Avalon » Serie komiksowe » Moon Knight vol. 5 » Moon Knight vol. 5 #30

Moon Knight vol. 5 #30

Moon Knight vol. 5 #30

"Down South" - Conclusion

Postacie
Zapowiedź

W małym meksykańskim miasteczku El Paso Del Norte robi się tłoczno. Działający incognito Moon Knight ma sporo roboty, ochraniając pewną młodą kobietę. Do tego mamy braci Zapata, zabójców, którzy wejdą mu w drogę i Punishera, który poszukuje rosyjskich mafiosów. A jak komuś za mało, to pojawia się jeszcze tajemniczy Toltec.

Cytat

Khonshu: "The one who did this-- his god must be very pleased, indeed. Mmm. Bile, blood. How their bowels give out-- brings back such fond memories."

Streszczenie

Gus i Rigo obserwują z ukrycia posiadłość Alcantary. Zauważają, że coś jest nie w porządku, bowiem nie widać żadnych strażników ani żadnego ruchu. Hacjenda wygląda na opuszczoną.

Moon Knight dostaje się na teren posiadłości. Wszędzie leżą zmasakrowane ciała. Dużo ciał. W samej rezydencji natrafia na podobny widok. Spotyka tam Punishera, który spokojnie delektuje się znalezionym w piwnicy alkoholem. Oczekiwał on Lockley'a. Przyznaje, że to nie jego robota, ale ktoś posiada niezły styl. Zapytany o Alcantarę stwierdza, że nie widział go pośród zabitych, po czym zabiera ze sobą butelki i odchodzi. Khonshu, kolejny raz pod postacią szczura, uważa, że bóg tego widma musi być bardzo zadowolony, widząc jego dzieło, a sam widok przynosi miłe wspomnienia [patrz cyt. numeru]. MK natrafia na jeszcze żywych ludzi Alcantary, którzy jednak szybko zostają przez niego pokonani. W końcu staje przed samym Gilberto. Przypomina mu o pytaniu, które ten zadał przy ich pierwszym spotkaniu: jak to możliwe, by taka piękna kraina była rządzona przez takiego złoczyńcę. Moon Knight ściąga maskę i odpowiada, że woda wybiera swoje koryto w miejscach, gdzie spotyka najmniejszy opór. I to działa zarówno na kręte rzeki, jak i nieuczciwych ludzi. Khonshu cały czas stara się przekonać Jake'a do wykończenia go. Nagle Alcantara zauważa coś, co przeraża go jeszcze bardziej niż Moon Knight. Tuż pod ścianą Toltec spogląda na obu, a po chwili już stoi obok nich, blokując wyjście. Gilberto nakazuje Jake'owi zabicie zjawy. Lockley i widmo mierzą się wzrokiem przez parę chwil, po czym Toltec odsłania przejście, a Moon Knight spokojnie wychodzi. Po chwili słyszy wrzask mordowanego Alcantary.

Na zewnątrz Jake dostrzega samochód braci Zapata i słyszy w pobliżu wybuch. Gdy dociera na miejsce, widzi, jak obaj bracia wraz z Carmen okradają posiadłość z pieniędzy. Dziewczyna pyta o ojca. Dowiaduje się, że nie będzie się jej już naprzykrzał.

Przed hotelem Lockley'a następuje pożegnanie. Rigo proponuje Jake'owi, by ten odezwał się do niego na Facebooku, natomiast Gustavo, który nie lubi pożegnań, zostawia mu dwa worki pełne pieniędzy. Następnie wraz z Carmen, która jest teraz pod ich opieką, odjeżdżają.

W swoim pokoju hotelowym Jake po raz kolejny sięga po butelkę. Khonshu, tym razem w formie robaka w tejże butelce, znów nabija się z niego. Zachęca go, by dzięki zdobytym pieniądzom powrócił do dawnej roli. Jake nie zważa na jego nagabywanie. W telewizji przysłuchuje się rozmowie Larry'ego Kinga z Normanem Osbornem, nowo mianowanym dyrektorem H.A.M.M.E.R. oraz przywódcą Avengers. Osborn podkreśla słabą postawę Inicjatywy i S.H.I.E.LD. podczas inwazji Skrullów. W związku z tym potrzebne były zmiany, które on wprowadził za zgodą prezydenta. Dodaje, że on i jego ludzie będą gotowi na każde możliwe zagrożenie. Jake podejmuje decyzję. Udaje się do łazienki i spuszcza Khonhsu wraz z zawartością butelki do sedesu. Zamierza wrócić do domu, jednak tym razem chce wrócić samemu.

Autor: Sc0agar4k

Galeria numeru

Moon Knight vol. 5 #30 Moon Knight vol. 5 #30 Moon Knight vol. 5 #30 Moon Knight vol. 5 #30 Moon Knight vol. 5 #30 Moon Knight vol. 5 #30 Moon Knight vol. 5 #30 Moon Knight vol. 5 #30 Moon Knight vol. 5 #30

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.