Avalon » Serie komiksowe » Invincible Iron Man » Invincible Iron Man #12

Invincible Iron Man #12

Invincible Iron Man #12

"World's Most Wanted" - part 5: "The High-End Technology Of Ultramodern Destruction"

Postacie
Zapowiedź

Pepper Potts wypróbowuje swój pancerz, Maria Hill kontratakuje, Tony Stark zmierza do jednego ze swoich laboratoriów, a Norman wysyła na jego poszukiwania Namora.

Cytat

Namor: "Stark. Don't be stupid."
Iron Man: "Oh, Namor. It's way too late for that. And why stop there?"

Streszczenie

Góry Kaskadowe w stanie Waszyngton. Pepper Potts ratuje ludzi z walącej się na skutek trzęsienia ziemi szkoły muzycznej. Dzięki radom Jarvisa radzi sobie już całkiem dobrze z pancerzem i podoba jej się to, że nie ma w nim żadnej broni. Tymczasem gdzieś w bazie H.A.M.M.E.R. Osborn każe obserwować Pepper i kiedy dowiaduje się od swoich ludzi, że jej pancerz nie ma zdolności bojowych, każe potajemnie zestrzelić przelatujący blisko Potts samolot pasażerski aby sprawdzić, co ona potrafi. Pepper szybko zauważa uszkodzony pojazd i pomimo zapewnień Jarvisa boi się, że nie da sobie rady. Zastanawia się, co zrobiłby Tony i wie, że on po prostu wykonałby zadanie. Potts przekierowuje całą moc pancerza do generatorów pola siłowego i zamyka w nim samolot, zatrzymując go. Pepper odstawia pojazd na lotnisko, gdzie opowiada policjantom o całym zdarzeniu. Wkrótce potem przybywają agenci H.A.M.M.E.R. i aresztują ją. Potts nie stawia oporu i oddaje się w ich ręce.

Siedziba Futurepharm w Austin, Texas. Maria Hill zastanawia się, jak uwolnić ludzi schwytanych przez Controllera. Decyduje się iść za przewodami i odłączyć zasilanie od aparatury, której złoczyńca używa do wysysania energii z więźniów. Po drodze uruchamia jednak alarm i Sandhurst każe schwytanym znaleźć intruza. Ludzie znajdujący się pod wpływem Controllera szybko otaczają Marię i pomimo jej protestów sprowadzają do Sandhursta. Umieszcza on na jej karku kontrolujący dysk, dzięki któremu Hill staje się jednym z jego niewolników.

Laboratorium głębinowe Starka nr 26, dno Morza Czerwonego. Iron Man modyfikuje pancerz służący do działań podwodnych, ale coraz trudniej jest mu się skoncentrować na pracy z powodu programu wymazującego informacje z jego umysłu. Nagle słyszy hałas, którego źródło zbliża się do niego. Po chwili do wnętrza wpada Namor z oddziałem Atlantydów. Władca oceanów każe Tony'emu poddać się, ale ten nie zamierza tego robić. Powala dwóch z nich strzałem z repulsorów i zaczyna uciekać. Pozostali ścigają go, więc Iron Man ostrzeliwuje ich rakietami z wyrzutni umieszczonych na plecach. Następnie niszczy podłogę pod nimi i zdaje sobie sprawę, że z Namorem pójdzie mu o wiele trudniej, zwłaszcza w tym starym pancerzu, od którego się odzwyczaił. Atlantyda staje przed Starkiem i widząc, że ten się nie podda, rzuca nim w szybę. Mówi, że wyrzuci go na zewnątrz, gdzie jego uszkodzona zbroja nie uratuje go przed ciśnieniem i zostanie zmiażdżony. Namor zaczyna okładać pięściami Tony'ego, który zauważa rury odprowadzające odpady i niszczy je. Wiedząc, że Atlantyda jest podatny na skażenie, chwyta go i zanurza mu głowę pod brudną wodę. Namor w końcu traci przytomność, a Stark zakłada pancerz głębinowy, wysadza laboratorium i rusza w dalszą drogę.

Później. Namor powiadamia Osborna o swojej porażce. Ten nie przejmuje się tym za bardzo ciesząc się, że Atlantyda zrobił wszystko, co mógł, kiedy go o to poprosił, a teraz Starkiem zajmą się inni. Norman przyjmuje w swoim gabinecie Hooda i Madame Masque, którym każe powiadomić jak najwięcej osób, a zwłaszcza złoczyńców, którzy wcześniej mieli do czynienia z Iron Manem, że ten, który pierwszy przyniesie mu jego głowę, dostanie miliard euro w złocie i wdzięczność narodu za schwytanie groźnego zbiega.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Invincible Iron Man #12 Invincible Iron Man #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.