Avalon » Serie komiksowe » Runaways vol. 3 » Runaways vol. 3 #10

Runaways vol. 3 #10

Postacie
Zapowiedź

Zaproszenie wystosowane przez X-Men do wszystkich mutantów dociera do Molly Hayes, więc dziewczyna wybiera się do San Francisco. Tam jednak trafia w środek walki między Wolverinem i żądnym zemsty złoczyńcą.

Cytat

Cyclops: "Molly, please wait..."
Emma: "Yes, please... don't walk away. We can call a taxi for you."

Streszczenie

Los Angeles, osiem lat temu. Policjanci znajdują ciała oddziału dysponującego potężnym uzbrojeniem. Jeden z mężczyzn żyje, ale jest w szoku i podejrzewa się, że widział wszystko, co tu się stało.

Graymalkin Industries, Marin. Runaways odstawiają na spotkanie z X-Men. Molly Hayes, która od kilku tygodni słyszy w głowie zaproszenie do San Francisco, które Cyclops wystosował do wszystkich mutantów [Uncanny X-Men #500]. Victor nie zgadza się z pomysłem Nico, ponieważ uważa, że to jest niebezpieczne dla młodszej koleżanki. Przed bramą kwatery głównej X-Men, Colossus i Beast witają Molly i powiadamiają Cyclopsa i Emmę o jej przybyciu. Oboje nie są specjalnie zachwyceni perspektywą zajęcia się Hayes, zwłaszcza Frost, która jeszcze za swoich czasów z Klubie Hellfire miała do czynienia z jej rodzicami i nie wspomina tego dobrze. Scott decyduje się oddelegować zadanie i szczęśliwym wybrańcem zostaje Wolverine. Jednocześnie wysyła grupę młodych mutantów na spotkanie z resztą Runaways.

San Francisco. Runaways nie są zadowoleni z miasta i zdecydowanie wolą Los Angeles. Nico mówi, że nie zostaną tu na długo, ale Karolina zastanawia się, co będzie, jeżeli Molly spodoba się z X-Men. Chase stwierdza, że nie muszą się tego obawiać, ponieważ ta grupa to pajace. Stein mówiąc to nie zdaje sobie sprawy, że za nim stoi Rockslide, Anole i kilkoro innych młodych mutantów przysłanych przez Cyclopsa. Przez moment wygląda jakby miało dojść do walki, ale ostatecznie wszyscy idą razem na dyskotekę.

Marin. Wolverine oprowadza Molly po instytucie, ale dziewczynie się tu nie podoba, ponieważ według niej X-Men przestali być superbohaterami. Logan wreszcie ma dosyć i mówi jej, że dla mutantów teraz liczy się głównie przetrwanie jako rasy, po czym nazywa Hayes rozpieszczonym bachorem. Molly w odpowiedzi posyła go silnym ciosem przez sufit do gabinetu Cyclopsa, po czym decyduje, że nie chce tu zostawać. Scott mówi jej, żeby się jeszcze zastanowiła i dodaje, że wysłał kilku mutantów na spotkanie z resztą Runaways, którzy również będą mogli zostać w Marin, jeżeli zechcą. Molly obawia się, że spotkanie obu grup zakończy się bójką, więc chce natychmiast ich znaleźć. Wolverine zabiera ją na spotkanie z nimi, ale po drodze zostają zaatakowani przez uzbrojony oddział i schwytani.

