Avalon » Serie komiksowe » Astonishing Tales vol. 2 » Astonishing Tales vol. 2 #5

Astonishing Tales vol. 2 #5

Postacie
Zapowiedź

W kolejnym numerze antologii: Wolverine i Punisher w dalszym ciągu zmagają się z Predatorem X; w przyszłości Arno Stark odpiera atak gwiezdnych piratów; Cannonball i Sunspot odgrywają klasyczne role w produkcji Mojo. A kim jest Shiver Man?

Streszczenie

Punisher narzeka w myślach na konieczność współpracy z Wolverinem, który wpadł w swój berserkerski szał i naskoczył na "swojego" Predatora X. Frank przypomina sobie, jak Kimura poradziła sobie ze stworzeniem poprzednim razem [patrz część trzecia – przyp. S_O]. Strzela "własnemu" potworowi prosto w paszczę z bazooki, niewiele to jednak daje. W tym samym czasie Logan wbija swoje pazury w oko bestii, która zrzuca go z siebie ogonem. To poddaje mutantowi pewien pomysł – każe Frankowi odczekać pół minuty i zwabić jednego Predatora do drugiego, po czym atakuje "swojego" potwora. Gdy bestie są już blisko siebie, Logan wbija pazury w drugie oko Predatora, a ten, atakując na ślepo, przebija ogonem głowę swojego "brata". Castle zauważa, że pozbyli się w ten sposób tylko połowy problemu, a poza tym na miejscu pojawiły się Viper, Kimura i agenci Hydry. Wolverine stwierdza jednak, że wszystko idzie zgodnie z planem."Endless Stolen Sky" – Part 5

Postacie:
* Iron Man, Jessica Drew
* Commodore Q, Long Jenny

Widząc wyłaniającą się zza chmur flotę, Jessica Drew, dowódczyni S.H.I.E.L.D., każe wysłać do walki wszystkie jednostki latające, które mają na stanie, po czym łączy się ze Starkiem. Gdy pyta go, ilu ludzi wkurzył tym razem, Arno stwierdza, że to doskonałe pytanie i nie zważając na protesty Drew przejmuje kontrolę nad sensorami hypercarriera. Po przeprowadzeniu skanu okazuje się, że w całej flocie jest tylko jedna żywa istota, Arno domyśla się więc, że jeśli dostanie się do Commodore'a, będzie mógł powstrzymać atak. Razem z dwoma nadal funkcjonującymi Iron-Botami atakuje CQS Vengeance, jednak ku jego zdziwieniu zamiast Commodore'a znajduje tam wnuczkę, Long Jenny. Ta, wykorzystując swoje teleskopowe ramiona, w jednej chwili niszczy Iron-Boty, po czym atakuje samego Iron Mana. Jak się okazuje ani pole siłowe, ani repulsory nie są skuteczne przeciw naładowanym nieznaną energią kończynom z vibranium, okładany bez litości Arno każe więc swojej zbroi znaleźć odpowiednią broń. Po chwili Cynthia informuje o broni pod kryptonimem "Penultimate Nullifier", stworzonej przez Richards Foundation, więc Stark, nadal tłuczony na kwaśne jabłko, każe go użyć. Po zainstalowaniu urządzenia (i sterowników) Iron Man nie zawraca sobie głowy czytaniem instrukcji i uderza pełną mocą.

Tymczasem na pokładzie niewykrywalnej przez radary torpedy CQS Ustoppable, Commodore otrzymuje meldunek o eksplozji na Vengeance. Stwierdza jednak, że jego wnuczka sobie z tym poradzi i każe się przygotować do ataku. Po chwili startują w kierunku heliliniowca."Shiver"

Postacie:
* Shiver Man

Shiver Man otrzymuje teczkę z aktami pewnej osoby i notką od Fury'ego mówiącą, że nikt inny nie jest w stanie tknąć tego gościa. Niedługo później atakuje budynek, w którym jego cel się ukrywa. Jednocześnie przypomina sobie, jak kiedyś szturmował pewien kościół. Wtedy musiał być szybszy od innych rewolwerowców, dziś kule z pistoletów po prostu przez niego przenikają. Nawet olbrzymi topór, którym zostaje zaatakowany od tyłu, nie czyni mu krzywdy.

W końcu dociera do celu i za pomocą jednego dotknięcia zabija mężczyznę. Przypomina sobie, jak dawno temu, po zabiciu strażników, dotarł do księdza, który był jego ówczesnym celem. Nie przewidział on jednak, że duchowny rzuci na niego klątwę, przez którą będzie stąpać po ziemi po wsze czasy..."Bobby and Sam in Mojoworld" – chapter five: "Montage"

Postacie:
* Roberto Da Costa, Sam Guthrie
* Mojo, Major Domo
* Bullseye, Green Goblin, Penance, Songbird, Swordsman, Venom, Daredevil, Blob, Emma Frost i wielu innych

Mojo i Major Domo, udający Bobby'ego i Sama, zapraszają widzów na kolejne odwiedziny za kulisy produkcji filmów w Mojoworld. Pracy jest co niemiara, bowiem chłopcy pracują jednocześnie nad czteroma remake'ami. Na pierwszym planie filmowym kręcona jest scena przemowy Aleca Baldwina (w tej roli Bobby) z filmu "Glengarry Glen Ross". Z tą różnicą, że nie zwraca się on do handlarzy nieruchomościami, tylko do Thunderboltów. Gdy scena dobiega końca, Roberto biegnie na kolejny plan zdjęciowy, by razem z Samem założyć na głowy staniki i z pomocą komputera stworzyć swoją własną dziewczynę-superbohaterkę (to remake "Weird Science" aka "Dziewczyna z komputera", z superbohaterskim twistem). Chwilę potem obaj mutanci pędzą na kolejne atelier – Roberto musi stoczyć walkę z Daredevilem, grającym Inigo Montoyę z "Narzeczonej dla księcia" ("Princess Bride"), a Sam – wyrecytować monolog z "Absolwenta", stojąc przed nagą Emmą Frost [biedaczek – przyp. S_O]. Po chwili Bobby wraca na plan "Glengarry...", gdzie nie może się powstrzymać przed zażartowaniem z Mojo, a następnie wraz z przyjacielem kontynuuje pracę nad super-dziewczyną. Tam jego postać wpada na rewolucyjny pomysł i proponuje, żeby ich twór miał "jedynie" miseczki B. Słysząc to, Mojo wpada w szał, krzycząc, że publika ma pewne oczekiwania, ale Roberto każe mu się przyzwyczaić do rozczarowań.

Autor: S_O

Galeria numeru

Astonishing Tales vol. 2 #5 Astonishing Tales vol. 2 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.