Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #512

Uncanny X-Men #512

Uncanny X-Men #512

"The Origins Of The Species"

Postacie
Zapowiedź

X-Men muszą dojść do siebie po powrocie jednej z najważniejszych x-kobiet. Tymczasem Beast i Angel cofają się do roku 1906, żeby odkryć zagadkę początku swojego gatunku. Nie przegapcie wczesnych chwil Hellfire Club i debiutu pierwszego Sentinela w historii!

Cytat

Catherine Bradley: "Does that man have wings made of knives?"
Yuriko Takiguchi: "Yes. Normally they're just wings."

Streszczenie

Graymalkin Industries. Beast przypomina zebranym przez siebie naukowcom o celu podróży do 1906 roku: mają trzydzieści dwie godziny, aby zdobyć próbki krwi rodziców Doctora Nemesisa, zbadać je i spróbować dowiedzieć się, co zapoczątkowało pojawienie się całego pokolenia mutantów w tamtym czasie. Do grupy dołączają Angel i Psylocke, która dzięki swoim nowym zdolnościom telepatycznego maskowania siebie i innych ma zapewnić podróżnikom kamuflaż. Kavita Rao zastanawia się, dlaczego wszyscy muszą wyruszyć do przeszłości, na co Beast stwierdza, że są naukowcami, więc jest to jakby ich powinność.

Laboratorium Nicoli Bradleya, 1906 r. Wynalazca pracuje nad budową generatora energii. Jego budowa jest już prawie ukończona, ale mężczyzna nie potrafi wykonać ostatniego kroku. Nagle zostaje zaatakowany przez zamaskowanych ludzi, którzy przybyli ukraść urządzenie. Z pomocą przychodzi mu jego żona, Catherine, która strzela do napastników, dzięki czemu Nicola zabiera generator i oboje uciekają.

Dom Bradleyów, następnego dnia. Nicola i Catherine opowiadają o zdarzeniach poprzedniej nocy sponsorom projektu, Corneliusowi Shawowi i Salome. Wynalazca mówi, że generator jest w bezpiecznym miejscu i przeprasza, że praca nad jego ukończeniem tyle trwa. Shaw uspokaja go stwierdzając, że kiedy Nicola dokończy swoją pracę, generator przyniesie tyle dobrego, że czas, który zajęła jego budowa, nie będzie miał znaczenia. Nagle Catherine przez lornetkę zauważa zbliżających się dziwnych przybyszów. Na zewnątrz. Doctor Nemesis ostrzega pozostałych, że dom jego rodziców jest pełny dziwnych gadżetów i z pewnością wiedzą już o ich nadejściu. James decyduje się nie spotykać swojego ojca i matki, więc Beast i reszta idą bez niego. Psylocke okrywa towarzyszy kamuflażem, ale Catherine, która widziała wcześniej ich prawdziwe oblicza, otwiera drzwi i każe im odejść, grożąc im bronią. Shaw obiecuje Nicoli, że wciąż będzie finansował projekt, i zaleca ostrożność na wypadek kolejnych prób kradzieży. Następnie rusza do siedziby Klubu Hellfire i po drodze nakazuje Salome ukarać najemników, którzy go zawiedli poprzedniej nocy. Oboje spotykają się z przywódcą Klubu, lordem Molyneux, którego znajdują w komnacie jasnowidzów ostrzegających o rychłym nadejściu nadludzi. Kiedy Shaw mówi przełożonemu, że nie mają jeszcze generatora, ten się wścieka i przypomina, że Cornelius nie jest niezastąpiony, więc nie może zawieść go drugi raz.

Dom Bradleyów. Nicoli wreszcie udaje się ustalić, czego brakowało generatorowi, i kończy pracę. Biegnie do Catherine, aby podzielić się z nią dobrą wiadomością, i znajduje ją wymiotującą. Kobieta mówi, że jest w ciąży.

Gdzie indziej. Doctor Nemesis decyduje, że nie mają czasu, aby działać subtelnie, więc zgadza się z propozycją Yuriko Takiguchiego i dzieli zespół na dwie grupy, które zajmą się osobno jego rodzicami i po dobroci lub siłą zdobędą próbki krwi.

Laboratorium. Nicola demonstruje Shawowi i Salome gotowy generator. Oboje są zadowoleni z wyników pracy. Kiedy pojawia się grupa zamaskowanych ludzi, mówią wynalazcy, że urządzenie należy do nich.

