Avalon » Serie komiksowe » Wolverine: Weapon X » Wolverine: Weapon X #3

Wolverine: Weapon X #3

Wolverine: Weapon X #3

"The Adamantium Men" Part 3

Postacie
  • * Wolverine
  • * Maverick
  • * Melita Garner

    * Bender

    * żołnierze Strikeforce X

    * prezes Blackguard, kongresmeni
Zapowiedź

W kolumbijskiej dżungli trwa obława na Wolverine'a. Oddział Strikeforce X jest wyśmienicie wyszkolony, posiada przewagę liczebną i słynie z brutalnośc. Ale po kolejnych spotkaniach z Loganem żołnierze zaczynają zastanawiać się, kto na kogo poluje.

Streszczenie

Przez pięć dni w Kolumbijskiej dżungli tuzin agentów oddziału Strikeforce X próbowało znaleźć i zabić Wolverine'a. Wyposażeni byli w gojące rany nanity, niezniszczalne kości, laserowe pazury, wyostrzone zmysły i broń strzelającą pociskami z 38. rodzajami raka. Nie mieli żadnych szans. Logan okaleczał ich jednego, po drugim stosując walkę partyzancką - z zaskoczenia. Jednego z żołnierzy postrzelił z jego własnej broni.

Postrzelony agent, walczący z dziesiątkami odmian raka trafił do macierzystej bazy, gdzie próbowali mu pomóc naukowcy. Wraz z żołnierzem udał się tam dowódca oddziału. Mężczyzna po sprawdzeniu stanu podwładnego odbył rozmowę ze swoim przełożonym. Ten wyjaśnił mu, że mają zabić Logana zanim on stanie przed komisją kongresu USA, która ma przyznać firmie wielomiliardowy grant.

W San Francisco Melita Garner spotyka się z informatorem, niejakim Benderem. Ten przekazuje jej dokumenty o Strikeforce X. Jest tam wyjaśnienie jaki proces przeszli, by stać się wojownikami nowej generacji. Jest tam także informacja kim byli przed dołączeniem do eksperymentu - skazanymi za gwałt, morderstwa i podobne więźniami. Mężczyzna wyjaśnia też dziennikarce, że jutro prezes firmy ma spotkanie w kongresie. Dzięki niemu firma dostanie pieniądze, które pomaga utworzyć placówki oddziałów Strikeforce X w każdym zapalnym punkcie na świecie. Nagle pojawiają się ludzie z Blackguard. Próbują wciągnąć Bendera do auta, ale zanim im się to udaje giną po kolei od strzałów w głowę. Zabójcą jest Maverick, obserwujący wszystko z daleka przez lunetę karabinu snajperskiego.

Dżungla. Logan schwytał i torturował jednego z żołnierzy Strikeforce X. Przesłuchanie jednak nic nie dało, dlatego Logan pozwolił mu uciec, zamontowawszy mu uprzednio nadajnik.

Trwa przesłuchanie przed kongresem. Przez radio, podczas przebieżki, słucha go Garner. Wraca do domu i tam ktoś próbuje ją zabić. Maverick zabija napastnika i przedstawia się kobiecie, dodaje, że jest przyjacielem Wolverine'a.

Podczas przesłuchania dyrektor Blackguard odnosi się do artykułu z San Francisco Post, w którym oskarża się jego firmę o niehumanitarne praktyki popełniane w Kolumbii. Mężczyzna zaprzecza wszelkim oskarżeniom i dodaje także, że ze względu na bezpieczeństwo jego ludzi wycofał ich z Ameryki Południowej.

Kolumbia Logan dociera za żołnierzem, któremu zamontował nadajnik, do obozu. I oprócz urządzenia przyczepionego na jednym z drzew obóz jest pusty.

Autor: redevil

Galeria numeru

Wolverine: Weapon X #3 Wolverine: Weapon X #3 Wolverine: Weapon X #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.