Avalon » Serie komiksowe » Wolverine: Origins » Wolverine: Origins #36

Wolverine: Origins #36

Wolverine: Origins #36

"Weapon XI" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Wolverine próbuje zapobiec przemianie Dakena w broń ostateczną. Czy życie jego syna będzie go kosztować własne? Nic nie trwa wiecznie...

Cytat

Wolverine: "What have you done to my son?!"
Tinkerer: "I did what I was paid to do. I turned a man into a weapon."

Streszczenie

Pociąg gdzieś w tunelach nowojorskiego metra. Tinkerer mówi Dakenowi, że substancja, z której stworzony został miecz Muramasy, którego część przyniósł mu syn Wolverine’a, nie jest tak naprawdę metalem, ale ponieważ doskonale go udaje, będzie mógł go przetworzyć i wszczepić mu. Tłumaczy, że ponieważ materiał ten jest dla niego niebezpieczny, wstawi mu również adamantowe pojemniki do przedramion, w których będą chowane pazury. Ostrzega, że substancja może zostać zniszczona, więc Daken będzie musiał używać nowej broni bardzo ostrożnie, ponieważ Tinkerer nie chciałby, aby jego praca została zmarnowana.

Grand Central Station. Wolverine śni o tym, jak Daken zostaje poddany takiemu samemu procesowi, który on przeszedł dawno temu. Budzi się z krzykiem i zastanawia się, jak odnaleźć syna. Szybko wyczuwa słaby zapach Victora Hudsona i czym prędzej podąża za nim, aby nie stracić tropu. Biegnąc przez ulice wreszcie znajduje Hudsona znikającego w zaułku. Rusza w jego kierunku, po drodze potrącając policjanta i rzuca się na Victora, ale ten wbija go w okno budynku. Logan podnosi się i próbuje trafić przeciwnika pazurami, ale ten uderza go pięścią, a następnie wskakuje do tunelu prowadzącego pod ziemię. Policjant, którego przechodnie próbowali powstrzymać przed interwencją mówiąc mu, że nie musi tego robić, chce aresztować Logana, ale ten rzuca się na niego ze szponami. Kiedy mężczyzna mówi mu, że ma rodzinę, Wolverine otrząsa się z wściekłości i podąża dalej za Hudsonem. Udaje mu się wskoczyć na wagon przejeżdżającego pociągu i zaczyna przesuwać się do jego przodu. Nagle stojący między wagonami Victor ściąga go z dachu i odczepia rozłącza go pociąg. Wolverine łapie odjeżdżający wagon, ale kiedy Hudson zaczyna go bić, zdaje sobie sprawę, że próbując iść do przodu, oddala się od swojego syna i puszcza. Wolverine wchodzi do środka pojazdu, gdzie znajduje Dakena w tubie pełnej cieczy. Chwyta Tinkerera i pyta się, co mu zrobił. Ten odpowiada, że to, za co mu zapłacono – zmienił człowieka w broń. Daken opuszcza pojemnik i wysuwa pazury, z których dwa są pokryte materiałem z miecza Muramasy. Logan rzuca się na niego starając się uniknąć uderzeń syna. Ten krzyczy, aby go puścił, ponieważ w pociągu znajduje się Romulus. Wolverine odpowiada, że on znajduje się w tej części, której pozwolił odjechać, ponieważ wybrał Dakena. Ten odpowiada, że źle zrobił, po czym wbija mu w pierś pazury.

Olagansk, Rosja, pięć dni później. Wolverine zdaje sobie sprawę, że Daken mógł go zabić, ale z jakiegoś powodu nie użył przeciwko niemu pazurów pokrytych materiałem Muramasy. Widząc zdjęcie z prezentacji nowych Avengers, jego towarzysz Sergei stwierdza, że teraz, kiedy ktoś inny go udaje, Logan może działać swobodnie. Ten zdaje sobie z tego sprawę i właśnie dlatego przybył do Rosji – chce raz na zawsze skończyć z Romulusem.

Gdzie indziej, pracownik więzienia dowiaduje się o transferze nowego więźnia, z którego nie jest zadowolony, ponieważ placówka nie jest gotowa na jego przyjęcie. Jest już jednak za późno na zmianę decyzji, ponieważ Omega Red właśnie został przywieziony.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Wolverine: Origins #36 Wolverine: Origins #36

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.