Avalon » Serie komiksowe » Ghost Rider vol. 5 » Ghost Rider vol. 5 #35

Ghost Rider vol. 5 #35

Ghost Rider vol. 5 #35

"Trials and Tribulations" - part 3: "Of Flesh And Fire"

Postacie
Zapowiedź

Johnny Blaze udał się do japońskiego klasztoru szukając odosobnienia, ale gdy gang motocyklistów zaczyna terroryzować okolicę, Blaze wraca do akcji.

Cytat

Blaze: "Last time I bothered prayin' for something, I got swindled outta my soul."
Mnich: "Ah well, that's because you were praying in the wrong direction."

Streszczenie

Nikt nie wie, skąd wzięła się w ich miasteczku. Pewnym wydaje się, że ktoś ją przyzwał – umyślnie bądź przypadkiem. Ale jakiekolwiek fatum ją sprowadziło, przyniosło także ich wybawiciela.

Johnny Blaze stoi nad brzegiem morza, patrząc na świątynię na obrzeżach japońskiej wioski, do której przybył. Mimo próśb jednego z mnichów nie zamierza jednak się modlić, zwłaszcza, że Niebo ma nowego przywódcę, który nie zamierza ich słuchać. Na pytanie braciszka odpiera, że przyjechał tu, bo potrzebował odrobiny spokoju. Ale jego rozmówca uważa inaczej - Blaze szuka czegoś, w co może wierzyć. Nim Johnny może się sprzeciwić, obaj widzą innego mnicha, atakowanego przez wyrastającego z jego własnych ust węża. Amerykanin każe swojemu rozmówcy ukryć się w klasztorze i zabarykadować wejście, a sam wyrusza, by zbadać sprawę.

Gdy dobiega do miasteczka, widzi ludzi atakowanych przez zdeformowane zwierzęta i demony na motocyklach. Szybko zwala jednego z nich, a gdy ten wstaje i przymierza się do walki, chwaląc się przy tym, że jego pani pozbawiła go receptorów bólu, łamie mu nogę w kolanie i zaczyna okładać. Nagle jednak zostaje związany łańcuchem przez innego demonicznego motocyklistę i zawieziony do swej "pani", wyglądającej jak matka chrzestna wszystkich mangowych anorektyczek. Skinbender, bo tak się nazywa, stwierdza, że skóra Blaze'a będzie się nadawała w sam raz na rajstopy, ale gdy tylko dotyka jego twarzy, jej palec zaczyna płonąć. Po raz pierwszy spotkawszy się z takim fenomenem, każe Johnny'emu ujawnić, kim jest, ale ten jest zbyt zajęty wybijaniem kolejnych potworów. Dopiero, gdy demonka grozi zamienieniem przypadkowego niemowlaka w potwora, Blaze zgadza się odpowiedzieć na jej pytania, ta każe więc ujawnić mu swoją prawdziwą twarz. On stwierdza, że ją utracił, ale Skinbender wyczuwa, że tylko więzi ją w sobie i prosi, by ją uwolnił, co John w końcu czyni. Widząc jego płonące ciało i odchodzące od kości skórę i mięśnie Skinbender jest pod wielkim wrażeniem, a widząc stojącego nad nią w pełnej okazałości Ghost Ridera stwierdza, że chyba się zakochała. Pada na kolana i prosi Ducha Zemsty, by do niej dołączył i razem z nią zmienił oblicze świata, ten jednak każe jej płonąć. I rzeczywiście, z nieba zaczynają spadać kule ognia, podpalając Skinbender i jej twory.

Tę małą apokalipsę obserwuje Caretaker, która przejeżdżając obok płonących demonów dociera do Ridera. Ten, nie zważając na nowoprzybyłą, formuje z wciąż żywej Skinbender niewielką kulę i wrzuca ją do morza. Sara próbuje przemówić do Blaze'a i wytłumaczyć mu, że jeszcze nie wszystko stracone. W końcu przypomina mu o jego rodzinie, która trafiła do Nieba. To przekonuje Johnny'ego do działania. Niedługo później wsiada na swój motocykl i wyrusza w podróż, obserwowany przez znajomego mnicha, który ma nadzieję, że teraz Blaze skopie kilka tyłków.

Jeden z rybaków na kutrze kończy historię o tym, czemu jego ramię wygląda jak korkociąg - mimo, że większość mieszkańców wioski wróciła do normalności po pokonaniu demonki, kilku, w tym on, zatrzymało tego typu "pamiątki". Jego kompani nie zamierzają jednak wierzyć w jego opowiastki i zajmują się wciąganiem sieci na pokład. Po chwili zostają zaatakowani przez zdeformowane ryby z mackami, a przed samym "korkociągowym" pojawia się pokryta śluzem i morskimi żyjątkami Skinbender.

Autor: S_O

Galeria numeru

Ghost Rider vol. 5 #35 Ghost Rider vol. 5 #35

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.