Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #511

Uncanny X-Men #511

Uncanny X-Men #511

"Sisterhood" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Marvel uznał, że okładka wystarczy za całą zapowiedź...

Cytat

Emma: "Just make sure your team doesn't fall apart fighting over your dead wives, Scott. We know where the Sisterhood is heading before they do. It's the only advantage we have right now."
Cyclops: "It's not our only advantage, Emma. We're the X-Men, and we're pissed off."

Streszczenie

Blackbird, gdzieś nad Ameryką. Wolverine mówi komuś przez telefon, że bez względu na to jak niedorzeczne wydaje się być jego polecenie, ma zostać wykonane. Northstar pyta się, czy Logan i Cyclops mają zamiar ze sobą w końcu porozmawiać, na co obaj zgodnie odpowiadają, że nie.

San Francisco. Red Queen mówi, że mają niewiele czasu i użycza energii od reszty Sisterhood i rzuca zaklęcie, dzięki któremu kosmyk z włosów Jean Grey doprowadzi ją do jej ciała. Tymczasem w Marin Emma wyczuwa emisję psychicznej energii i lokalizuje Madelyne. Ruszając tam z Karmą, Dazzler i Storm ostrzega Cyclopsa, aby kłótnie o jego byłe żony nie przeszkodziły jego grupie w wykonaniu misji, ponieważ jedyną przewagą X-Men jest to, że wiedzą, dokąd zmierza Sisterhood. Red Queen zabiera ze sobą Deathstrike, Spiral i Chimerę i teleportuje się do pokazanego jej miejsca, a siostry Wyngarde i Psylocke czekają na X-Men. Chwilę po zamknięciu się portalu, pojawia się Storm i niszczy wszystkie okna w budynku, a zaraz potem pojawiają się Emma, Shan i Ali. Psylocke nie przejmuje się przeważającymi liczebnie przeciwniczkami i prowadzi część Sisterhood do ataku.

Cmentarz na terenie dawnej szkoły Xaviera, Westchester. Red Queen stwierdza, że w zasadzie nie dziwi się, że Jean jest pochowana tutaj z powodu sentymentalizmu profesora. Madelyne zostaje jednak zaskoczona, kiedy zauważa, że grób został rozkopany przez Domino. Sisterhood atakują Neenę, która dzielnie się broni, dopóki Deathstrike nie zachodzi jej z tyłu. Na szczęście w tym momencie na cmentarz dociera Cyclops i jego grupa.

San Francisco. Dazzler próbuje przypomnieć Psylocke, że kiedyś była jedną z X-Men. Betsy odpowiada, że obecnie służy Red Queen i dawne życie nie ma dla niej znaczenia, po czym uderza Ali psychicznym nożem. Ta stwierdza, że Storm nie bez powodu zniszczyła okna i, ładując się odgłosami miasta z zewnątrz, strzela w Psylocke silnym strumieniem światła, który niszczy jej część twarzy. Dzięki temu Betsy wyzwala się częściowo spod kontroli Madelyne i wbija sobie psychiczny nóż w głowę. Na płaszczyźnie astralnej Braddock staje przed swoją mroczną stroną, po krótkiej walce pokonuje ją, niszczy i wraca do poprzedniego ciała uspakajając przestraszoną Dazzler i mówiąc, że nic jej nie jest.

Westchester. Wolverine pokonuje Deathstrike, Northstar – Spiral, a Colossus i Domino – Chimerę. Cyclops nie jest w stanie powstrzymać Red Queen przed otwarciem trumny. Prosi ją, aby tego nie robiła i pozwoliła sobie pomóc w inny sposób. Madelyne odpowiada, że nigdy nie potrafił jej pomóc, po czym próbuje wejść do odnalezionego ciała, ale nagle czuje wielki ból i zaczyna się rozpadać. Scott mówi jej, że tylko ciało Jean Grey mogło utrzymać siłę jej osobowości, ale to nie jest ono – Domino, która akurat przejeżdżała przez Westchester, zdążyła podmienić zwłoki na inne. Red Queen znika, a Spiral decyduje, że czas uciekać i teleportuje ze sobą Chimerę i Deathstrike do San Francisco, skąd zabiera pokonane przez X-Men siostry Wyngarde. Emma kontaktuje się z Cyclopsem mówiąc, że jest po wszystkim, a drużyna powiększyła się o jedną osobę – Psylocke. Scott każe reszcie wracać do Blackbirda, a sam zamierza posprzątać bałagan.

Marin, wieczorem. Beast wchodzi do sypialni Cyclopsa i Emmy i mówi im, że obecnie w X-Men jest za dużo sekretów, zwłaszcza tych, które para przywódców trzyma w tajemnicy przed sobą nawzajem, a które w końcu doprowadzą do rozpadu drużyny. Oznajmia, że o świcie zabiera resztę naukowców na misję i przez jakiś czas go nie będzie, ale kiedy wróci, będą musieli odbyć szczerą rozmowę. Hank wychodzi, a Scott i Emma zasypiają odwróceni tyłem do siebie.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Uncanny X-Men #511 Uncanny X-Men #511

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.