Avalon » Serie komiksowe » Moon Knight vol. 5 » Moon Knight vol. 5 #29

Moon Knight vol. 5 #29

Moon Knight vol. 5 #29

"Down South" - Chapter Four

Postacie
Zapowiedź

Moon Knight próbuje chronić młodą kobietę, którą na cel wzięli Los Bros Zapata - meksykańscy zapaśnicy. Na szczęście może liczyć na pomoc Punishera.

Cytat

Rigo: "Look, bro. She's smokin' -- but don't be getting all soft on me. Refer to page one of the assassin manual: do not get attached to your target."

Gustavo: "Who's getting attached? I'm just saying it's unprofessional to be strong-arming your hostage--"

Rigo: "Especially with eyes like that."

Gustavo: "She's more than good looks, bro. She's got flair."

Rigo: "Glad you aren't getting attached."

Streszczenie

W swojej posiadłości Nikolai narzeka na jakość dziewczyn. Sebastian zapewnia go, że niedługo się pojawią. Nagle słychać pukanie do drzwi. Pojawia się dziewczyna z dostawą dużej ilości wódki. Nikolai ma dość tego kraju i jego mieszkańców. Cieszy się, że niedługo opuści to miejsce i nie będzie musiał tu wracać. Niespodziewanie dziewczyna wyciąga karabin. Gdy ściąga perukę, okazuje się, że to przebrany Punisher, który natychmiast zaczyna zabijać członków mafii. Po wszystkim spokojnie opuszcza rezydencję.

Jake w stroju Moon Knighta czyta list zostawiony przez Carmen. Dziewczyna przeprasza, że w ogóle go poznała. Zamierza sama zadbać o swoją wolność i prosi, by jej nie szukał. Pozostawia go pod opieką aniołów.

Carmen włamuje się do samochodu. Gdy próbuje go odpalić, zostaje wywleczona na zewnątrz. Pech chciał, że to ludzie Alcantary, których rozpracowywała. Zamierzają się z nią trochę zabawić. Dziewczyna rzuca się na jednego, wyrywa mu nóż i wbija mu go w brzuch. Drugiego rani w udo, jednak po jego ciosie ląduje na ziemi. Ten mierzy do niej z pistoletu. Niespodziewanie zjawiają się Bracia Zapata i szybko wykańczają obu napastników. Rigo celuje w dziewczynę. Ta ma za obronę tylko nóż. Gus daje bratu znak, by odłożył broń.

Bracia zabierają dziewczynę ze sobą. Gustavo jest nią zauroczony, co nie podoba się Rigo. Przypomina bratu o nieprzywiązywaniu się do celu zadania. Nagle zauważają lecący nad nimi helikopter, który po chwili zaczyna ostrzał, podobnie jak samochód jadący za nimi. Samochód udaje im się zepchnąć z drogi, jednak sami muszą uznać wyższość rakiety wypuszczonej z helikoptera i również wypadają z trasy. Korzystając z osłony samochodu, ładują swoją wyrzutnię i po chwili posyłają śmigłowiec na ziemię. Całej tej wymianie ognia przyglądał się Moon Knight, który pojawia się na miejscu zdarzenia. Bracia Zapata słysząc syreny policyjne proponują, by porozmawiali w innym miejscu.

Zapata przyznają, że powinni się domyśleć, iż jest on jednym z superbohaterów. To, co wydarzyło się w hotelu, to był tylko biznes. Zapytani, skąd ta zmiana nastawienia, odpowiadają, że to sprawka Alcantary, który ich znieważył i teraz jest to sprawa osobista. Moon Knight nakazuje braciom opiekę nad Carmen, sam zamierza rozprawić się z Alcantarą. Ostrzega ich, że jeśli coś stanie się dziewczynie, to sami zostaną jego celem. Gus i Rigo uśmiechają się na taką alternatywę.

Gilberto Alcantara pojawia się na miejscu masakry. Domyśla się, że jej sprawcą jest Punisher. Jest wściekły, bowiem zniweczył on wszystkie jego plany. Jeden z jego współpracowników podaje mu telefon. Na drugiej linii czeka jeden z braci Zapata. Rigo przedstawia nową umowę, bowiem jak twierdzi, ma ze sobą zarówno Carmen, jak i Lockley'a.

Moon Knight obserwuje grupowanie się sił Alcantary. Khonshu, tym razem pod postacią szczura, daje mu do zrozumienia, że jest to właściwy moment, by powrócił do swojej roli. Do roli mordercy.

Wyjazd ludzi Alcantary obserwuje również Frank Castle.

Gilberto Alcantara denerwuje się, nawet będąc we własnej posiadłości, otoczony przez dużą grupę uzbrojonych ludzi. I ma ku temu powody. Bowiem zaraz za posiadłością, Toltec właśnie zabił kolejnego z jego ludzi.

Autor: Sc0agar4k

Galeria numeru

Moon Knight vol. 5 #29 Moon Knight vol. 5 #29 Moon Knight vol. 5 #29 Moon Knight vol. 5 #29 Moon Knight vol. 5 #29 Moon Knight vol. 5 #29 Moon Knight vol. 5 #29 Moon Knight vol. 5 #29 Moon Knight vol. 5 #29

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.