Później. Molly budzi się związana i zawieszona głową w dół. Zaczyna krzyczeć na Wolverine’a, że ktoś chce go zabić, a ona akurat była z nim i została w to wplątana. Przywódca złoczyńców mówi, że to ona jednak jest celem, ponieważ osiem lat temu jej rodzice zabili cały jego oddział broniąc terytorium Pride, a ponieważ zrobili mu coś, że nie mógł się ruszyć, ani nawet zamknąć oczu, zmusili go, aby patrzył na całą rzeź. Dopiero rok temu wyszedł z transu i kiedy dowiedział się, że Hayesowie nie żyją, postanowił znaleźć ich córkę i zabić ją. Wolverine stwierdza, że męczy go ta łzawa historyjka, więc złoczyńca każe swoim ludziom go zastrzelić. Kule niszczą łańcuchy trzymające Logana, który po kilku chwilach podnosi się cały i zdrowy, pokonuje przeciwników i zamierza wykończyć ich szefa. Molly powstrzymuje ich mówiąc, że Wolverine jest bohaterem, a nie złoczyńcą, i nie powinien zabijać. Przestępca stwierdza, że żałuje, że osobiście nie zabił rodziców dziewczyny, więc ta uderza go wyrzucając go przez dach budynku. Logan mówi jej, że nawet jeżeli jej rodzice byli źli, ich córka to dobry dzieciak.

Następnego dnia Molly mówi reszcie Runaways, że chce wracać do domu. Oni, teraz już zaprzyjaźnieni z młodymi X-Men, chcą, aby Hayes jeszcze się zastanowiła, ale wyraźnie daje im do zrozumienia, że podjęła już decyzję.

"Truth Or Dare"

Postacie:
* Karolina Dean, Old Lace, Chase Stein, Victor Mancha, Nico Minoru, Klara Prast
* Sons of Serpent
* węże

Cytat numeru:
Nico (o Sons of Serpent): "They're white supremacists."
Chase: "So they dress up like snakes?? How does that make their point? Are these guys complete morons or something?"
Nico: "They're white supremacists, Chase. So... yes."

Zebranie Sons of Serpent, gdzieś w Los Angeles. Przywódca grupy demonstruje berło posiadające dużą moc, dzięki któremu oczyszczą Stany Zjednoczone z cudzoziemców i innych gorszych istot. Nagle pojawia się Karolina Dean, zabiera berło i szybko znika. Okazuje się, że Runaways grają w "Prawdę czy Wyzwanie" i takie właśnie zadanie dostała dziewczyna. Przychodzi kolej na Nico, która wybiera prawdę, więc Karolina pyta się jej, kto najlepiej całuje: ona, Chase, Victor, czy Alex. Minoru nie chce odpowiadać i uważa, że należy zakończyć grę, zwłaszcza, że do pokoju wchodzi obudzona hałasem Klara. Pozostali jednak nie dają za wygraną przypominając, że dziewczyna została wydana za mąż, więc nie jest już dzieckiem. Przyparta do muru Nico wreszcie przyznaje, że najlepiej całuje Karolina, co nie do końca podoba się Victorowi. Chase wybiera wyzwanie, więc Minoru chce, aby spróbował przestać zachowywać się jak palant i rzuca na niego czar żądając, aby przynajmniej raz w życiu otworzył się. Czarodziejka nie trafia jednak różdżką w Steina, lecz w przyniesione przez Karolinę berło, które rozpada się uwalniając jajo, z kolei którego wychodzi wielki latający wąż. Gan chwyta Chase’a i wyciąga go na zewnątrz. Kiedy przyjaciele próbują go uwolnić, pojawia się drugi wąż, który łapie Victora. Chłopak zauważa, że trzymający go gad znosi kolejne jajo, więc ostrzega Nico i Klarę. Ta druga szybko neutralizuje nowego węża chwytając go roślinami. Karolina zauważa, że każdy gad znosi tylko jedno jajo, więc kontynuując grę, Chase rzuca Victorowi wyzwanie, aby zjadł kolejne. Mancha niechętnie, ale zgadza się na to i po połknięciu jaja strzela z ust energią, która niszczy jednego z węży. Runaways szybko niszczą pozostałe gady, a Victor zadaje pytanie Karolinie, która wybrała prawdę, czy rzeczywiście lubi tylko dziewczyny i nigdy nie była zainteresowana chłopcami i ich "sprzętem". Dean odpowiada, że nie i dodaje, że Mancha nie powinien jej zadawać takich pytań zaraz po tym, jak mocowała się z gigantycznymi wężami.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Runaways vol. 3 #10 Runaways vol. 3 #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.