Avalon » Serie komiksowe » Avengers: The Initiative » Avengers: The Initiative #23

Avengers: The Initiative #23

Avengers: The Initiative #23

"Disassembled" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Wszystkie mroczne sekrety Inicjatywy wychodzą na jaw. Czy to oznacza koniec programu?

Cytat

Jeden z dziennikarzy do Osborna: "Share your hairstyling secrets with our viewers."

Streszczenie

Po tym, jak Justice pokazał wszystkim ciało MVP, zgromadzeni dziennikarze prześcigają się w nadstawianiu mikrofonów i pada najbardziej oczywiste pytanie: co się stało? Vance opowiada historię Michaela i jego klonów, a gdy Sally Floyd domaga się dowodów, ostatni żywy Scarlet Spider publicznie pokazuje swoją twarz. Wraz z tą rewelacją, oglądający transmisję Norman Osborn wybucha śmiechem i oświadcza, że wszystko układa się doskonale. Teraz dziennikarze zasypują pytaniami Gauntleta, ale on stwierdza tylko, że wykonywał swoją pracę i zamierza robić to dalej, pomagając poszkodowanym w bitwie. Gdy pozostali członkowie inicjatywy ruszają za nim, Sally zaczepia Ultragirl, zadając jej te same pytania. Ona spogląda na Vance'a i potwierdza, że mówił prawdę.

Na widok Hardballa członkowie Shadow Initiative uznają, że ich zadanie właściwie wykonało się samo, a reszta to bułka z masłem. Komodo upiera się jednak, że to Scorpion kontroluje Rogera i rzuca się do ataku. Hardball strzela do niej z jakiegoś miotacza, a gdy Melati pada na ziemię, znów jest w swojej ludzkiej postaci. On wyjaśnia, że użył technologii inhibitorów, które wykradł Inicjatywie podczas swojej pierwszej misji dla Hydry, a które zostały udoskonalone tak, by neutralizować wszelkie super-moce, bez konieczności wcześniejszego kontaktu z DNA celu. W tej sytuacji, Taskmaster decyduje się wprowadzić plan B - natychmiastowy odwrót.

Gdy New Warriors oddalają się z ciałem MVP, Ultragirl rusza za nimi twierdząc, że wobec ostatnich zmian nie chce mieć już nic wspólnego z Inicjatywą, a kostium, który jej odebrano, wyrzuca w symbolicznym geście. Kawałek dalej, Gauntlet zabiera się do odgruzowywania zniszczonych budynków, podczas gdy mieszkańcy Stamford wyrzucają mu, że coś takiego miało się więcej nie powtórzyć. W imieniu pozostałych członków załogi Camp Hammond, Tigra pyta go, czy wiedział, co się stało z MVP, a on w końcu potwierdza.

Madripoor. Oddział Shadow Initiative ucieka przed ostrzałem agentów Hydry, próbując schronić się w kanałach. Niosący Melati Bengal zostaje trafiony, więc Constrictor wciąga go do kanału, zostawiając ją na pastwę pościgu. Po chwili, Hardball staje nad swoją byłą dziewczyną stwierdzając, że sytuacja jest lekko niezręczna.

Sierżant Green próbuje zmienić temat, przypominając o zniszczeniach i chwaląc swoich ludzi za dobrą postawę, która ograniczyła liczbę ofiar. Len Samson zauważa jednak, że nie byłoby ofiar, gdyby nie trzymali w bazie psychotycznego klona Thora. Gauntlet odpiera, że była to decyzja poprzedniego zarządu, z którego w bazie pozostał tylko von Blitzschlag. Wciąż opłakujący śmierć jednego ze swoich "synów" baron oświadcza, że jest mu wszystko jedno i mogą obwinić go za co tylko chcą. Skoro kwestia klona zostaje wyjaśniona, wracają pytania o MVP, jednak Trauma wstawia się za sierżantem twierdząc, że to była wyłącznie jego wina. Gauntlet zaprzecza mówiąc, że powinien był się sprzeciwić, gdy wydano mu niemoralne rozkazy i gotów jest ponieść konsekwencje. W tym momencie Diamondback i Cloud 9 zauważają lądujący transportowiec S.H.I.E.L.D., chociaż nie nosi oznaczeń agencji. Z pojazdu wysiada Norman Osborn, który kieruje się bezpośrednio do dziennikarzy i zaczyna wygłaszać przemowę o tym, jak poprzedni zarząd zaprzepaścił szczytne idee Inicjatywy i aktu rejestracyjnego. Potępia eksperymenty z klonowaniem i podkreśla udział Skrullów, po czym oświadcza, że pod jego rządami wszystko się zmieni i Inicjatywa zacznie w końcu spełniać zadanie, do którego została powołana - ochronę obywateli. Na koniec wskazuje na zniszczone miasto i ogłasza, że więcej nic takiego się nie stanie, bo Camp Hammond jest od tej chwili zamknięty. Obiecując więcej informacji wkrótce, żegna się i wraca do swojego pojazdu. Gdy Gauntlet zaczepia go, pytając o rozkazy, Osborn każe mu zająć się rodziną, a kiedy panna Hand zwraca jego uwagę na tłum wdzierający się do bazy, on stwierdza chłodno, że mogą sobie poużywać - byle tylko ktoś pilnował, żeby nie rozkradli broni. Kiedy odlatuje, tłum zabiera się do obalania pomnika Jima Hammonda.

Członkowie Shadow Initiative wyłaniają się z kanałów, zastanawiając się, co robić dalej. Bengal chce wracać po Komodo, ale Taskmaster decyduje, że powinni nawiązać kontakt z łącznikiem i wrócić do bazy ze zdobytymi informacjami. W tym momencie na ekranach telewizorów w pobliskim sklepie pojawiają się informacje o rozwiązaniu S.H.I.E.L.D.. Gdy Taskmaster stwierdza, że ta misja nie może pójść już gorzej, w alei za nimi pojawiają się Roughouse i Bloodscream.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Avengers: The Initiative #23 Avengers: The Initiative #23

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.