Avalon » Serie komiksowe » New Mutants vol. 3 » New Mutants vol. 3 #1

New Mutants vol. 3 #1

New Mutants vol. 3 #1

"Return Of The Legion" - part 1: "We Were Many, Once"

Postacie
Zapowiedź

Znów są razem! Cannonball, Dani Moonstar, Karma, Sunspot, Magma i Magik zebrali się ponownie, ale czy przetrwają starcie z jednym z najgroźniejszych łotrów w historii? Powraca Legion i jest straszniejszy niż zwykle. Ciekawe, czego chce od New Mutants?

Cytat

Anole: "We're still mad at you. You got my arm chopped off and ate a piece of Pixie's soul!"
Magik: "Oh, grow up... it was only a taste..."

Streszczenie

Westcliffe w stanie Kolorado, dwa tygodnie temu. Karma znajduje dziewczynkę o imieniu Marci, której szukała razem z Dani Moonstar. Mówi jej, że zdaje sobie sprawę, że to jest jej prywatne miejsce, ale ma nadzieję, że jej to nie przeszkadza. Dziewczynka oznajmia, że Shan jest nowa, a oni właśnie lubią takie. Kiedy Karma zastanawia się o kogo chodzi, potwory zaczynają wdzierać się do pokoju. Marci sugeruje, że powinny uciekać.

Graymalkin Industries. Przed budynkiem otwiera się portal, z którego wypada ranna Magik. Widząc, że X-Men wciąż tu są, cieszy się, ponieważ to oznacza, że nie jest jeszcze za późno. Młodzi mutanci zauważają Illyanę i mówią, że chociaż Cyclops zaprosił ją do Marin [X-Infernus #4], to wcale nie znaczy, że jest tu mile widziana po tym wszystkim, co przez nią przeżyli. Magik śmieje się mówiąc, że tylko spróbowała duszy Pixie, co denerwuje resztę, ale przed atakiem powstrzymują ich Cannonball i Sunspot. Najbardziej agresywni Anole i Rockslide w końcu ustępują widząc, że Sam nie żartuje i odchodzą mówiąc, żeby nie żałowali tego później, kiedy Illyana obróci się przeciwko nim. Ona tymczasem pada osłabiona na ziemię oznajmiając, że Karma i Moonstar mają poważne kłopoty i wkrótce umrą.

Gdzie indziej, Magma przynosi do celi Empatha posiłek, prosząc go, aby coś zjadł. Manuel mówi, że X-Men odebrali mu wzrok [a konkretnie Pixie w Uncanny X-Men #503] i zamierza się zemścić. Dodaje, że Amara zna go wystarczająco dobrze, żeby wiedzieć, że nic go nie powstrzyma. Cannonball zawiadamia Magmę, że Magik wróciła do Marin.

Ambulatorium. Beast dziwi się, że strzały, które raniły Illyanę zniknęły, a dziewczyna potwierdza, że były one magiczne. Hank mówi, że jej rany goją się i nic jej nie będzie. Obserwująca to Magma oznajmia, że Magik dziwnie się zachowuje i zastanawia się, czy to naprawdę ona. Cannonball i Sunspot potwierdzają, że tak i dodaje, że muszą pomóc Moonstar i Karmie, które według Illyany są w niebezpieczeństwie. Amara nie jest pewna, czy jej wierzyć, ale Sam stwierdza, że kiedy ktoś z dawnych Nowych Mutantów potrzebuje pomocy, on się nie zastanawia, tylko jej udziela. Roberto zamierza mu towarzyszyć podczas misji ratunkowej. Magma po chwili zastanowienia również się zgadza.

Gabinet Cyclopsa. Scott mówi Samowi, że wysłała Shan i Dani do Westcliffe w Kolorado, aby uspokoiły mieszkańców, którzy bali się, że młody mutant zagraża ich bezpieczeństwu. Ponieważ Cebebra nic nie wykryła, Summers sądził, że to jest fałszywy alarm i nie ma żadnego niebezpieczeństwa. Cannonball chce zabrać Sunspota, Magmę i Magik i odnaleźć Karmę i Moonstar. Cyclops zgadza się i przed wyjściem Guthriego powtarza mu to, co zawsze mówił mu profesor Xavier: najważniejsze w dowodzeniu grupą jest to, aby sprowadzić wszystkich bezpiecznie z powrotem do domu. Sam, Roberto, Amara i Illyana dostają od Beasta kostiumy sporządzone przez Madisona Jeffriesa i przydziela im jeden z samolotów. Po drodze do Westcliffe Magma pyta się Magik skąd wie, że Shan i Dani są w niebezpieczeństwie. Ta odpowiada, że rok w przyszłości to właśnie Amara powiedziała jej o tym i winiła ją, że nie było jej przy nich. Dodaje, że nie przekazała jej zbyt wiele cennych informacji, ale ponieważ była umierająca z powodu wielkiej dziury w brzuchu, którą coś wyżarło, nie dziwi się. Magik mówi, że wie o odwiedzaniu Empatha i domyśla się, że Amara wciąż go kocha. Magma odpowiada, że po prostu jest jej go żal, ponieważ jest bezradny, na co Illyana stwierdza, że może mu przywrócić wzrok, ale podejrzewa, że Amara woli go w takim stanie.

Czwórka mutantów dociera do Westcliffe, pozostawia samolot poza miastem i samochodem przebywa resztę drogi. Idą do pubu, przed którym Magik dostrzega ogłoszenie o zaginięciu Marci i mówi, że to właśnie o niej mówiła jej umierająca Magma. Zamierza ją odnaleźć i nie słuchając pozostałych idzie do jej domu. Amara rusza za nią, a Sam i Roberto postanawiają dowiedzieć się czegoś w pubie. Sunspot kieruje się do grupy dziewczyn, więc Cannonball zamawia piwo i pyta się barmana, czy nie widział jego przyjaciółek. Jakiś mężczyzna zabiera Guthriemu kufel dziękując za postawienie piwa, a sprzedawca mówi, że jeżeli stąd nie wyjdzie, zadzwoni po policję. Sunspot podchodzi do Cannonballa i mówi, że mają kłopoty w postaci grupy uzbrojonych w kije mężczyzn, którzy atakują ich krzycząc, że mutanci nie są tu mile widziani. Sam i Roberto bronią się, a barman chce otworzyć drzwi na zaplecze, chociaż jeden z napastników mówi mu, aby tego nie robił. Cannonball przebija się przez nie i jest zaskoczony tym, co tam zauważa.

Tymczasem Magma i Magik docierają do domu Marci, gdzie rozmawiają z jej rodzicami. Nagle Illyana wbiega do środka, kieruje się do kuchni i odblokowuje drzwi do piwnicy. Mężczyzna celuej do niej ze strzelby, ale Amara roztapia ją. Dziewczyny schodzą na dół i znajdują pudło, z którego dobiera głos Karmy mówiącej, że jest uwięziona. Magma dzwoni do Cannonballa i mówi mu, że znaleźli Shan, ale ten uważa, że to niemożliwe, ponieważ ona jest w pubie i wygląda jakby była w transie. Amara nie wierzy w to i otwiera pudło. Z niego jednak wychodzi Legion, z którego dobiega głos Karmy mówiący, że jest ona uwięziona w tym ciele.

Autor: Ozz

Galeria numeru

New Mutants vol. 3 #1 New Mutants vol. 3 #1 New Mutants vol. 3 #1 New Mutants vol. 3 #1 New Mutants vol. 3 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.