Avalon » Serie komiksowe » War Of Kings: Ascension » War Of Kings: Ascension #3

War Of Kings: Ascension #3

War Of Kings: Ascension #3

"The End Of All Things"

Postacie
Zapowiedź

Prawdziwy cel istnienia Darkhawka wreszcie stał się znany, ale czy Chris Powell udźwignie ciężar tej odpowiedzialności?

Cytat

Chris: "Razor... I want the armor back. I want the armor back, you son of a *****, and I want you out of it!"

Streszczenie

Null Space. Chris został otoczony przez Servants of the Source, decyduje się więc skoczyć z gałęzi "drzewa", na którym się znajduje. Łapie łańcuch, na którym wisi jeden z wielu kryształów, i widzi wewnątrz niego dawno zmarłego kosmitę. Znowu skacze i łapie się jednej z gałęzi, stwierdzając, że zapewne w każdym z gigantycznych klejnotów znajduje się ciało, a one same reprezentują każdego Raptora, który kiedykolwiek istniał. Nagle zauważa, że jeden z kryształów się świeci. Dostaje się więc do niego, mimo przeszkód, jakimi są strzegące drzewa potwory. Gdy tylko dotyka kryształu, zostaje wessany do wnętrza. Tam odkrywa martwego – jak mu się wydaje – Skrulla. Nagle jednak kosmita wita go i przedstawia się jako H'jke Jeeku.

Więzienie 42. Blastaar atakuje Raptorów, krzycząc, że nikt nie będzie mu mówił, co ma robić i że jeśli chce zaatakować Ziemię, to ją zaatakuje. Opancerzeni wojownicy nie ustępują mu siłą, zwłaszcza po rekonfiguracji w tryb bojowy. Przypominają mu, że ofiarowana mu Cosmic Control Rod była podzięką z góry za współpracę, po czym za pomocą wcześniej nałożonego na artefakt "zaklęcia" z łatwością odbierają go władcy. Stwierdzają następnie, że Ziemia jest zbyt niestabilna i sugerują, żeby zaatakował terytoria władane przez Ravenousa, dzięki czemu Blastaar zdobędzie jednocześnie przyczółek w Strefie Pozytywnej, jak i zaufanie Imperatora Shi'ar, Vulcana. Talon obiecuje nauczyć króla otwierania przejść między wymiarami za pomocą Cosmic Control Rod, a Razor zaczyna się przygotowywać do podróży na Chandilar.

Null Space. Po zapewnieniu, że Chrisowi nic nie grozi ani ze strony potworów, ani jego, H'jke wyjaśnia, że obaj stali się ofiarami złożonymi Raptorom i ich magii. Opowiada, jak w przestrzeni kosmicznej znalazł kryształ Talona [w pierwszym numerze miniserii – przyp. S_O] i wyjaśnia, że po kontakcie z klejnotem ofiara trafia do Null Space, a w świecie rzeczywistym zostaje zastąpiona przez jednego ze starożytnych Raptorów. Stwierdza, że są jeszcze tysiące kryształów czekających na odnalezienie, ale gdy Chris zauważa, że nie mogą nic z tym zrobić, Skrull się sprzeciwia – jego rasa jest starożytna, ale ludzkość jest względnie młoda i pancerzy Raptorów nie stworzono z myślą o niej. Stwierdza, że to, co Talon nazywał wadą, jest tak naprawdę najsilniejszą bronią Powella – ludzki mózg może oddziaływać na pancerz w sposób, którego jego twórcy nie przewidzieli. A fakt, że w ogóle rozmawiają, jest tego dowodem – tak naprawdę Chris nadal znajduje się w "swoim" krysztale, ale jego umysł przez lata połączenia z nim uzyskał znaczną swobodę poruszania się po Null Space.

Tymczasem na Chandilarze Razor obserwuje rozgardiasz, jaki zapanował na placu przed siedzibą Senatu [War of Kings #4 – przyp. S_O]. Przekształca jedną ze swoich dłoni w miotacz, po czym ląduje na ziemi i wtapia się w tłum, uruchamiając holograficzny kamuflaż.

Skrull stwierdza, że gniew Chrisa jest manifestacją obawy przed możliwościami, które stoją przed nim otworem. Każe Ziemianinowi go uwolnić i ukierunkować, by wykorzystać swą przewagę. Powell stosuje się do tej rady i po chwili trafia z powrotem do swojego kryształu. Po chwili koncentracji udaje mu się też przejąć kontrolę nad pancerzem Darkhawka. Nie wiedząc, gdzie się znajduje, zaczyna się rozglądać i wśród tłumu Shi'ar widzi spoczywającą w rękach Gladiatora, pokrytą krwią Lilandrę. Kalark i Havok również go dostrzegają i nie zważając na próby jego tłumaczenia, atakują go.

Autor: S_O

Galeria numeru

War Of Kings: Ascension #3 War Of Kings: Ascension #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.