Avalon » Serie komiksowe » Dark Reign: The Hood » Dark Reign: The Hood #1

Dark Reign: The Hood #1

Dark Reign: The Hood #1

"Payday"

Postacie
Zapowiedź

Poznaliście Hooda jako twardziela, który przebojem wspiął się na szczyt hierarchii złoczyńców, ale co wiecie o jego drugiej stronie? Co z jego ciężarną dziewczyną, uzależnionym kuzynem i hospitalizowaną matką? Jaką cenę płaci za swoją karierę?

Cytat

Centurius: "Oop, you're not going to go demonic on us, are you?"

Streszczenie

Prolog. Nieznana postać obserwuje z daleka Hooda, który ze swoją świtą wychodzi z jednego z budynków.

Central Park. John King, Wrecker i Thunderball oczekują na rozpoczęcie kolejnej przestępczej akcji. King tłumaczy Franklinowi, że nie tylko oni marzną na dworze w tej chwili. Bushwacker z Piledriverem i Griffin z Crossfire obstawiają dwie inne drogi, ponieważ oczekują na przyjazd trzech ciężarówek, z których dwie to podpuchy. Ich celem jest Bubu Marzouk, syn sułtana Brunei, który wraca do domu po seksualnym skandalu i prawdopodobnie bierze ze sobą fortunę, której jego ojciec nie chciał schować z różnych powodów w banku. Nie zaatakują jednak wszystkich ciężarówek. Hood chce to załatwić cicho i dostaną informacje o tym, która jest prawdziwa, prosto od źródła.

W swojej limuzynie Bubu zaczyna dobierać się do ubranej w burkę kobiety, która została dla niego wynajęta. Madame Masque ujawnia się i przystawiając Marzoukowi pistolet do głowy pyta, która ciężarówka przewozi łup.

King odbiera telefon z wiadomością, że na ich drodze pojawi się prawdziwa ciężarówka. Thunderball atakuje ją swoja kulą. 1/2 Wrecking Crew atakuje ochroniarzy, jednak ci są przygotowani na atak ludzi z supermocami i używają na nich specjalnego uzbrojenia. Nagle przed mężczyznami materializuje się Hood, który rozwala ich w kilka sekund. Każe swoim ludziom wrzucić ciała do furgonetki i jechać do kryjówki. W środku samochodu Robbins pyta Kinga, czy nie wydaje mu się, że zaczął bezsensownie zabijać ludzi. John odpowiada, że musi robić to, co musi robić i przeszedł wielką drogę od przypadkowego zastrzelenia policjanta [miniseria The Hood - dop. Gamart]. Parker stwierdza, że nadal jest tym samym facetem. Nagle leżące na ziemi ciało potwierdza jego słowa. Dormammu mówi, że zawsze przy nim jest i będzie przy nim przy każdym zwycięstwie. Robbins krzyczy, że to jego plany i wizja, po czym każe mu się odpieprzyć.

Kryjówka Hooda. Złoczyńcy zbierają się przed skarbami sułtana. Hood mówi im, że czytali akta federalnych, którzy uważają, że Syndykat nie może przetrwać, ponieważ każdy superzłoczyńca uważa się za lidera. Jednak to są przestarzałe informacje, a oni udowodnili, że organizacja złoczyńców może działać.

Dwie godziny później. Chemistro, Centurius, Living Laser, Answer, Doctor Demonicus i Controller, czyli "mózgi" Syndykatu, zastanawiają się, czemu ze swoimi możliwościami słuchają Hooda. Nagle między wystraszonymi mężczyznami pojawia się Robbins, który mówi, że miał nadzieję, iż dziś nikt nie będzie podważał jego władzy. Mówi zebranym, że zorganizował spotkanie w kryjówce Numer 4, ponieważ w podziemiach organizuje dla nich sieć laboratoriów. Dlatego też pytał ich wcześniej, czego potrzebują. Po tych słowach przeprasza ich i odchodzi z Madame Masque.

Pijący z boku King tłumaczy naukowcom, że oni wszyscy zaczynali jako normalni ludzie i przypadek sprowadził ich na drogę zła. Hood zaczynał jako przestępca i zna ten świat dokładnie, dlatego Syndykat Zbrodni ma szanse przetrwać, w przeciwności do takich Masters of Evil czy Wrecking Crew.

W jednym z pokoi Whitney każe Parkerowi zgasić światła, ponieważ nikt nie może widzieć jej bez maski. Oboje kładą się do łóżka.

Jakiś czas później, Parker wraca do swojej dziewczyny Sary. Jest zaniepokojony stanem dziecka, ale kobieta mówi, że tylko wyżynają się jej zęby. Przeprasza ukochaną tłumacząc, że znowu musiał do późna sprzątać z Johnem stare hangary. Kładzie się przy Sarze tłumacząc, że ich córka może kiedyś chcieć iść na studia, a on po prostu szuka sposobu, jak jej to zapewnić. Dziewczyna prosi go, aby jej tylko obiecał, że nikomu przez jego pracę nie dzieje się krzywda. Robbins zasypia.

Później. Ktoś znów obserwuje Hooda, który używając kaptura znika i leci w stronę swojej kryjówki. Używając broni, której na początku używali ochroniarze ciężarówki, uderza w Hooda, który wpada przez okno do opuszczonego magazynu. Przed poturbowanym szefem Syndykatu staje Elizabeth Bondi, żona policjanta, którego kiedyś przypadkowo zastrzelił Robbins [pierwsza miniseria - dop. Gamart] i pracownica firmy Tony'ego Starka, która stworzyła dla siebie kostium bojowy i teraz pod pseudonimem White Fang chce zemsty.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Dark Reign: The Hood #1 Dark Reign: The Hood #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.