Avalon » Serie komiksowe » Cable vol. 2 » Cable vol. 2 #15

Cable vol. 2 #15

Cable vol. 2 #15

"Messiah War" - part 6 of 7

Postacie
Zapowiedź

W odległej przyszłości, Cable jest w kiepskim nastroju. Jego ojciec wątpi, czy Nathan da radę ochraniać Hope; X-Force, nie pytając o zdanie, chce go zabrać z powrotem do XXI wieku; a dwóch śmiertelnych wrogów urządza sobie krwawe polowanie. Na dodatek sama Hope zaczyna wątpić w umiejętności swojego opiekuna.

Streszczenie

Cytadela Stryfe'a. Cable, Warpath i Bishop leżą nieprzytomni na podłodze. Hope próbuje ocucić Nate'a. W tym samym czasie Stryfe wyciąga informacje z głowy Elixira. Po chwili wie, dlaczego Hope jest ważna dla X-Men.

 

Statek Greymalkin. Deadpool wyjawia Domino, że łączy go ze Stryfem więź umysłów. Pozwala ona jednemu wiedzieć o poczynaniach drugiego. Dodatkowo Wade przyznaje, że miał zabić mutantów. Wydarzenia te jednak schodzą na dalszy plan, bowiem Vanisher znajduje powód zakłóceń czasowych uniemożliwiający powrót X-Force do swojego czasu - Kiden Nixon.

 

Cytadela. Cable powoli podnosi się z ziemi. Ma nadzieję, że nie wykorzystał całej swojej telekinezy, bo techno-organiczny wirus w końcu go pokona. Nie zauważa, że Bishop też odzyskał przytomność i sięga po karabin.

 

Statek. X-23 tłumaczy wszystkim, kim jest Kiden. Deadpool dodaje, że tak jak on, ona także jest telepatycznie połączona ze Stryfem.

 

Hope próbuje uciec z cytadeli. Stryfe dogania ją jednak bez problemu i znów więzi w energetycznej bańce.

 

Cytadela. Bishop strzela do Nathana tylko go raniąc. Wolverine rzuca się na leżącego i krwawiącego X-Mana. Umysł Logana "przełączył" się na tryb zwierzęcy - żądzą nim najprostsze potrzeby. Teraz dominuje potrzeba zaspokojenia głodu.

 

Bishop odnajduje Stryfe'a gdzieś w cytadeli. Szybko zostaje przez niego rozbrojony i obezwładniony.

 

Archangel transportuje Apocalypse'a do jego statku. Tam En Sabah Nur odzyskuje pełnie sił.

 

Statek. Deadpool postanawia walczyć ze Stryfem, a Laura zastanawia się jak uratować Kiden.

 

Cytadela. Stryfe próbuje wykończyć Bishopa. Na placu walki zjawia się Nate. Summers ściągnął za sobą Logana, który, wyczuwając jego krew, atakuje teraz Stryfe'a. Widząc to Bishop strzela energią w klona. Cable też włącza się do walki. Pierwszą salwę z karabinu kieruje w Lucasa, drugą w swoją genetyczną kopię. Stryfe niezrażony łapie za nogi Logana i, okręcając nim, używa go jako broni. Jego wysuniętymi pazurami rani Nathana, chwilę później trafia też Lucasa. Stryfe podchodzi do Hope i, stojąc na Summersie, mówi jej, że zaraz pokaże jej całą możliwość jej mutacyjnych mocy. Wystarczy, że wejdzie w jej umysł. Mała z przerażeniem prosi Cable'a o pomoc.

 

Nagle pojawia się Wade i z wielkiego karabinu strzela do swojego byłego szefa, który rzucony siłą impetu spada poza krawędź platformy. Cable podnosi się ziemi i przytula małą. Pojawia się Elixir, a Logan odzyskuje zmysły. Nagle Stryfe wraca i rozwścieczony rozrywa Wade'a na pół.

 

Statek. X-23 wciąż waha się, co zrobić z Kiden. Czasu jest coraz mniej, aż po chwili kończy się okres w jakim X-Force mogą wrócić do swojego czasu.

Autor: redevil

Galeria numeru

Cable vol. 2 #15 Cable vol. 2 #15 Cable vol. 2 #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.