Dom Bradleyów. Do budynku dostają się przez okna ludzie Shawa. Catherine zauważa ich, uderza jednego z nich naczyniem i ucieka. Zbiegając po schodach przewraca się i spada. Na dole znajdują ją członkowie X-Klubu i kiedy Archangel rusza rozprawić się z napastnikami, Kavita i Yuriko zabierają kobietę na zewnątrz. Nagle kobieta traci przytomność i zaczyna krwawić. Takiguchi mówi, że będą potrzebowali pomocy lekarza, czyli Doctora Nemesisa.

Siedziba Klubu Hellfire. Nicola dowiaduje się, że jego generator ma zostać wykorzystany do napędzania Sentinela, którego lord Molyneux zamierza użyć do walki z nadludźmi. Nagle jedna z pracownic powiadamia, że jasnowidze wpadli w panikę z powodu przybycia Beasta, Psylocke i Madisona Jeffriesa, którzy chcą uwolnić Bradleya.

Gdzie indziej. Catherine budzi się w łóżku. Doctor Nemesis mówi jej, że podczas upadku doznała kontuzji i teraz musi jak najwięcej odpoczywać do końca ciąży, aby jej i jej synowi nic się nie stało. Kobieta dziwi się, że lekarz rozpoznał płeć jej dziecka, na co on odpowiada, że podpowiedział mu to jego szybki puls. Catherine pyta się o Nicolę i mówi, że nie chce wychowywać potomka sama. Bradley obiecuje, że tak się nie stanie, i wychodzi. Na korytarzu mówi pozostałym, że pobrał krew matce. Kiedy oni stwierdzają, że jej kontuzja jest poważna, Nemesis odpowiada, że Catherine zmarła podczas jego porodu. Nagle Angel widzi przez okno resztę grupy i Nicolę uciekającego przed Sentinelem. Warren i James ruszają im z pomocą. Beast mówi, że należy zająć się pilotami, którym towarzyszą Shaw i Salome, więc Archangel zanosi Psylocke do kabiny i oboje rozprawiają się z przeciwnikami. Sentinel zaczyna się poruszać bezładnie i stanowić zagrożenie dla otoczenia. Nicola mówi, że trzeba przeciążyć i zniszczyć napędzający go generator, więc Madison tworzy z dostępnych części własny i poraża wnętrze robota. Sentinel eksploduje, jedna z jego części przebija Bradleya, a sam wybuch wywołuje trzęsienie ziemi. Catherine podbiega do męża, któremu zostało jeszcze kilka chwil życia. Nemesis wyjawia cel ich wizyty w San Francisco i za zgodą Nicoli pobiera próbkę jego krwi. Zapytany, mówi, że ma na imię James, a jego ojciec mówi do żony, że to dobre imię dla ich syna. Nemesis prosi Catherine, aby wzięła dwie probówki z krwią i zakopała je gdzieś w parku Golden Gate, po czym razem z resztą X-Klubu wraca do przyszłości.

Graymalkin Industries. Kavita zastanawia się, dlaczego nie mogli po prostu zabrać próbek ze sobą, na co Beast mówi, że ich wehikuły czasu pominęłyby materiał genetyczny, który nie należał do jednego z podróżników. Madison mówi, że probówki, które zrobili, utrzymają świeżość próbek i proponuje sprawdzić, czy Catherine spełniła prośbę Nemesisa. Później, w parku Golden Gate X-Klub znajduje miejsce, gdzie są one ukryte i okazuje się, że właśnie tam stoi Śniący Celestial. Beast mówi, iż to wielki pech, że Tiamut stanął akurat w tym miejscu, ale Nemesis uważa, że on wiedział o tym, co jest tu zakopane, i spoczął tu celowo. Następnie mówi, że nie będzie mógł dołączyć do reszty dzisiejszego wieczora, ponieważ ma ważną sprawę do załatwienia.

Dom Bradleyów, 1906 r. Rodzice Catherine czekają na zakończenie jej porodu. Słyszą krzyki córki, które wreszcie milkną, a zastępuje je płacz niemowlęcia. Po chwili lekarz, który pojawił się w odpowiednim czasie bez wezwania wynosi dziecko. Doctor Nemesis informuje staruszków, że mają wnuka.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Uncanny X-Men #512 Uncanny X-Men #512 Uncanny X-Men #512

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.