Avalon » Serie komiksowe » Invincible Iron Man » Invincible Iron Man #13

Invincible Iron Man #13

Invincible Iron Man #13

"World's Most Wanted" - part 6: "Some King Of The World"

Postacie
Zapowiedź

Tony ucieka poza granice kraju, Pepper wpada w ręcę H.A.M.M.E.R., a Maria Hill ma problemy w Teksasie. Norman Osborn jest coraz bliżej pojmania Starka.

Cytat

J.A.R.V.I.S.: "Ms. Potts, shall I set a trajectory? What is our destination?"
Pepper: "Find Tony Stark. And to hell with Norman Osborn."

Streszczenie

Bayeux, Francja. Tony Stark kupuje na rynku tranzystory, które potrzebne mu są do modyfikacji pancerzy: ponieważ jego umysł jest czyszczony, coraz trudniej jest mu obsługiwać jego najnowocześniejsze pancerze. Monitorując połączenia komórkowe w okolicy zauważa coś podejrzanego i odkrywa, że jeden z przechodniów rozpoznał go i zdradził miejsce jego pobytu odpowiednim ludziom. Tony ucieka, ale wkrótce zaczyna go ścigać Shockwave. Zdaje sobie sprawę, że pancerz złoczyńcy jest niczym w porównaniu z jego zbrojami, więc wykorzystuje silniki umieszczone w butach i wlatuje na dach budynku. Sneed strzela do niego i niszczy grunt pod stopami Starka powodując, że wpada on do mieszkania poniżej. Shockwave, napawając się zwycięstwem, każe rannemu przeciwnikowi błagać o litość i mówi, że nagra sobie to jako dzwonek w komórce. Tony wykorzystuje nierozwagę Sneeda, chwyta go za nogę i poraża generatorami ładunków elektrycznych umieszczonymi na dłoniach. Następnie zostawia pokonanego złoczyńcę i odchodzi.

Siedziba Futurepharm w Austin. Controller umieszcza jeden ze swoich dysków na szyi Marii Hill. Kobieta przypomina sobie to, co musiała znosić przez całe życie ze strony ojca, dowódców, Nicka Fury'ego i Tony'ego Starka, dzięki czemu znajduje siłę, aby oprzeć się urządzeniu Sandhursta i wyrwać je ze swojego ciała. Zaskoczony Controller każe swoim niewolnikom powstrzymać ją, a chwilę później sam rusza w jej kierunku widząc, że nie mogą sobie oni poradzić. Maria unika go, wyrywa kilka przewodów podłączonych do tronu Sandhursta i używa ich, aby przelecieć na drugą stronę pomieszczenia. Część z niewolników Controllera odzyskuje świadomość i walczy z pozostałymi, co daje Hill czas na ucieczkę, odnalezienie dysku, po który przysłał ją Tony, i wydostanie się z fabryki. Odjeżdżając, postanawia powiadomić policję o sytuacji, a potem, jeżeli się nie wykrwawi, wykonać resztę poleceń Starka i odnaleźć Kapitana Amerykę.

Nowy Jork. Oddział H.A.M.M.E.R. sprowadza Pepper Potts do Wieży Avengers, gdzie przesłuchuje ją Norman Osborn. Mówi jej, że nie jest aresztowana i wypuści ją, jak tylko odpowie na jego pytania. Stwierdza, że nie mógł pozwolić, aby Pepper latała sobie w uzbrojonym po zęby pancerzu, ale ona odpowiada, że ta wersja nie ma broni i służy do akcji ratunkowych i jest pewna, że Norman dobrze o tym wie. Spytana, czy w takim razie może z niej wyjść, mówi, że system sterowania się wyłączył i nie wie, jak to zrobić. Osborn mówi jej, że chce wiedzieć, gdzie jest Tony, domyśla się, że ona to wie i jeżeli mu nie powie, zajmie się jej rodziną i przyjaciółmi. Pepper wierzy, że jest do tego zdolny, więc mówi mu prawdę: kiedy ostatni raz widziała Starka, przekazał jej swoją firmę i odesłał ją, nie chcąc jej wtajemniczać w swoje plany. Prosiła go, aby się poddał, ale teraz uważa, że powinna była robić coś zupełnie przeciwnego. Norman każe swoim naukowcom zbadać pancerz, w którym wciąż znajduje się Pepper. Wyjaśnia jej, że chociaż jako członkini Inicjatywy ma prawo do zbroi, on chce się dowiedzieć jak najwięcej o technologii Starka, którą posiada, a jego pracownicy w Oscorpie nie potrafią zrozumieć wszystkiego. Zwłaszcza interesuje go urządzenie, które znajduje się w piersi Potts i prosi o pozwolenie na wyjęcie go. Pepper nie zgadza się, więc Osborn mówi jej, że od tej pory ma nie latać za wysoko, za szybko i ma się nie wtrącać w żadne działania służb porządkowych i ratowniczych. Jeżeli zostanie przyłapana chociażby na przechodzeniu przez ulicę w niedozwolonym miejscu, to Osborn wsadzi ją za kratki i osobiście wyrwie repulsor z jej ciała. Victoria Hand powiadamia go o zdarzeniu w Austin, więc Norman każe Pepper wynosić się z jego wieży, ale ostrzega, że jeżeli spróbuje odlecieć z dachu, to zostanie zestrzelona.

Później. Hood i Madame Masque powiadamiają Osborna, że Shockwave odpowiedział na donos o Starku, ale nie udało mu się go powstrzymać. Norman prosi o rozmowę w cztery oczy z Frost i zaprasza ją do Wieży Avengers. Tam pokazuje jej system komputerowy, który określa lokalizację wszystkich działających pancerzy Iron Mana w ukrytych bazach, które Stark z pewnością będzie odwiedzał. Osborn mówi, że nie może obstawić tych, które znajdują się poza terytorium Stanów, ale Madame Masque może i pyta się jej, że czy zechce rozwiązać jego problem z Tonym i jednocześnie wyrównać z nim rachunki. Frost zgadza się.

Jedno z tajnych laboratoriów Starka. Tony pracuje nad modyfikacją pancerza, kiedy silny ból głowy powala go na podłogę.

Gdzieś w Nowym Jorku. Pepper decyduje, że ma gdzieś groźby Osborna i postanawia odnaleźć Tony'ego i pomóc mu.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Invincible Iron Man #13 Invincible Iron Man #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.