Avalon » Serie komiksowe » Cable vol. 2 » Cable vol. 2 #14

Cable vol. 2 #14

Cable vol. 2 #14

"X-Force/Cable: Messiah War" Part 4

Postacie
Zapowiedź

Cable został oddzielony od Hope, dziecka, które poprzysiągł chronić. Teraz "mesjasz mutantów" jest w rękach największego wroga. Zdesperowany Cyclops wysyła X-Force w przyszłość z misją ratunkową. Ci jednak wpadają w pułapkę, która zabije ich w ciągu godzin. I jakby tego było mało, powróci stary, niektórzy powiedzieliby antyczny, wróg X-Men.

Streszczenie

Przyszłość. Wbrew zdrowemu rozsądkowi Cable chce zaatakować cytadelę Stryfe'a, by odzyskać Hope. Logan jest temu przeciwny.

 

Cytadela. Hope przygląda się jak Stryfe torturuje Warpatha. James podjudza klona Cable'a, aby skupić na nim swoją uwagę i odciągnąć go od dziewczynki.

 

Bishop przygląda się uwięzionej w bańce z pola siłowego Hope. Postanawia działać szybko zanim Stryfe wyczyta z jej myśli, kim jest. Włącza przycisk na swojej bionicznej ręce i aktywuje bombę nanitów.

 

Wzniesienia nieopodal cytadeli. Apocalypse wezwał swojego jeźdźca. Archangel spodziewa się, że stary mutant chce, żeby go dobić, ale En Sabah Nur ma jednak dość siły, by zaatakować Warrena.

 

Cytadela. Stryfe podchodzi do Hope, a mała zauważa, że mężczyzna wygląda jak Nathan. Nagle Stryfe słabnie i pole siłowe wokół Hope znika. Od razu pojawia się Bishop z wyciągniętym pistoletem.

 

Domino rozdziela mutantów na dwie grupy: pierwsza idzie do cytadeli, druga próbuje wyjaśnić, co zakłóca ich urządzenia do skoków w czasie. Do koniecznego powrotu pozostało bowiem mniej niż 7 godzin.

 

Hope prosi Bishopa, żeby nie strzelał, ten jednak zdeterminowany naciska spust.

 

Grupa szukająca urządzenia zakłócającego - Deadpool, Domino i Laura szybko redefiniują cel poszukiwań. Wade okazuje się bowiem znać źródło zakłóceń - wie, że jest nim człowiek.

 

Bishop strzela do Hope, pocisk jednak nie dolatuje do celu. Stryfe zatrzymuje go po drodze. Nanity nie zrobiły mu krzywdy. Lucas próbuje pokonać przeciwnika mackami ze swojej bionicznej ręki, jednak Stryfe szybko pozbywa go złudzeń, pokonuje i wyczytuje z myśli, co jest jego celem. Z zaskoczeniem odkrywa, że Bishopowi chodzi o dziewczynkę, a nie jak dotąd myślał o Cable'a.

 

Archangel wyzwala się z rąk Apocalypse'a, który błaga go o pomoc i odchodzi nie oglądając się za siebie.

 

Nate, Logan, Vanisher i Elixir walczą pod cytadelą z oddziałami Stryfe'a. Summers nie zważa na nic - tylko dziewczynka zaprząta jego myśli. Na szczęście Elixir na bieżąco leczy go z obrażeń.

 

W cytadeli Hope zdejmuje hełm Stryfe'a i obejmuje go myśląc, że to Nate. Stryfe uśmiecha się złowrogo i obiecuje małej uratować ją z rąk fałszywego ojca.

Autor: redevil

Galeria numeru

Cable vol. 2 #14 Cable vol. 2 #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.