Avalon » Serie komiksowe » Deadpool: Suicide Kings » Deadpool: Suicide Kings #2

Deadpool: Suicide Kings #2

Postacie
Zapowiedź

Ostatnie zadanie Deadpoola wpędziło go w kłopoty. Każdy chce go dostać za przestępstwo, którego nie popełnił. Innymi słowy - ktoś wrobił Deadpoola. Być może nawet ta sama osoba, która go wynajęła. A Wade, jeśli chce oczyścić swoje imię i się zemścić, będzie musiał najpierw uniknąć śmierci z rąk Punishera. Pomoże mu w tym Daredevil.

Cytat

Deadpool (któremu Punisher odciął ręce): "Go on. You know you wanna say it."
Daredevil: "Thought you could use a hand."

Streszczenie

Nowy Jork. Frank Castle i jego pomocnik Henry udając policjantów przesłuchują kelnerkę z baru, w którym widziano Deadpoola. Kobieta mówi, że nie wie, gdzie go można znaleźć ani nie ma żadnych innych przydatnych informacji na jego temat. Po chwili przypomina sobie jednak, że Wilson zostawił jej swój numer telefonu na kartce, którą wyrzuciła. Przeszukawszy kontener ze śmieciami Frank i Henry znajdują ją i zaczynają nasłuchiwać rozmowy Wade’a. Po jakimś czasie Deadpool zamawia pizzę, więc Punisher udaje się pod wskazany adres, przekupuje dostawcę, aby pozwolił zająć mu jego miejsce i idzie do mieszkania Wilsona. Henry powiadamia Castle’a, że Wade jest sam i nikt nie będzie mu przeszkadzał. Deadpool sięga po słój z drobniakami, aby zapłacić za pizzę i wtedy zauważa w odbiciu na szkle, że Frank wyciąga broń. To mu jednak nic nie daje, ponieważ Punisher trafia go kilka razy w tułów, a potem strzela w oko. Wade dobywa miecza i niszczy broń przeciwnika, ale ten używając mechanicznej macki, którą ma umieszczoną na plecach, chwyta najemnika i przebija nim sufit, a następnie wybija okno. Wilson uwalnia się, ale zaczyna spadać. Castle łapie go jednak biczem, którego kiedyś używał Whiplash i poraża prądem. Następnie zaczyna go wciągać do mieszkania, ale okazuje się, że Wade udawał i czekał na okazję, aby wyciągnąć Franka przez okno. Obaj mężczyźni spadają na dach pobliskiego budynku, gdzie Deadpool szybko odzyskuje przytomność i odchodzi. Po dziesięciu minutach udaje mu się dotrzeć do mieszkania Outlaw, gdzie zamierza się schronić. Wade obiecuje Inez, że to nie on jest wysadził budynek, o którym mówią w telewizji i chaotycznie opowiada jej co naprawdę się stało, ale ona nic nie rozumie z bełkotu rannego najemnika. Kiedy dzwoni telefon Deadpoola, Outlaw odbiera go, ale nikt nie odpowiada. Nie wie, że w ten sposób Punisher i Henry właśnie dowiedzieli się, gdzie schronił się Wilson.

Gdzie indziej. Tombstone pokazuje Conradowi, co robi z ludźmi, którzy nie oddają mu długów i rzuca jednego ze swoich ludzi, który go oszukiwał, na pożarcie zmutowanym świniom. Obiecuje, że to samo spotka jego, jeżeli przegra zakład i Deadpool nie przeżyje dwudziestu czterech godzin od ogłoszenia go terrorystą. Aby zabezpieczyć się, Tombstone wszczepia Conradowi nadajnik: w ten sposób zawsze będzie wiedział, gdzie on jest i radzi nie próbować mu uciekać z miasta.

Mieszkanie Outlaw, rano. Deadpool mówi, że musi odnaleźć tego, kto go wrobił i zacznie od wizyty w redakcji gazety dla najemników, w której zamieszczono ogłoszenie, od którego wszystko się zaczęło. Inez pyta się, czy ma zadzwonić po Agenta X, który zrzucił już siedem ze stu kilogramów nadwagi, ale Wade mówi, że tą sprawę musi załatwić sam. Outlaw wychodzi mówiąc Deadpoolowi, że może zostać tak długo, jak zechce. Wkrótce w mieszkaniu pojawia się Punisher, który zaskakuje Wilsona i odcina mu mieczem prawą rękę. Wade sięga po broń, ale zanim może strzelić, Frank pozbawia go drugiej kończyny. Pomimo tego Deadpool rzuca się na niego, lecz Castle przebija go ostrzem i rzuca na podłogę. Kiedy zbliża się, aby go wykończyć, Wilson mówi mu, że to nie on wysadził budynek, a nagranie to oszustwo. Punisher nie wierzy mu i przygotowuje się do ostatecznego cięcia, ale zostaje znokautowany przez Daredevila, który oferuje Wade’owi pomoc w uniewinnieniu się.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Deadpool: Suicide Kings #2 Deadpool: Suicide Kings #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.