Avalon » Serie komiksowe » Invincible Iron Man » Invincible Iron Man #14

Invincible Iron Man #14

Invincible Iron Man #14

"World's Most Wanted" - part 7: "The Shape Of The World These Days"

Postacie
Zapowiedź

Podupadający na zdrowiu Tony coraz gorzej radzi sobie ze sterowaniem zbroją Iron Mana. Maria Hill poluje na człowieka, który jest najtrudniejszy do upolowania na świecie. Pepper przeciwstawia sie Osbornowi i jego H.A.M.M.E.R., a wszyscy przeciwnicy Iron Mana chcą go dopaść i położyć swoje łapy na nagrodzie wartej bilion dolarów... zaczynając od Madame Masque.

Cytat

Rescue: "Who knew grain silos could explode?"
J.A.R.V.I.S.: "I did."
Rescue: "Of course you did."

Streszczenie

Rosja. Iron Man leci nad Archangielskiem, kiedy nagle namierzają go systemy obronne. W kierunku Starka zostaje wystrzelonych kilka rakiet, kilka z których trafia go i strąca na ziemię. Kiedy komputer w jego pancerzu restartuje się, wykrywa zbliżający się obiekt, którym okazuje się Crimson Dynamo. Dmitri Bukharin atakuje Tony'ego myśląc, że ma do czynienia z oszustem, ponieważ ten dał się łatwo zestrzelić. Iron Man zdejmuje hełm i przekonuje go, że to on i potrzebuje pomocy Rosjanina.

Nowy Jork. Autobus dociera na dworzec, więc kierowca budzi śpiącą Marię Hill i prosi ją, aby wyszła. Kobieta atakuje go nożem myśląc, że to zabójca, ale w porę orientuje się, co się naprawdę dzieje i ucieka.

Tunel pod rzeką Hudsona. Pepper Potts spotyka się z lekarzem, który wszczepił jej generator do piersi [Invincible Iron Man #3]. Mężczyzna mówi jej, że od czasu rozwiązania S.H.I.E.L.D. pomaga w ten sposób wielu dawnym pracownikom organizacji i uspokaja kobietę stwierdzając, że wszystko z nią w porządku i używanie pancerza nie wpływa negatywnie na jej organizm. Pepper cieszy się, ponieważ do tej pory starała się oszczędzać, ale teraz zamierza iść na całość próbując pomóc Tony'emu. J.A.R.V.I.S. powiadamia ją o aktywności repulsorów w Rosji i kłopotach w Berkley, gdzie ludzie potrzebują natychmiastowej pomocy. Liczba akcji ratunkowych, których ostatnio podjęła się Potts, skłania ją do przyjęcia pseudonimu Rescue.

Rosja. Tony i Dmitri oglądają uszkodzony w walce pancerz tego pierwszego i dochodzą do wniosku, że jest bezużyteczny. Stark wyjaśnia, że nie może pilotować nowszych modeli z powodu usuwania informacji ze swojego mózgu. Bukharin sugeruje, że łatwiej byłoby popełnić samobójstwo, ale Iron Man odpowiada, że sytuacja nie jest jeszcze aż tak poważna, żeby to było konieczne. Tony mówi, że musi dostać się do Kireńska i wpada na pomysł użycia do podróży pancerza Crimson Dynamo. Upewniwszy się, że pamięta wystarczająco dużo rosyjskiego, aby poradzić sobie z kierowaniem zbroi i nie wzbudzić podejrzeń żołnierzy, Stark wyrusza w podróż. Zaskoczony tym, że napotkane patrole starają się najpierw nawiązać z nim kontakt, zamiast od razu otwierać ogień, przypomina sobie stare czasy, kiedy super-bohaterowie byli mile widziani przez innych i ich obecność nie wywoływała wrogości.

Berkley. Po zażegnaniu kryzysu, Rescue udaje się do Rosji. J.A.R.V.I.S. mówi jej, że ślady użycia repulsorów prowadzą do Kireńska, gdzie Tony Stark ma podziemne laboratorium. Pepper kieruje się więc do Rosji nie wiedząc, że jest monitorowana przez agentów H.A.M.M.E.R. W Wieży Avengers Norman Osborn cieszy się, że Potts zaprowadzi go do Tony'ego Starka. Victoria Hand kontaktuje się z armią rosyjską i załatwia swojemu szefowi rozmowę z pułkownikiem Bukharinem. Osborn mówi mu, że na terenie jego państwa znajduje się zbieg posiadający ważne informacje i prosi o pozwolenie na schwytanie go. Dmitri odmawia stwierdzając, że Normanowi udało się oszukać ludzi w Stanach Zjednoczonych, ale on wie, z kim ma do czynienia. Osborn ze złości niszczy komputer.

Garment District na Manhattanie. Black Widow dowiaduje się, że Maria Hill została uznana za zdrajczynię. Natasha nie do końca wierzy w oskarżenia, ale wie, że to możliwe w ich branży. Black Widow wychodzi na zewnątrz i odkrywa, że na drzwiach jej domu ktoś namalował czarnego pająka. Rozglądając się wokół zauważa na dachu machającą do niej Marię.

Gdzieś nad Rosją. Rescue podąża śladami repulsorów, kiedy nagle zostaje trafiona przez Iron Mana kierującego pancerzem Crimson Dynamo. J.A.R.V.I.S. rozpoznaje, że to Tony, więc Pepper mówi mu, żeby jej nie atakował, ale on nie słucha jej, rzuca się na nią i oboje spadają na ziemię. Potts zdejmuje hełm, aby pokazać mu, z kim walczy. Niedaleko, Madame Masque celuje do pary z karabinu snajperskiego i powiadamia Normana Osborna, że znalazła Tony'ego Starka i że właśnie próbuje on zabić ostatnią przyjaciółkę, jaką ma na Ziemi.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Invincible Iron Man #14 Invincible Iron Man #14 Invincible Iron Man #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.