Avalon » Serie komiksowe » X-Factor vol. 3 » X-Factor vol. 3 #45

X-Factor vol. 3 #45

Postacie
Zapowiedź

Czym jest "Cortex"? To słowo często pojawia się w dochodzeniu dotyczącym seryjnego mordercy. Madrox próbuje odkryć tajemnicę przepytując Victora Von Dooma. Peter David gwarantuje kolejną porcję niespodzianek i zaskakujących zwrotów akcji.

Cytat

Winston: "If I may, sir, I've heard you play the concerto number two better in the past."

Doom: "You have a good ear, Winston. Our mind is not on our Rachmaninoff today."

Winston: "Shall I tell the visitors to depart? That you are not to be disturbed?"

Doom: "No, Winsoton. No. We hale few enough diversions these days. Bring them in, so that we can bask in the presence of our inferiors."

Streszczenie

Przyszłość. Sługa przerywa jego wysokości grę na fortepianie, informując o przybyciu gości. Oczywiście, ich obecność została przewidziana z wyprzedzeniem i zostali obdarzeni łaską audiencji. Przygotowując się na spotkanie z maluczkimi, jego wysokość skrywa swoją twarz za maską.

 

Ruby któryś już raz z kolei powtarza, że to nie jest dobry pomysł. Jamie ma tego serdecznie dość i sugeruje, że jak już chce gadać, mogłaby powiedzieć, co ona i Scott ukrywają przed nim - na przykład o tym, jak doszło do obecnej sytuacji. Ona zauważa, że ich przeszłość dla niego jest przyszłością, więc nie może powiedzieć mu więcej, nie ryzykując. Ponieważ nie zapraszali go tutaj, musi grac według ich zasad, albo zostawią go na pastwą Sentinels. Layla przerywa im oświadczając, że dotarli na miejsce, a Ruby znów powtarza, że to nie jest dobry pomysł. Madrox pyta, po co w ogóle przyszła tu z nimi, a z jej wahania zgaduje, że chociaż nie chce się do tego przyznać, kierowała nią czysta ciekawość i chęć poznania człowieka, o którym tyle się mówi. Layla puka do drzwi, a po chwili otwiera lokaj i zaprasza ich do środka - Victor von Doom oczekuje ich.

 

Teraz. Shatterstar nie zwraca uwagi na próby nawiązania kontaktu ze strony Rictora i wyraźnie próbuje go zabić. Dopiero gdy John strzela do niego, zmienia cel i atakuje teraz jego.

 

Tymczasem, daleko od tego miejsca, na ławce w parku siedzi mężczyzna, który obserwuje walkę oczami Shatterstara i kieruje nim. Zauważa, że duplikat Madroxa nie powielił się, gdy został uderzony i zastanawia się, jakie to ma znaczenia.

 

Doktor Doom ponagla przybyszów krzykami z daleka, by weszli do środka i nie marnowali jego cennego czasu. Ruby jest zaskoczona, gdy wreszcie stają przed nim, zaś on, zdając sobie sprawę ze swego olśniewającego majestatu, zezwala im podejść bliżej, by również mógł im się przyjrzeć, bo chce wiedzieć, kto przybył, by podziwiać jego tryumf. Gdy podchodzą bliżej okazuje się, że ich gospodarzowi równie daleko do świetności, jak ruinie w której zamieszkuje.

 

Rictor znów wymyka się Shatterstarowi i tym razem udeje mu się sięgnąć po broń, którą upuścił John. Ostrzega, że jeśli się nie zatrzyma zastrzeli go, ale tamten tylko podjudza go, by to zrobił. Rictor strzela, ale Shatterstar odbija kulę swoimi ostrzami. Niestety, było to ostatni nabój i pozostał teraz bezbronny, zapędzony do narożnika. Jednak gdy Shatterstar szykuje się do zadania ostatecznego ciosu, pojawia się Guido i chwyta go za rękę. Chociaż przeciwnik miota się i atakuje, Rictor nalega, by nie robić mu krzywdy, więc dopiero gdy wysuwa drugą parę ostrzy, Guido traci cierpliwość i wyrzuca go przez dach. Jego wyjątkowa fizjologia sprawia, że leci wyżej i dalej niż zwykły człowiek, ale to przynajmniej daje detektywom czas do namysłu, co robić dalej.

 

Do mężczyzny siedzącego na ławce podchodzi policjant, który oświadcza, że nie wolno włóczęgom przesiadywać w parku. Tamten niespodziewanie chwyta za jego pałkę i wbija mu ją w brzuch. Pozostawiwszy konającego na oparciu ławki, wraca do obserwacji wydarzeń.

 

Layla opowiada w skrócie historię tryumfu Dooma i jego upadku, który doprowadził go do obecnego stanu i sprawił, że żyje w świecie urojeń. Ruby stwierdza, że to spotkanie jest stratą czasu, ale gdy tylko wymawia to słowo, Doom oświadcza, że wie, po co przybyli i może użyczyć im nieco swej wiedzy na temat podróży i manipulacji czasem. Zapytany, daje do zrozumienia, że dowiedział się tego od Layli i dodaje, że nie zamierza pozwolić jej odejść.

 

Okazuje się, że całe spotkanie obserwowane jest (prawdopodobnie oczami robota-sługi) przez dwóch mężczyzn. Jeden z nich nazywa się Falcone i próbuje ignorować całą sprawę , jednak drugi, nazwiskiem Shaw, ostrzega by nie umniejszał znaczenia Dooma, ani Madroxa. Sugeruje, że skoro jest prezydenckim doradcą, powinien wykorzystać dostępne środki, tamten zaś wydaje rozkazy wysłania oddziału Sentinels do Detroit i każe połączyć się z Cortexem.

 

W chwili gdy Shatterstar spada na ziemię i zrywa się do ataku, mężczyzna siedzący w parku słyszy w swojej głowie wzywający go głos z przyszłości. Każe mu się uciszyć twierdząc, że to zaburza jego koncentrację i nie pozwala mu kontrolować narzędzi, ale za karę zostaje porażony impulsem elektrycznym. W tej samej chwili, Shatterstar zwalnia i osuwa się na ziemię. Rictor ostrożnie zbliża się i pomaga mu wstać zapewniając, że już wszystko w porządku. Gdy tylko Shatterstar rozpoznaje jego twarz, całuje go.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

X-Factor vol. 3 #45

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.