Avalon » Serie komiksowe » Timestorm 2009/2099 » Timestorm 2009/2099 #1

Timestorm 2009/2099 #1

Timestorm 2009/2099 #1

"Timestorm" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Przenieśmy się 90 lat w przyszłość. Pamiętacie bohaterów świata 2099? Możecie się zdziwić, bo pewne wydarzenie z naszej teraźniejszości wpłynie na kształt przyszłości. Co z tego wyniknie?

Cytat

Luke Cage: "I can’t stay cooped up in that apartment one minute longer. Carol has the worst taste in television."

Streszczenie

Manhattan dziś. Jake Gallows stoi na dachu budynku. Naukowcy sprawili, że znalazł się w tym miejscy. Miejscu, które toczy rak. Tym rakiem są superbohaterowie. Ludzie przebrani za herosów zabili jego rodzinę. Nikt nie powinien krzywdzić bliskich policjanta. Modli się do Thora, aby pobłogosławił jego i jego broń. Dzięki temu będzie mógł ukarać winnych i uzdrowić ten świat. Słyszy głos jego boga. Dostaje błogosławieństwo. Zakłada maskę i rusza na łowy. Szczęśliwy Spider-Man wita Manhattan. Ktoś bierze go na cel. Na szczęście chybia. Parker jest zdezorientowany, ponieważ jego pajęczy zmysł nie ostrzegł go. Na dachu obok dostrzega napastnika. Punisher 2099 informuje przeciwnika, że za zbrodnie przeciwko ludzkości zostanie ukarany. Spider drwi z niego mówiąc, że mają już w mieście maniaka z czaszką na koszulce. Unika strzału i skacze za plecy przeciwnika. Ten się odwraca i z pistoletu trafia Spider-Mana wiązką energii. Peter budzi się w 2099 roku. Wszędzie otaczają go reklamy z bohaterami z XX wieku.


Korporacja Amchemax, Manhattan, 2099 rok. Mężczyzna siedzi na fotelu, a na ekranach wokół niego widzi Gallowsa w teraźniejszości. To on jest bogiem, do którego modlił się Jake i to on wysłał go na tę misję. Pojawia się jego holograficzna asystentka Lyla. Wykrywa aktywność zmieniającą czas poza chronosferą. Zbliża się zmiana historii. Cel - Spider-Man - zginął. Ponowna kalibracja chronosfery zajmie 19 godzin. Zmiany historyczne w świecie poza kopułą idą zgodnie z planem. Mężczyzną jest Tyler Stone, dyrektor korporacji. Na zewnątrz urządzenia spotyka kierownika tego projektu - O’Harę. Dopytuje się on o tajny program swojego szefa. Stworzył to urządzenie, aby mogli lepiej poznać swoją historię. Korzystanie w nieprzemyślany sposób z tego urządzenia jest niebezpieczne. Stone spławia inżyniera i każe swojej asystentce wezwać windę oraz sprawdzić, czy jego syn Kron jest w domu. O’Hara próbuje się dowiedzieć od pracowników i holograficznej pomocy, czym zajmuje się Tyler, ale te dane są zastrzeżone. Chce udać się na kolację ze swoim synem, ale okazuje się, że Miguela też nie ma w domu.


Time Square, poziom zero. Miguel O’Hara spaceruje po mieście. Jeszcze nigdy nie był na samym dole. Zauważa go jego koleżanka ze szkoły - Dana. Zabiera go do reszty paczki, wśród której jest Kron Stone. Nastolatkowie nie są szczególnie zadowoleni, że kujon do nich dołączył. Razem idą na arenę walk. Podobno pojawiła się tam osoba, która posiada własne moce. To pierwszy taki przypadek od Mrocznych Czasów. Na arenie spiker przedstawia Human Torcha. Jest to latająca istota pokryta gdzieniegdzie płomieniami. Jego skóra i twarz przypominają Kree.


Korporacja Synthia, poziom 96. Kobieta próbuje przekraść się przez budynek. Reklama na ścianie automatu z napojami rozpoznaje ją. Uruchamia się hologram Captaina America, który chce jej wcisnąć napój. Reklama rozpoznała ją jako Shakti Haddad. Hałas sprowadził policjantów z Public Eye. Biją oni dziewczynę do nieprzytomności i wrzucają z powrotem do celi. W środku znajduje się też Peter Parker bez maski i w kaftanie bezpieczeństwa. Jest na wpół przytomny i naszprycowany narkotykami. Cerebra zagląda do jego myśli, ale to dla niej za dużo. W apartamencie Lyla informuje szefa, że zbliżają się kolejne zmiany w historii. Wygląda na to, że Gallows pozbył się następnego celu, ale bez pozwolenia. Tym razem nic wielkiego się nie stało, ale trzeba będzie go naprostować.


Ponownie w teraźniejszości. Wolverine i Luke Cage skradają się po dachach. Logan chciał iść na tę misję sam, ale Luke miał już dość programów, które oglądała Ms. Marvel. Przez świetlik oglądają zebranie ninja z The Hand. Nagle James wyczuwa obcy zapach. To Punisher 2099 informuje ich, że zostaną ukarani. Trafiony promieniem Wolverine podnosi się z ziemi. Przed nim stoją Hulkopodobne potwory, a w tle widać zawalony Biały Dom.

Autor: Spell

Galeria numeru

Timestorm 2009/2099 #1 Timestorm 2009/2099 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.