Avalon » Serie komiksowe » X-Force vol. 3 » X-Force vol. 3 #14

X-Force vol. 3 #14

X-Force vol. 3 #14

"Messiah War" - chapter 3

Postacie
Zapowiedź

Stryfe powraca i atakuje! X-Force i Cable walczą o życie Hope. W tym samym czasie Cyclops walczy, by utrzymać istnienie X-Force w tajemnicy. W przyszłości Cable i Logan spierają się o kontrolę nad dzieckiem. Jakby tego było mało, jeden z członków X-Force opuszcza drużynę.

Cytat

Wolverine: "We're pretty much @#$%ed here, Jimmy."
Warpath: "You're the worst leader ever, you know that, right?"

Streszczenie

W trakcie swoich poszukiwań Cable’a w strumieniu czasowym, Bishop natyka się na jednych z ostatnich ludzi na zniszczonej Ziemi w alternatywnej przyszłości, którą sam stworzył swoimi działaniami. Od nich dowiaduje się o bogu śpiącym w jaskini w górach. Lucas odnajduje go i okazuje się, że jest nim Apocalypse. W innej sytuacji wykorzystałby okazję i zabił złoczyńcę, ale wie, że dzięki Nurowi może zdobyć cennego sojusznika. Odszukuje więc Stryfe’a i mówi mu, że w zamian za pomoc może podarować mu Apocalypse’a. [X-Force/Cable: Messiah War] Klon Cable’a, podobnie jak X-Men, stawał już do walki z En Sabah Nurem, ale nigdy go nie pokonał, aż do momentu, kiedy Lucas zabiera go do momentu w czasie, w którym Apocalypse jest bardzo osłabiony. Nawet wtedy walka jest niezwykle trudna, ale Stryfe ostatecznie wygrywa i zabija Nura.

Westchester, rok 2973. Cable i X-Force stają do walki z oddziałami Stryfe’a. Nathan poleca Hope schować się za nim, ale Wolverine ma lepszy pomysł i każe Vanisherowi i Elixirowi zabrać ją w bezpieczne miejsce. Summersowi się to nie podoba, ale nie może ich zatrzymać. Josh uspokaja dziewczynkę i mówi jej, że zajmie się jej ranami. Tymczasem X-Force nie idzie najlepiej: Warpath i Wolverine zostają ranni, a Archangel słyszy wołający go głos i odlatuje. Osłabiony Logan zostaje powalony przez jednego z przeciwników, który zamierza wykończyć go, ale Cable zabija go i domaga się, aby Vanisher sprowadził Hope z powrotem. Deadpool strzela bez przerwy do jednego z żołnierzy Stryfe’a na wypadek, gdyby okazał się zombie, więc Domino każe mu się przestać wygłupiać i pomóc reszcie. Wilson posyła serię pocisków w kierunku przeciwników i zabija ich wszystkich. Cable i X-Force dołączają do Vanishera, Elixira i Hope. Nathan ostrzega Portera, żeby więcej nie dotykał dziewczynki. Wolverine jest wściekły, że Summers jest niewdzięczny mimo otrzymanej pomocy. Domino każe mu się uspokoić i pyta Cable’a, co się stało z Ziemią w tym czasie. Nathan nie odpowiada i mówi, że muszą ruszać w drogę.

Cytadela Stryfe’a. Władca świata otrzymuje raport o odnalezieniu Cable’a. Bishop pyta się, kto jeszcze jest z nim, i tylko dzięki osłonom psychicznym zachowuje w tajemnicy istnienie Hope. Wyjaśnia, że miał nadzieję, że Cyclops przybył z przeszłości i będzie mógł dokończyć porachunki z nim, ale Stryfe mówi, że jego ojca tu nie ma, ale wyczuwa kilkoro innych X-Men.

Gdzie indziej. Wolverine zdaje sobie sprawę, w jak ciężkiej sytuacji znaleźli się X-Force, i mówi Warpathowi, że w razie problemów ma chronić Hope i nie zważać na nic innego. Dziewczynka rozmawia z X-23 i pyta się jej, po co tu przybyli. Laura mówi, że ich zadaniem jest powstrzymać ścigającego ich Bishopa. Vanisher próbuje przekonać Elixira, aby usunął z jego mózgu guza, ale Josh każe sobie dać spokój, ponieważ ma już zbyt wiele na głowie, przejmując się losem swoich przyjaciół, których pozostawili w przeszłości. Domino mówi Deadpoolowi, iż jest pewna, że ten coś ukrywa, i mówi, że Wade może jej zaufać i powiedzieć prawdę. Wilson zauważa, że Stryfe właśnie wyleciał ze swojej cytadeli i zmierza w ich kierunku. Złoczyńca ląduje wśród mutantów i zauważa Cable’a. Jest rozczarowany, że jego odwieczny wróg jest starszy od niego, ale mówi, że jego zabicie wciąż sprawi mu wiele przyjemności. Wolverine mówi, że nie muszą walczyć i że ostatnim razem Stryfe zginął walcząc po stronie dobra [Gambit & Bishop: Sons Of The Atom #6]. Ten mówi, że nie wie, co Logan ma na myśli. i nie ma zamiaru rezygnować ze swojej zemsty. Rozpoczyna się nierówna walka, w której Stryfe szybko rozprawia się z X-Force. Cable rzuca się na niego i umieszcza na jego zbroi ładunek wybuchowy. Przeciwnik zamyka Nathana w polu telekinetycznym, ale wybuch chwilowo go oszałamia. Wolverine każe Warpathowi zająć się Hope. Jim chce odlecieć z dziewczynką, ale Stryfe zatrzymuje ich chwytając w pole telekinetyczne.

Łańcuch górski Adirondack. Wiedziony głosem Archangel odnajduje bardzo słabego, ale wciąż żywego Apocalypse’a. Ten mówi, iż nigdy się nie spodziewał, że śmierć przybędzie po niego, ale cieszy się, że widzi swojego najwspanialszego jeźdźca.

Autor: Ozz

Galeria numeru

X-Force vol. 3 #14 X-Force vol. 3 #14 X-Force vol. 3 #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.