Avalon » Serie komiksowe » Black Panther vol. 5 » Black Panther vol. 5 #4

Black Panther vol. 5 #4

Black Panther vol. 5 #4

"Deadliest of the Species" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Po wypadku, który wyeliminował z akcji T'Challę, nowa osoba musi przejąć tytuł Czarnej Pantery. Czy zostanie ona zaakceptowana przez Boga Panterę? Oby tak, bo do Wakandy dociera Morlun, który zainteresowany jest afrykańskimi totemami.

Cytat

Bóg-pantera: "The mantle of the Panther is not about entitlement. It is about sacrifice... About putting the greater good head of the pursuit of glory. But you... You see it as a trophy to be won or lost. (...) You are not worthy to be the Black Panther."

Streszczenie

Królestwo Man-Ape'a. Goniec przynosi swemu władcy wieści o śmierci Black Panthera, którą przekazali mu ich szpiedzy. Król jest uradowany słysząc tę informację, jego szczęście nie trwa jednak długo – chwilę później przybywa kolejny poseł, by powiadomić go o zbliżającym się zniszczeniu. W następnym momencie pojawia się przed nimi Morlun, który bez najmniejszego trudu poradził sobie ze strażnikami. Man-Ape rzuca się na agresora, ale ten w mgnieniu oka wysysa z niego całą esencję życiową, zostawiając jedynie kupkę popiołu.

Tę właśnie historię opowiada S'yanowi i W'Kabiemu jeden z poddanych Man-Ape'a, tłumacząc, że jego król, mimo niechęci do Panthera, nie pozwoliłby, żeby inny wojownik został tak zdradziecko zaatakowany. Dwóch Wakandyjczyków stwierdza, że może to oznaczać zalew pozbawionych władcy imigrantów, właśnie teraz, gdy powinni zamknąć swoje granice.

Między życiem a śmiercią. Kostucha próbuje przekonać T'Challę, że jego życie się skończyło i że powinien porzucić chęć zemsty, wojownik jednak jest nieprzejednany i powtarza, że jego żona i krajanie go potrzebują. Śmierć postanawia więc przekonać go w inny sposób i przyzywa duszę jego ojca, T'Chaki.

S'yan dowiaduje się, gdzie udały się królowa i królowa-matka. Zdenerwowany jedzie do chaty Zawavariego i zmusza szamana, żeby wpuścił go do środka. Tam mówi Ramondzie, że Ororo musi natychmiast przemówić do mieszkańców i zdementować plotki o śmierci jej męża. Kobieta odpiera jednak, że jej synowa jest niedysponowana i dopóki nie wróci wraz z T'Challą, to ona sprawuje władzę na ich miejscu. S'yan ostrzega, że jeżeli jej plan się nie powiedzie, szybko straci władzę, po czym odchodzi.

Zuri udziela Shuri ostatnich porad przed spotkaniem z bogiem-panterą. Po chwili pojawia się S'yan, tłumacząc spóźnienie sprawami stanu. Dziewczyna pyta, gdzie jest jej matka, ale jej wuj odpiera, że nie mogła się pojawić. Gdy Shuri chce wiedzieć, czy to na pewno prawda i czy Ramonda po prostu nie chce przyjść, mężczyzna karci ją stwierdzając, że to nie czas na jej humory. Księżniczka wkłada więc święte ziele do ust i po chwili traci przytomność.

T'Challa nie może uwierzyć, że stoi przed nim jego ojciec. T'Chaka zapewnia, że to prawda i mówi, jak bardzo jest dumny ze swego syna.

Shuri zjawia się przed obliczem boga-pantery. Mówi, że przygotowywała się na tę chwilę przez całe swoje życie i że jest gotowa przyjąć jego błogosławieństwo.

T'Chaka tłumaczy synowi, że dla każdego wojownika nadchodzi czas, kiedy musi złożyć broń i zapewnia, że inni będą kontynuować jego walkę. T'Challa stwierdza jednak, że musi wrócić, żeby uratować ukochanych, których naraził tym, że nie był wystarczająco silny. Jego ociec odpiera, że żaden człowiek nie wygrał jeszcze każdej bitwy i że nadszedł czas, by się poddać. Słysząc to, T'Challa stwierdza, że wcale nie rozmawia ze swym ojcem. Śmierć przybiera więc z powrotem swoją postać i postanawia inaczej przekonać Wakandyjczyka do współpracy.

Bóg-pantera oświadcza, że od dziesięciu tysięcy lat najwięksi wojownicy stawali przed jego obliczem, ale Shuri jako pierwsza, zamiast się ukorzyć, pyszniła się. Tłumaczy, że tytuł Black Panthera wiąże się z wielkim poświęceniem na rzecz narodu, ale dziewczyna widziała w niej tylko nagrodę, którą "przegrała" na rzecz brata. Jej pycha i zazdrość są jej największymi wrogami. Wrogami, których nigdy nie pokonała. Odchodząc, bóstwo oświadcza, że nie jest godna, by nosić imię Black Panthera. I nigdy nie będzie.

T'Challa walczy z armią szkieletów, sprowadzonych przez manifestację Śmierci. Abstrakt jest pod wrażeniem jego umiejętności, ale przypomina, że armia zmarłych jest niezliczona i koniec końców król polegnie. Rzeczywiście, chwilę potem kościotrupy zaczynają ciągnąć mężczyznę w stronę światła, jednak w jednej chwili zostają zniszczone – to Storm przybyła, by pomóc swemu mężowi.

Autor: S_O

Galeria numeru

Black Panther vol. 5 #4 Black Panther vol. 5 #4 Black Panther vol. 5 #4 Black Panther vol. 5 #4 Black Panther vol. 5 #4 Black Panther vol. 5 #4 Black Panther vol. 5 #4 Black Panther vol. 5 #4 Black Panther vol. 5 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.