przypomina sobie nagle o tym, co zaszło dzień wcześniej między Reedem i Pymem, po czym rusza do siedziby Fantastic Four, wrzeszcząc do Grimma, że to zasadzka Avengers, która miała ich odciągnąć od Reeda.

Zeno Room. Wasp prosi Cho o jakąś pomoc. Chłopak odpowiada, że nie może myśleć, gdy nad głową ma Jarvisa i Jocastę, a do tego musi jeszcze wysłuchiwać w tle Richardsa. To podsuwa Pymowi pomysł i używając jednego z urządzeń w swoim Toolbocie uderza w urządzenie wiązką dźwiękową tłumacząc przy tym, że to typowe dla Fantastica, że zbudował pomieszczenie, w którym nic nie może się przemieszczać - oprócz dźwięku jego głosu. Zdumiony Richards rzuca się w stronę urządzenia, które Hank przyciąga do siebie wiązką dźwięku i przypadkowo je uruchamia.

Do siedziby FF wraca właśnie Susan z Cassie i dziećmi. Valeria, widząc mrówki, używa swojego komputera i odłącza od systemów komunikacji zażenowanego tym wydarzeniem Amadeusa. Jocasta mówi, że Richards i Pym są zagubieni gdzieś w czasie i przestrzeni. Jarvis stwierdza, że nie powinna się aż tak o niego martwić i nawiązując do wcześniejszego pocałunku tłumaczy, że skoro stworzył ją Ultron, który jest "dzieckiem" Hanka, to dla niej Wasp jest "dziadkiem". Jocasta kontruje tłumacząc, że w społeczeństwie robotów Hank jest uważany za twórcę współczesnej sztucznej inteligencji, więc całowanie go to jak całowanie boga.

Wszędzie naraz. Hank i Reed przemierzający czas i przestrzeń stwierdzają, że, aby powrócić do domu, muszą współpracować. Zanim jednak trafiają do własnego wymiaru, Hank przenosi przyjaciela do miejsca, które wypełnione jest tylko białym kolorem. Tłumaczy Reedowi, że po to właśnie potrzebował tego urządzenia, aby zakotwiczyć swoje laboratorium w tym miejscu. Reed nie ma pojęcia, co jest w tym wymiarze niezwykłego, ale Hank wskazuje mu coś, co znajduje się przed nimi. Richards wpatruje się w to coś ze zdumieniem, po czym odpowiada, że nią miał o tym pojęcia i stwierdza, że urządzenie jest Hanka. Obaj wracają do swojego wymiaru, a Hank odchodzi z urządzeniem i swoimi Avengers ku zdumieniu reszty Fantastic Four.

Pym Pocket. Hank montuje właśnie Induktor i stwierdza, że brakuje już tylko jednego elementu. Ku zdziwieniu wszystkich ostatnim elementem okazuje się być Jocasta. Androidka ku przerażeniu zebranych łączy się z Salvation Two, mówiąc, że wierzy w Waspa. Herc krzyczy, że nie wie, co robi ta maszyna, ale nie była warta poświęcenia Jocasty. Hank odpowiada, że nikogo nie poświęcił, co potwierdza rozlegający się w pomieszczeniu głos Jocasty. Wasp tłumaczy zebranym, że wszystko, co robił, prowadziło do tego momentu i to, co chce im pokazać, znajduje się za drzwiami. Czas na fazę drugą.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Mighty Avengers #26 Mighty Avengers #26

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.