Avalon » Serie komiksowe » Dark Reign: Elektra » Dark Reign: Elektra #3

Dark Reign: Elektra #3

Postacie
Zapowiedź

Ranna i osłabiona Elektra ucieka przed H.A.M.M.E.R. i żądnym jej końca Osbornem. Co innego miałby zrobić w takiej sytuacji Norman, jeśli nie wysłać swojego najlepszego anty-Elektrę, Dark-Reign-Hawkeye'a? Zabił ją raz jako Bullseye, czy tym razem Elektra ma jakiekolwiek szanse na przeżycie?

Cytat

Nico: "The stars are safe in the sky, @$%#."

Elektra: "I've heard."

Streszczenie

Elektra budzi się z koszmaru związanego ze Skrullami. Okazuje się, iż jest przywiązana do szpitalnego łóżka i zajmuje się nią Night Nurse. Kobieta wyjaśnia, iż przyniósł ją tutaj Foggy, a kajdanki to środki bezpieczeństwa. Pod ścianą leży walizka, którą Nelson zostawił dla Elektry. Zabójczyni sama oswobadza się z kajdan. Pielęgniarka nie jest pewna, czy powinna się bać, ale zauważa brak agresywnej reakcji ze strony El. Kobieta wyjaśnia, iż ostatnio nie wie, komu może ufać, gdyż jej pacjenci często próbują oczyszczać się ze swoich występków twierdząc, iż byli podmienieni przez Skrulla. Elektra przerywa jej wypowiedź, wyciągając igłę z wenflonu i rzucając jej ułamany kawałek w kolano kobiety, w wyniku czego ta upada. W tym momencie przez szybę do pomieszczenia wpada rudowłosa kobieta, strzelająca w stronę Elektry. Wypowiada cytat, który ofiara ma usłyszeć przed śmiercią, ale ta nie wydaje się przejęta i rzuca kolejne kawałki igły, celując w oko przeciwniczki. Rudowłosa zasłania twarz ręką. Gdy opuszcza gardę okazuje się, iż nie ma jednego oka. Dodaje, iż tym razem nie pozwoli jej na utratę drugiego oka. Elektra milczy, nie mając pojęcia, o czym mówi rudowłosa. Gdy ta chce zastrzelić pielęgniarkę, El rzuca w nią metalową tacą, po czym wypycha przez okno. Zabójczyni każe pielęgniarce uciekać, a sama otwiera walizkę pozostawioną przez Foggy'ego. W środku jest jej kostium i broń.

Avengers Tower. Strażnicy przyprowadzają Osbornowi dwóch mężczyzn, którzy podają się za francuskich turystów. Okazuje się, iż tak naprawdę są to Skrullowie, na dodatek ci odpowiedzialni za tortury nad Elektrą. Osborn chce wiedzieć, dlaczego Elektra jako jedyna ze wszystkich porwanych była poddana bolesnym torturom i dlaczego ciało jej impostora było tak ważne, iż postanowili je odzyskać po jego śmierci. Jeden ze Skrullów mówi, iż umysł Elektry był nie do złamania, dlatego musieli odwołać się do barbarzyńskich technik, aby wydobyć to, co tak starannie skrywała – jak wskrzesić zmarłego.

Walka pomiędzy rudowłosą a Elektrą przenosi się na ulice. Tam El ma większe szanse, odziana w swój strój i z pełnym ekwipunkiem. Rudej kończą się naboje, ale komunikuje się ze swoim wspólnikiem, który znajduje się za jej plecami na dachu jednego z budynków i strzela z karabinu snajperskiego do Elektry. Tej udaje się jednak uniknąć kuli i pozbawić broni przeciwniczkę na ziemi. Zabójczyni przenosi walkę za budynek, co uniemożliwia snajperowi dalszy ostrzał i podgląd sytuacji. Elektra szybko pokonuje rudowłosą i próbuje się dowiedzieć, co znaczy tajemniczy cytat. Kobieta upiera się, iż Elektra wie, co to znaczy i wspomina coś o spaleniu całego miasta i zabiciu setek ludzi. Ruda wspomina też o mężczyźnie, który wyznaczył nagrodę, ale nie zamierza wyjawiać Elektrze, kim on jest. Ta jednak ma inne zdanie, po czym pozbawia swoją ofiarę przytomności. Snajper strzela w ścianę tuż obok El, przez co jej odłamek lekko kaleczy jej twarz. Elektra wychodzi z ukrycia i spogląda prosto w stronę snajpera, wymownie celując w niego palcem. Rudowłosy mężczyzna patrzący w celownik nie ma jednak szansy zaatakować, gdyż zostaje zabity z ręki Bullseye'a, która uważa, iż tylko on ma prawo zabicia Elektry.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Dark Reign: Elektra #3 Dark Reign: Elektra #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.