Avalon » Serie komiksowe » X-Force vol. 3 » X-Force vol. 3 #15

X-Force vol. 3 #15

X-Force vol. 3 #15

"Messiah War" - chapter 5

Postacie
Zapowiedź

Wojna nabrzmiewa! Stryfe zbliża się do poznania tajemnicy Hope Summers, widząc to Bishop wykonuje swój ruch. X-Force dzielą się na dwie grupy... ale to nie pomaga, bowiem towarzyszy im zdrada i śmierć. Decyzje, które podejmie Archangel, zmienią wszystko.

Cytat

X-23: "Quiet."
Deadpool: "I am being quiet!! Man, I liked X-29 a lot better than you."
X-23: "What did you say?"
Deadpool: "Noth'n."

Streszczenie

Cytadela Stryfe’a. Złoczyńca mówi Hope, która bierze go za Cable’a, że przybyli z przeszłości X-Men kłamią i to on jest jej ojcem. Warpath każe mu zostawić dziewczynkę, wyrywa się z więzów, atakuje Stryfe’a i zaczyna go bić z całej siły. Hope, która nie rozumie, co się dzieje, prosi Proudstara, aby przestał. Jim przez chwilę waha się, co wykorzystuje Stryfe i powala go wystrzałem energii. Podchodzi do dziewczynki i mówi jej, że zamierza dowiedzieć się, dlaczego wszyscy uważają, że jest wyjątkowa, chociaż nie ma żadnych zdolności. Nagle Bishop strzela mu w plecy, a następnie próbuje trafić Hope, ale ta unika wiązek energii. Podbiega do Warpatha i próbuje go obudzić, jednak bez powodzenia. Lucas chwyta ją za włosy i chce wykończyć, ale Stryfe zamyka go w telekinetycznej bańce i rozbiera na kawałki jego mechaniczne ramię, po czym pyta się Hope, który organ Bishopa ma najpierw zmiażdżyć.

Celestial City. X-23, Domino, Vanisher i Deadpool przebijają się przez kolejne oddziały Stryfe’a. Nagle Porter zaczyna odczuwać dolegliwości i po chwili wymiotuje. Laura patrzy na zegar i widząc, że do upływu terminu wyznaczonego przez Cyclopsa pozostało im dwadzieścia osiem minut, każe reszcie się pospieszyć. Wkrótce docierają do budynku, w którym Domino rozpoznaje dawny statek Apocalypse’a i przeczuwa, że to oznacza kłopoty. Grupa dostaje się do środka i tam Deadpool mówi Neenie, żeby wracali do przeszłości, jak tylko zniszczą to, co blokuje ich wehikuły czasu. Domino zmusza Wilsona, aby powiedział jej wreszcie wszystko, co wie. Wade opowiada, że Stryfe od dawna jest z nim połączony umysłami i wie, że pozostali idą uwolnić Hope. Władca zajął się już Bishopem i Warpathem, potem zabije Cable’a, Wolverine’a i Elixira, a na końcu przyjdzie po Domino i resztę.

Cytadela. Stryfe mówi stojącemu przed nim Cable’owi, że już nie przejmuje się tym, że jest stary – cieszy się, że żyje i może go zabić. Nathan atakuje telepatycznie przeciwnika, dzięki czemu Hope ucieka od niego, a potem strzela do niego ze swojej broni. Stryfe odpowiada wystrzałem energii i obaj wrogowie zostają trafieni. Złoczyńca jednak podnosi się pierwszy i zbliża się do Cable’a, aby go wykończyć. Nagle zostaje zaatakowany przez Wolverine’a, którego obecność osłonił przed Stryfem Nathan. Logan rani go pazurami, a towarzyszący mu Elixir zaczyna zabijać złoczyńcę dotykiem. Wolverine szykuje do zadania kolejnego ciosu, ale Stryfe unieruchamia przeciwników, telepatycznie zmusza Foleya do uzdrowienia go, a potem przejmuje kontrolę nad ciałem Logana i wbija mu w twarz jego własne pazury. Mówi, że zamierza zabić wszystkich X-Men, ponieważ to jest era Stryfe’a, a w niej tylko silni mogą przetrwać.

Łańcuch górski Adirondack. Na zewnątrz jaskini Angel walczy ze sobą i próbuje zmusić się do odlotu. Wreszcie zmienia się w Archangela i wchodzi do środka. Mówi Apocalypse’owi, że stworzył go, aby eliminował słabych, a właśnie taki jest w tej chwili jego dawny pan. Nur mówi, żeby wypełnił swoją powinność, ale Warren odpowiada, że chociaż chce to zrobić za wszystko, co przez niego przeżył, nie zamierza go zabijać. Archangel zostawia mu trzy metalowe pióra i chce odejść, ale Apocalypse zatrzymuje go proponując, aby razem zabili Stryfe’a.

Autor: Ozz

Galeria numeru

X-Force vol. 3 #15 X-Force vol. 3 #15 X-Force vol. 3 #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.