Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Force vol. 2 » Fantastic Force vol. 2 #2

Fantastic Force vol. 2 #2

Postacie
Zapowiedź

Jest potomkiem Hulka i pasierbem Wolverine'a, ale teraz jego matka Harpy pojawiła się znikąd i chce zniszczyć Fantastic Force! Alex Ultron, szesnasta generacja, doznaje szoku, kiedy okazuje się, że jego nowy raj działa dzięki androidom-niewolnikom. Telepatka Natalie X odkrywa, co Logan ma tak naprawdę na myśli. Pokonanie Harpy kosztuje połowę Fantastic Four, a muszą stawić czoła trzem najpotężniejszym kobietom w historii, które przybyły, by zniszczyć Nu-World.

Cytat

Hooded Man (po tym jak Banner Jr. wpada w szał): "My boy."

Streszczenie

Psionics "łapie" telekinetycznie swych towarzyszy, by uchronić ich od upadku. Następnie, do ataku na Harpy używa głowy Statui Wolności, z której właśnie spadli. Niestety, wróg jest oporny i po chwili dziewczyna oraz jej ojciec Lightwave są nieprzytomni. Harpy zabiera Bannera Jr. ze sobą i doszczętnie rozwala Statuę, której spory kawał leci na leżącą bezbronnie Cindy. Logan w ostatniej chwili osłania ją własnym ciałem, wiedząc, że się zregeneruje.

 

Drużyna udaje się do szpitala. Jest przepełniony, gdyż ludzie z ich epoki praktycznie przez cały czas głodowali, a teraz mają wszystko co zechcą i ich organizmy nie mogą się przestawić. Psionics wymusza na Alyssie, by zajęli się jej ojcem, który wciąż jeszcze się nie obudził po trafieniu promieniem gamma przez Harpy. Robi to pielęgniarka-android. Alex jest niezadowolony, że ów robot, jest tak bezosobowy. Przypomina mu to niewolnictwo.

 

Tymczasem Harpy leci wraz z jej domniemanym synem, Bannerem  Jr., do kopii Baxter Building – Castle Building. Czeka tam oczywiście Castle. Twierdzi, że ludzie, których Fantastic Force sprowadzili ze swego czasu, nie wiedzą jak tu sobie poradzić, są zbyt przyzwyczajeni do biedy. Banner nie zgadza się z nim, lecz jego matka, jakby telepatycznie, wywiera na niego wpływ i ten jest posłuszny.

 

W bibliotece drużyna docieka, kim mogła być Harpy. Jak wynika z archiwum, jest już od dawna martwa. Nagle przez ścianę "wpada" Robert Banner Jr. i każe swym kompanom opuścić planetę. Natalie bada go telepatycznie i wyczuwa wielką więź między nim a jego matką. Potomek Hulka najpierw wyrywa Alexowi ramię, a następnie rzuca się na Logana. Telepatka nie może dostać się do umysłu Roberta, więc zdalnie aktywuje u Hooded Mana "berkserker rage". Nagle pojawia się Harpy, która pierwszym strzałem rozwala Alexa w pół. Na szczęście przybywają posiłki w postaci Psionics i Lightwave. Ten drugi wystrzeliwuje w Harpię promień gamma i powala ją. Tymczasem Banner Jr. i Hooded Man wciąż zaciekle walczą. Psionics przerywa potyczkę, zderzając ich telekinetycznie głowami. Wtem, sufit zostaje jakby rozłożony na cząstki. Okazuje się, że to Phoenix, Scarlet Witch i Polaris, które przedstawiają się jako The Hysteries.

 

Autor: Jim J

Galeria numeru

Fantastic Force vol. 2 #2 Fantastic Force vol. 2 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.